• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 ... 24 Następna »

21 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie opłatkowe księży z Dekanatu Kadzidlańskiego z ks. bp Januszem Stepnowskim w Kadzidle. Wspólne zdjęcie pamiątkowe Kapłanów z Ks. Biskupem przed Głównym Ołtarzem w Kościele pw. Św. Ducha w Kadzidle.

W dniu 17 stycznia 2020 r. po ciężkiej chorobie, zaopatrzony Sakramentami Świętymi, odszedł do Pana Śp. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek TChr, biskup senior diecezji łomżyńskiej. Urozystości pogrzebowe odbyły się 23.01.2020 r. w Katedrze Łomżyńskiej, gdzoe spoczęło ciało Zmarłego.

TRANSMISJA Z UROCZYSTOŚCI

GALERIA Z UROCZYSTOŚCI

W Uroczystość Chrztu Pańskiego, Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 odprawił i homilię wygłosił Ks. Tomasz Pawłowski. Odnowiliśmy przyrzeczenie chrzcielne i zostaliśmy pokropieni wodą święconą na znak odnowienia Chrztu.

Kościół katolicki obchodzi dziś w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. Święto Chrztu Pańskiego obchodzone jest w pierwszą niedzielę przypadającą po uroczystości Objawienia Pańskiego.

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), Eucharystię w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Wiesław Chmielewski.

6 stycznia 2020 r. (poniedziałek)–  Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom.

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
    Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.

Dziś - środa - 1 stycznia obchodzimy Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Niech najukochańsza Mama Syna Bożego i nasza , za sprawą Swojego Syna wyprasza nam wszelkie potrzebne łaski i błogosławieństwa.

W drugi dzień Świąt - w Święto św. Szczepana, pierwszego męczennika, Eucharystię w kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Adam Tomaszewski.

W święto Bożego Narodzenia Mszę Świętą o godz. 11:00 i Homilię wygłosił, w Kaplicy Miłosierdzia Bożego" w Glebie, Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński.

Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragnę z całego serca złożyć Wam Najdrożsi Parafianie i Kochani Goście serdeczne życzenia, płynące od żłóbka betlejemskiego.

• Pasterka w Kościele 2019

24 Grudnia 2019

W Noc Wigilijną o godz. 24:00 Ks. Proboszcz w asyście Ministrantów i Kapłanów wniósł Dzieciątko Jezus do Kościoła i położył w przygotowanym żłóbku, pilnowanym przez Kurpianeczki w strojach ludowych. Od tej chwili rozpoczęła się Uroczysta Eucharystia - Pasterka -najważniejsza Uczta dla dusz ludzkich, gdzie na głos Kapłana zjawił się Pan Jezus pod postaciami Chleba i Wina. Ta Eucharystia rozpoczęła czas Bożego Narodzenia i śpiewu kolęd.

"Oto wielka tajemnica wiary"

"Bóg się rodzi, moc truchleje"

Podnieś rękę, Boże Dziecię!
    Błogosław Ojczyznę miłą!
    W dobrych radach, w dobrym bycie
    Wspieraj jej siłę swą siłą,
    Dom nasz i majętność całą
    I wszystkie wioski z miastami!
    A Słowo ciałem się stało
    I mieszkało między nami.

W naszym Kościele piękny żłóbek w oczekiwaniu na Narodzenie Bożej Dzieciny. Już jutro narodzi się nam Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Czekamy z sercami czystymi,  napełnionymi miłością do Boga i Bliżnich. Niech codziennie na nowo rodzi się w naszych sercach i czyni nas wrażliwymi na potrzeby bliżnich. Panie Jezu - my z utęsknieniem czekamy na Twoje Narodziny :)

• IV Niedziela Adwentu 2019

22 Grudnia 2019

Dziś już ostatnia Niedziela Adwentu. Kończy się czas oczekiwania na narodziny Bożej Dzieciny. We wtorek zasiądziemy do stołu wigilijnego po wspólnej modlitwie,  podzielimy się opłatkiem poświęconym, złożymy sobie szczere i płynące z serca życzenia. O pólnocy w Kościele Pasterka - piękna szopka ze Świętą Rodziną, pastuszkami, zwierzętami i aniołami, ustrojone choinki i śpiew kolęd a najważniejsza będzie Eucharystia. Jeszcze trochę czasu aby dobrze przygotować własne serce na Boże Narodzenie. Nich w naszych sercach i Rodzinach zapanuje zgoda, jedność, miłość i wzajemna życzliwość.