• Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 23 Następna »

Dzień Matki – święto obchodzone jako wyraz szacunku, miłości i podziękowania za trud włożony w wychowanie. dla Wszystkich Mam. Życzymy Im Bożego błogosławieństwa na każdy dzień, zdrowia i wytrwałości w wychowywaniu, poszanowania, wdzięczności i szczerej miłości od własnych pociech. Maryja jest najwspanialszą Mamą Wszystkich i wzorem wszelkich cnót, postawa godna naśladowania. Maryjo - Matko i Królowo módl się za nami!

Wszystkim Mamo, które już odeszły do Pana - wieczny odpoczynek racz Im dać Panie...

Wniebowstąpienie Pańskie – wstąpienie do nieba zmartwychwstałego Jezusa Chrystusa. Jako święto chrześcijańskie obchodzone corocznie w 40. dniu od Zmartwychwstania Pańskiego (czwartek). W Polsce w Kościele rzymskokatolickim uroczystość ta – zgodnie z dekretem watykańskiej Kongregacji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów, umożliwiającym przeniesienie święta na najbliższą niedzielę, w krajach, gdzie dzień ten nie jest ustawowo wolny od pracy – od 2004 r. obchodzona jest w VII Niedzielę Wielkanocną.

Dziś (pniedziałek) 18 Maja 2020 r. obchodzimy Setną Rocznicę Urodzn Wielkiego Polaka - Papieża - Świętego Jana Pawła II, który 17 sierpnia 2002 r. w Krakowie-Łagiewnikach zawierzył świat Bożemu Miłosierdziu. Ojcu Świętemu wyrażamy naszą wdzięczność za Jego Pontyfikat, za Ogromne Serce dla Rodaków i Świata Całego. Ta wyjątkowa Osobowość w dziejach Polski pozostawiła głęboką wiarę w Boga, zawierzenie Maryi i godność bycia Polakiem i Człowiekiem. Kościół -  to Jego i Nasz - Dom Modlitwy i Wiary.

Totus Tuus (z łac. „Cały Twój”)

W VI Niedzielę Wielkanocną, w przeddzień Setnej Rocznicy Urodzin Wielkiego Polaka - Świętego Jana Pawła II - Mszę Świętą (w nawiązaniu do jutrzejszej Uroczystości) w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" koncelebrował Ks. Adam Tomaszewski. Siostra Przełożona Wiesława posługująca w Parafii udzieliła swojego głosu do czytań i śpiewu Psalmu i Aklamacji. Bóg zapłać za dar wspólnej modlitwy!!!

Niedziela Dobrego Pasterza – w Kościele katolickim IV Niedziela Wielkanocna, dzień szczególnej modlitwy o powołania. Podczas mszy czytany jest fragment Ewangelii Jana, w której Jezus nazywa siebie Dobrym Pasterzem (J 10,1-10)

Dziś - sobota 2 maja - obchodzimy w tym roku Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Głównej Patronki Polski.
    Jednak na Jasnej Górze 3 maja, w obchodzone również święto narodowe Konstytucji 3 Maja, odprawiona zostanie o 11.00 uroczysta Msza św. celebrowana przez przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski. Abp Stanisław Gądecki dokona wówczas Zawierzenia Polski Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Matce Bożej Królowej Polski. Służyć temu będzie nowy akt zawierzenia, nawiązujący do 100-lecia urodzin św. Jana Pawła II, beatyfikacji kard. Stefana Wyszyńskiego jak również stulecia ocalenia Polski w Bitwie warszawskiej.

Dziś w III Niedzielę Wielkanocną - Niedzielę Biblijną - Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" sprawował Ks. Adam Tomaszewski.

Do wspólnotowej lektury – w ramach IV Narodowego Czytanie Pisma Świętego – została wybrana tym razem Ewangelia według św. Mateusza. W niedzielę 26 kwietnia rozpocznie się też 12. Tydzień Biblijny, który będzie trwał do soboty 2 maja 2020.

W pobliżu Ołtarza wystawiony obraz Jezusa Miłosiernego, ozdobiony barwami Narodowymi - wymowny symbol jedności z Ojczyzną. Bóg zapłać pomysłodawcom :)

Niedziela Miłosierdzia Bożego, Święto Miłosierdzia – w Kościele katolickim uroczystość liturgiczna obchodzona w pierwszą niedzielę po Wielkanocy ku czci Miłosierdzia Bożego, ustanowiona w 2000 roku przez św. Jana Pawła II.

Drodzy Parafianie od dziś w dni powszednie Msze Święte transmitowane na żywo przez internet - na Facebooku- o godz. 18:00 (do odwołania). Zapraszamy do czynnego uczestniczenia w Eucharystii łącząc się duchowo z Kościołem Parafialnym.

W drugi dzień Świąt Wielkanocnych o godz. 11:00 Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" sprawował Ks. Adam Tomaszewski.

II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30, 8.30, 9.30.10.30,12.00,13.00 i 17.00 tak jak w niedziele podczas epidemii.

Transmisja na żywo Mszy Św. o godz. 10:30 i 12:00 na Facebooku.

Mszę Świętą w Niedzielę Zmartwychwstania Pańskiego w Kaplicy "iłosierdzia Bożego" sprawował Ks. Ryszard Kłosiński - Proboszcz.

• Wielkanoc 2020

12 Kwietnia 2020

WIELKANOC – rezurekcja o godz. 6.00, w tym roku procesja tylko wewnątrz kościoła. Następne Msze Święte o godz. 9.30, 10.30, 12.00, 13.00 i 17.00, w Glebie o 11.00. Nowenna do Miłosierdzia Bożego o godz. 5.30 rano, przed Rezurekcją.Transmisja na żywo na Facebooku o godz. 6:00 rano - Msza Rezurekcyjna i o godz. 12:00 Msza Święta.

• Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 23 Następna »