• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 32 Następna »

W naszym Kościele piękny żłóbek w oczekiwaniu na Narodzenie Bożej Dzieciny. Już jutro narodzi się nam Zbawiciel, tego świata Odkupiciel. Czekamy z sercami czystymi,  napełnionymi miłością do Boga i Bliżnich. Niech codziennie na nowo rodzi się w naszych sercach i czyni nas wrażliwymi na potrzeby bliżnich. Panie Jezu - my z utęsknieniem czekamy na Twoje Narodziny :)

• IV Niedziela Adwentu 2019

22 Grudnia 2019

Dziś już ostatnia Niedziela Adwentu. Kończy się czas oczekiwania na narodziny Bożej Dzieciny. We wtorek zasiądziemy do stołu wigilijnego po wspólnej modlitwie,  podzielimy się opłatkiem poświęconym, złożymy sobie szczere i płynące z serca życzenia. O pólnocy w Kościele Pasterka - piękna szopka ze Świętą Rodziną, pastuszkami, zwierzętami i aniołami, ustrojone choinki i śpiew kolęd a najważniejsza będzie Eucharystia. Jeszcze trochę czasu aby dobrze przygotować własne serce na Boże Narodzenie. Nich w naszych sercach i Rodzinach zapanuje zgoda, jedność, miłość i wzajemna życzliwość.

Podczas gdy tegoroczny Adwent dobiega końca, życzę wszystkim wierzącym chrześcijanom – zarówno dorosłym jak i dzieciom, by nikt z nas nie oszukał samego siebie (a szczególnie swoich dzieci) ograniczeniem świętowania Bożego Narodzenia tylko do przeżycia ferii świątecznych. Życzę wszystkim odważnego przyłączenia się do Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców i chórów anielskich wokół Tego, który wywyższył ubogą Grotę poza Betlejem do rangi Świątyni Najwyższego Boga, a żłobek uczynił Ołtarzem. Zapraszam wszystkich do udziału w świętowaniu Narodzin Chrystusa przez uczestnictwo w celebracjach Kościoła.

Ks. Michał Bieńkowski

Msza Święta o godz. 17:00 na zakończenie Rekolekcji Adwentowych, na której Ks. dr Marek Kumór po wygłoszonym kazaniu podziękował Ks. Dziekanowi Ryszardowi Kłosińskiemu za zaproszenie i możliwość głoszenia Słowa Bożego, a następnie otrzymał słowa wdzięczności od  Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego i przedstawicieli Parafian, za poprowadzenie Rekolekcji Adwentowych przez trzy dni. Życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej wraz z bukietem kwiatów i upominkiem.

Nasza przepiękna Świątynia wygląda cudownie także z zewnątrz, wieczorową porą przy sztucznym oświetleniu. Profesjonalnie wykonane widoki odzwierciedlają urok Kościoła i Jego otoczenia. Bóg zapłać za użyczenie wspaniałych zdjęć 😊

Mszę Świętą sprawował Ks. dr Marek Kumór- Rekolekcjonista, który wygłosił Słowo Boże i Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński - Proboszcz Parafii Kadzidło. Serdeczne Bóg zapłać za możliwość uczestniczenia w Rekolekcjach Adwentowych, skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie.

Sobota 14 grudnia 2019 r. w naszej kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie przeżyliśmy pierwszy dzień Rekolekcji Adwentowych. Mszę Świętą Sprawował nasz Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński i Ks. dr Marek Kumór z Sandomierza - Rekolekcjonista, który wygłosił do nas Słowo Boże. W konfesjonale zaś posługę pełnił Ks. Szymon Pieńkowski (Proboszcz par. Baranowo). Dziękujemy za dar Eucharystii i Sakrament Pokuty i Pojednania :)

Kalendarz z wydarzeń parafialnych - piękny, kolorowy, estetycznie wykonany (upiększony kolorowymi zdjęciami) i najważniejsze, że nasz - Parafii Kadzidło :)

Mszę Świętą w kaplicy "Miłosierdzia Bożego" odprawił i Homilię wygłosił Ks. Tomasz Pawłowski.

• I Niedziela Adwentu 2019

1 Grudnia 2019

Dzisiejszą Niedzielą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Glebie rozpoczęliśmy okres Adwentu - czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Mszę Świętą sprawował Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński wraz z Ks. dr Dariuszem Tułowieckim, który wygłosił do nas Słowo Boże. Hasło tegorocznego Adwentu - "Wielka Tajemnica wiary".