• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 32 Następna »

Dziś tj. 3 lutego 2020 r. (poniedziałek) wspominamy Świetego Błażeja, biskupa, męczennika, patrona chorych na gardło.W tym dniu świeci się w kościele małe świeczki (tzw. „błażejki”), które po przystawieniu do gardła mają koić ból. Święty Błażej żył na przełomie III i IV wieku w mieście Sebaste (obecnie Sivas w Turcji). Był lekarzem, porzucił jednak swój zawód i oddał się służbie Bogu. Po każdej Mszy św. jest udzielane wiernym błogosławieństwo Błażeja - skrzyżowanymi świecami obejmującymi szyję. Odmawiana jest przy tym modlitwa za wstawiennictwem świętego Błażeja niech cię Pan ustrzeże przed chorobami gardła i wszelkim złem.

Dziś 2 lutego 2020 r. w Uroczystość Ofiarowania Pańskiego w Kościele Parafialnym o godz. 11:40, przed Mszą Świętą o godz. 12:00, dzieci śpiewały kolędy na pożegnanie żłóbka. Piękne i uroczyste pożegnanie Dzieciątka Jezus. Bóg zapłać kolędownikom za świetny występ i śpiew a fotoreporterowi za uwiecznienie tej uroczystości.

W Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej, Eucharystię w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 celebrował, pobłogosławił i poświęcił ( świece Gromnice - światło Chrystusa) Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński.

GALERIA

Kościół katolicki obchodzi 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji bardziej znane jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, gdyż tego dnia święci się świece.Święto to zamyka cykl świąt Bożego Narodzenia. W kościołach rozbiera się tego dnia żłóbki, a w domach choinki, przestaje się śpiewać kolędy, kończy się okres wizyt duszpasterskich w domach.Tego dnia przynosi się do kościołów do poświęcenia świece woskowe, które następnie niesie się w procesji. Są one symbolem człowieczeństwa Syna Bożego, a także symbolem wiary, nadziei i miłości, z jakimi chrześcijanin powinien podążać za Chrystusem.W święto Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodzi też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W pierwszą sobotę lutego - 1.02.2020 r. - 1 sobota miesiąca - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej spotkało się na Mszy Świętej w Śniadowie, a po Mszy - na Balu Karnawałowym. Młodzież naszej parafii wraz z Ks. Adamem i inni KSM-owiczowie Diecezji Łomżyńskiej ze swoimi opiekunami -  Kapłanami modliła się w Kościele w Śniadowie a póżniej bawili się wszyscy w świetlicy wiejskiej  Stare Ratowo. Wyjątkowo, na wesoło, uczcili karnawał. KSM potrafi się nie tylko modlić ale i gościnne potańcówki organizować. Szczęść Im Boże.

Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. W Niedzielę Słowa Bożego Duch Święty kieruje do nas orędzie o Jezusie – Nauczycielu,

• Dzień Babci i Dziadka 2020

21,22 Stycznia 2020

We wtorek i środę będziemy przeżywali Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji pragniemy złożyć w imieniu wszystkich wnucząt najserdeczniejsze życzenia żyjącym, a zmarłych ogarniamy modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną.

21 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie opłatkowe księży z Dekanatu Kadzidlańskiego z ks. bp Januszem Stepnowskim w Kadzidle. Wspólne zdjęcie pamiątkowe Kapłanów z Ks. Biskupem przed Głównym Ołtarzem w Kościele pw. Św. Ducha w Kadzidle.

W dniu 17 stycznia 2020 r. po ciężkiej chorobie, zaopatrzony Sakramentami Świętymi, odszedł do Pana Śp. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek TChr, biskup senior diecezji łomżyńskiej. Urozystości pogrzebowe odbyły się 23.01.2020 r. w Katedrze Łomżyńskiej, gdzoe spoczęło ciało Zmarłego.

TRANSMISJA Z UROCZYSTOŚCI

GALERIA Z UROCZYSTOŚCI

W Uroczystość Chrztu Pańskiego, Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 odprawił i homilię wygłosił Ks. Tomasz Pawłowski. Odnowiliśmy przyrzeczenie chrzcielne i zostaliśmy pokropieni wodą święconą na znak odnowienia Chrztu.

GALERIA