Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli października godz.: 7.00 i 18.00
Od ostatniej niedzieli października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

Aktualności

 

 • Sortuj wg: |||
 • Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 26 Następna »
 • Aktualności

  Dziś - III Niedziela Zwykła - Niedziela Słowa Bożego. W Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00, braliśmy czynny udział  w Eucharystii sprawowanej w dwch intencjach. Jedna z nich w  intencji mieszkańców Gleby z racji Kolędy 2021. Mszę Św. celebrowało dwóch kapłanów: Ks. Proboszcz Ryszard Kłosinski i Ks. Andrzej Mikucki, który wygłosił do nas Słowo Boże. Została pobłogosławiona woda przyniesiona przez Wiernych na Mszę Świętą a ma służyć do poświęcenia domów i ich mieszkańców, poprzedzona modlitwą domowników. Na Mszy modliliśmy się za Rodziny wraz z Kapłanami,Woda święcona zawsze powinna być w każdym domu. Kolęda 2021 - inaczej -  ale w jedności z Bogiem.

 • Dzień Babci i Dziadka 2021

  21-22 Stycznia 2021

  Aktualności

  W Czwartek i piątek będziemy przeżywali Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji pragniemy złożyć w imieniu wszystkich wnucząt najserdeczniejsze życzenia żyjącym, a zmarłych ogarniamy modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną.

 • Kolęda 2021

  18 Stycznia 2021

  Aktualności

  Ja jako Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami zapraszamy Was do parafialnej świątyni według ustalonego porządku na Mszę św. Mieszkańców poszczególnych ulic Kadzidła będziemy zapraszali do  kościoła na godz. 18.00 w dni powszednie, natomiast mieszkańców poszczególnych wiosek będziemy zapraszali do kościoła na ustaloną  godzinę 13, 14 lub 15.00. W intencji mieszkańców będzie sprawowana Msza św. Prosimy o przyniesienie z domu wody do poświęcenia, by później w domu  z całą rodziną  modlić się, następnie odmówić  błogosławieństwo z pokropieniem wodą święconą domowników i mieszkania. Błogosławieństwo domu i mieszkańców jest bardzo ważne. Świadczy o związku rodziny i poszczególnych osób z Chrystusem i Kościołem. Modlitwa i błogosławieństwo chroni przed atakami złego ducha. Co roku z racji kolędy wierni składali ofiarę na potrzeby kościoła i kolędę. Prosimy, by i w tym roku, w miarę możliwości,  w czasie tej Mszy św. złożyć ofiarę na tacę na ten cel – może być w kopercie z zaznaczeniem ofiarodawcy, by później odnotować ofiary w kartotece parafialnej. Można też wpłacić na konto parafialne. Ośmielam się o to prosić, by zapewnić bezproblemowe materialne  funkcjonowanie parafii. Ofiara na kolędę to także wyraz wdzięczności księżom za pełnioną posługę. Zapraszamy do kościoła na Msze Święte w następującej kolejności:

  1. W czwartek 28 stycznia 2021 na godzinę 18.00 mieszkańców ulic: Żytnia, Polna, 11 Listopada, kolonii Wąglewo, Warszawskiej, Źródlanej, Bursztynowej, Diamentowej, Tęczowej, Spokojnej i Pogodnej.
  2. W piątek 29 stycznia 2021 na godzinę 14.00 mieszkańców wsi: Tatary i Podtatarze.
   Na godzinę 18.00 mieszkańców ulic: Piłsudskiego, Strzelców Kurpiowskich, Łąkowa, Tatarska, Witosa, Wieniawskiego, Chopina, Kompozytorów, Szymanowskiego, Modrzejewskiej i Paderewskiego.
  3. W sobotę 30 stycznia 2021 na godzinę 14.00 mieszkańców wsi: Krobia, Sul, Todzia i Rososz.
   Na godzinę 18.00 mieszkańców ulic: Kalinowa, Różana, Konwaliowa, Malinowa, Jaśminowa, ks. Suchcickiego i dwóch ulic pod Todzią Dębowa i Zacisze.  
  4. W poniedziałek 1 lutego 2021 na godzinę 18.00 mieszkańców ulic: Kurpiowska, Myśliwska, Psarskiego, Jagodowa, Wrzosowa i Poziomkowa.

 • Aktualności

  W Święto Chrztu Pańskiego Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 sprawowali: Ks. Profesor Marian i Ks. Adam Tomaszewski.

 • Aktualności

  Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 sprawowali: Ks. Profesor i Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński.

 • Nowy Rok 2021

  31 Grudnia 2020

  Aktualności

  Dziś dziękujemy Bogu za przeżyty Rok 2020. Na Nowy Rok 2021 życzymy Bożej opatrzności na każdy dzień, czułej i troskliwej opieki Matki Bożej i naszej Mamy,  wraz ze swoim Synem – Jezusem. Niech wspierają nas w trudnych chwilach życia, przyniosą pokój, radość, szczęście i zdrowie, napełnią nas swoją miłością i miłosierdziem, zjednoczą nas w Chrystusowym Kościele (w Adorowaniu Najświętszego Sakramentu i przyjmowaniu Ciała Chrystusa w Komunii Świętej).

   

 • Aktualności

  W Niedzielę Świętej Rodziny w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie, o godz. 11:00 sprawował i wygłosił Słowo Boże Ks. Wiesław Chmielewski.

 • Aktualności

  Dziś - drugi dzień Świąt, Świętego Szczepana - Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Adam Tomaszewski. Bóg zapłać za dar Eucharystii !!!

 • Aktualności

  W pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia, Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00, sprawował Ksiądz Proboszcz Ryszard Kłosiński. Podziękował za dekoracje i złożył życzenia we Własnym i Wikariuszy imieniu a także przeczytał życzenia Ks. Bpa Janusza Stepnowskiego. Bóg zapłać.

 • Aktualności

  Pięknie ozdobiona Nasza Świątynia na Boże Narodzenie. Bóg zapłać Wszystkim poświęcającym swój cenny czas, wspaniałe pomysły i wspólne przygotowanie Kościoła na Narodzenie Dzieciątka Jezus :)

 • Aktualności

  Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę z całego serca złożyć Wam Najdrożsi Parafianie i Kochani Goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego w tym czasie pandemii życzymy Wam przede wszystkim zdrowia, Bożej opieki i nadziei wypływającej z betlejemskiej groty, w Nowym 2021 roku życzymy Wam i sobie zakończenia pandemii koronawirusa i powrotu do normalnego życia

 • Aktualności

  Procesyjne wniesienie do Kościoła - do przygotowanego żłóbeczka -  Narodzonej Dzieciny przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w asyście Kapłanów: Ks. Adama i Ks. Wiesława oraz Ministrantów.

 • Aktualności

  Kościół przygotowany przez ludzi dobrej woli na Narodzenie Jezusa.

 • Aktualności

  Drodzy Kapłani naszej Parafii.

  My wierni tej Parafii z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia dziękujemy, za Waszą  gorliwą posługę duszpasterską, za Wasze Miłosierne serca przepełnione Bożą miłością, za ratowanie dusz naszych od zguby, za najważniejszą Ucztę dla grzeszników – Eucharystię i za Wasze Kapłaństwo – bez Kapłanów nie byłoby ani Mszy Świętej , ani żadnych sakramentów. Za to, że Jesteście z nami. Życzymy Wam aby dobry Bóg bogaty w miłosierdzie hojnie Wam wynagradzał dobrym zdrowiem, wszelkimi potrzebnymi łaskami a Najświętsza Matka Boża – Matka Kapłanów by tuliła Was do swego serca z taką miłością z jaką tuliła własnego Syna – Jezusa.

  Bądźcie silni Bożą mocą, niech narodzona Boża Dziecina wspiera i umacnia Was Bożym Pokojem, oświeca drogi Waszego, Kapłańskiego życia.

  Szczęść Wam Boże !!!

 • Aktualności

  Solenizantem Dnia Wigilijnego jest

  Nasz Drogi Duszpasterz

  Ks. Adam Tomaszewski.

  Życzymy Księdzu obfitych łask i błogosławieństw wypływających ze źródła Miłosierdzia Bożego, czułej i troskliwej opieki Matki Najświętszej i Jezusa Miłosiernego, życzliwości i wdzięczności ludzkiej, dobrego zdrowia i pełni szczęścia.

  Szczęść Boże na każdy dzień życia Kapłańskiego :) :) :)

  Życzą Parafianie.

 • Zobacz wszystkie | Strony: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 26 Następna »