• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna »

Dnia 10.02.2015 roku w naszej wspólnocie parafialnej odbył się pogrzeb śp. ks. Jana Franciszka Urbana.

Co roku w ferie  zimowe dom Parafialny Św. Jana Pawła II w Kadzidle wypełnia się radosną wrzawą dzieci i młodzieży. W tym roku także od 26 do 31 stycznia 2015 odbyły się zimowe półkolonie dla 60 dzieci z naszej parafii.

Uroczystość Wszystkich Świętych, obchodzona w całym Kościele Katolickim,  wywodzi się głównie z czci oddawanej męczennikom, którzy oddali swoje życie dla wiary w Chrystusa, a których nie wspomniano ani w martyrologiach miejscowych, ani w kanonie Mszy Świętej.

28 września nasza Parafia wlączyła się w akcję "Koronka na ulicach miast świata". Kilkadziesiąt osób o godzinie 15.00 sptkało się przy kadzidlańskiej fontannie na wspólne odmówienie Koronki do Bożego Miłosierdzia. Dziękujemy wszystkim, którzy odpowiedzieli na wezwanie wspólnego świadectwa i przyszli mimo straszącego deszczu. Szczególne podziekowanie kierujemy w strone naszych Harcerzy za piekne świadectwo i uczestnictwo.

W dniach 15 – 16.10.2014 r. odbyła się parafialna pielgrzymka do Trok i Wilna. Z wielką radością, pod opieką ks. proboszcza kan. Ryszarda Kłosińskiego, wyruszaliśmy na Litwę, aby zwiedzić miejsca bliskie każdemu z nas.

W czwartek 18 września obchodziliśmy szczególne święto – św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży.

Dnia 14 września w niedzielę odbyła się piesza pielgrzymka z Kadzidła do Sanktuarium w Dąbrówce. Matka Boża, do stóp której wędrowaliśmy nazywana jest „Królową Narodu Kurpiowskiego”.

7 września 2014 r. w naszej parafii miała miejsce Niedziela Kadzidlańska. W tym dniu obchodziliśmy dożynki parafialno - gminne. Rozpoczęły się one uroczystą Mszą Świętą o godz. 12. Eucharystii przewodniczył ks. kan. Ryszard Kłosiński, proboszcz parafii pw. Ducha Świętego w Kadzidle.

• Pielgrzymka do Lichenia

02 - 03.09.2014

W dniach 2 – 3 września grupa naszych parafian z Rodziną Franciszkańską wyruszyła na pielgrzymi szlak. Opiekunem duchowym i przewodnikiem był ks. Marcin Sobiech. Towarzyszył nam również kleryk Mateusz Cymek. Pierwszym miejscem, które nawiedziliśmy był klasztor OO. Franciszkanów w Niepokalanowie, który założył i w którym przez część swojego życia pracował i mieszkał św. Maksymilian Maria Kolbe. Nawiedziliśmy Bazylikę, kaplicę pobudowaną przez św. Maksymiliana oraz muzeum opowiadające o jego pracy i życiu.

Dnia 24 sierpnia 2014 roku podczas Mszy Św. o godz. 9.30 odbyło się pożegnanie ks. Dariusza Kuligowskiego.

Ks. Biskup skierował do naszej parafii diakona Łukasza Dawidowicza na praktyki duszpasterskie. Diakon Łukasz pochodzi z parafii pw. NMP Częstochowskiej w Łomży.

Jak co roku 2 sierpnia w naszej Parafii odbył się odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej, której obraz znajduje się w głównym ołtarzu zasłaniającym obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

W dniach 19 – 21.08.2014 r. z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia, Częstochowy i Gidli. Organizatorem i opiekunem duchowym był ks. Ryszard Kłosiński. Autokar prowadził doświadczony i pełen humoru pan Jurek.

W Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła - 29 czerwca 2014 roku miało miejsce pożegnanie ks. Tomasza Grali. Ks. Tomasz przez ostatni rok posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej jako wikariusz.

Nadrzędnym dziełem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej jest organizacja Festiwali Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej.  Tegoroczny festiwal przebiegający pod hasłem „Wolni w Chrystusie” poświęcony zagrożeniom, które napotyka współczesna młodzież był wyjątkowy. Jednym z powodów było miejsce- nie pole festiwalowe, a plac wokół Sanktuarium, a także towarzyszący nam deszcz, który nie zniechęcił ponad 1600 uczestników.

• Zapraszamy na Oazę

10 cze 2014

Nasza diecezja organizuje rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji. Wybór turnusu, stopnia oazy i miejsca rekolekcji odbywa się przez internet. Można jednak uzyskać niezbędne informacje u nas księży.

28 maja odbyło się ostatnie oazowe spotkanie dla dzieci z naszej parafii przed wakacjami. Ks. Tomasz podziękował 8 animatorom, tegorocznym maturzystom za posługę na spotkaniach. Na parafialną oazę zapraszamy po wakacjach.

Z radością w sercu w dniu 24 maja 2014r.odwidziliśmy Zuzelę – miejsce urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego patrona naszej szkoły. Uczestniczyliśmy tam we mszy świętej celebrowanej przez księży Ryszarda Kłosińskiego i Tomasza Gralę. Słowo Boże skierował do nas proboszcz parafii Zuzela ksiądz kanonik Jerzy Krysztopa.

• Maj 2014

10 cze 2014

Maj to szczególny miesiąc dla nas wierzących w Chrystusa i czczących Jego Matkę, Maryję. Dla naszej parafii miesiąc ten obfitował w liczne piękne i radosne wydarzenia.

4 maja - Rocznicowa Komunia Święta dzieci z klas III.

10 - 12 maja - 40-to godzinne nabożeństwo. W tym roku nabożeństwu przewodniczył nasz wikariusz, ks. Tomasz Grala.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2014 roku, Ojciec Święty Franciszek wyniósł do godności arcybiskupiej kapłana naszej Diecezji, ks. prał. dra Marka Zalewskiego. Jednocześnie Ksiądz Prałat został mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Zimbabwe, w Afryce.
    Arcybiskup Nominat otrzymał święcenia kapłańskie w Katedrze Łomżyńskiej 27 maja 1989 roku.

Data 27 kwietnia 2014 roku wpiszę się na stałe w historię nie tylko naszego kraju ale i całego świata. Tego dnia papież Franciszek ogłosił Świętym naszego Rodaka Jana Pawła II i Jana XXIII. W tak doniosłym wydarzeniu brała udział 22 osobowa grupa z naszej Parafii z ks. Marcinem Sobiechem. Pielgrzymi zanim dojechali do Rzymu od 22 kwietnia zwiedzili Padwę z sanktuarium św. Antoniego i św. Leopolda Mandića, Asyż – miejsce życia św. Franciszka i św. Klary, Cascie – sanktuarium św. Rity.

• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 Następna »