• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 24 Następna »

We wtorek, 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11, 28). W tym dniu, w naszej Świątyni, Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na Mszę Świętą o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, starszych, których można dowieźć do Kościoła. Będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.

Dziś tj. 3 lutego 2020 r. (poniedziałek) wspominamy Świetego Błażeja, biskupa, męczennika, patrona chorych na gardło.W tym dniu świeci się w kościele małe świeczki (tzw. „błażejki”), które po przystawieniu do gardła mają koić ból. Święty Błażej żył na przełomie III i IV wieku w mieście Sebaste (obecnie Sivas w Turcji). Był lekarzem, porzucił jednak swój zawód i oddał się służbie Bogu. Po każdej Mszy św. jest udzielane wiernym błogosławieństwo Błażeja - skrzyżowanymi świecami obejmującymi szyję. Odmawiana jest przy tym modlitwa za wstawiennictwem świętego Błażeja niech cię Pan ustrzeże przed chorobami gardła i wszelkim złem.

Dziś 2 lutego 2020 r. w Uroczystość Ofiarowania Pańskiego w Kościele Parafialnym o godz. 11:40, przed Mszą Świętą o godz. 12:00, dzieci śpiewały kolędy na pożegnanie żłóbka. Piękne i uroczyste pożegnanie Dzieciątka Jezus. Bóg zapłać kolędownikom za świetny występ i śpiew a fotoreporterowi za uwiecznienie tej uroczystości.

W Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej, Eucharystię w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 celebrował, pobłogosławił i poświęcił ( świece Gromnice - światło Chrystusa) Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński.

Kościół katolicki obchodzi 2 lutego święto Ofiarowania Pańskiego. W polskiej tradycji bardziej znane jest jako święto Matki Boskiej Gromnicznej, gdyż tego dnia święci się świece.Święto to zamyka cykl świąt Bożego Narodzenia. W kościołach rozbiera się tego dnia żłóbki, a w domach choinki, przestaje się śpiewać kolędy, kończy się okres wizyt duszpasterskich w domach.Tego dnia przynosi się do kościołów do poświęcenia świece woskowe, które następnie niesie się w procesji. Są one symbolem człowieczeństwa Syna Bożego, a także symbolem wiary, nadziei i miłości, z jakimi chrześcijanin powinien podążać za Chrystusem.W święto Ofiarowania Pańskiego Kościół obchodzi też Światowy Dzień Życia Konsekrowanego.

W pierwszą sobotę lutego - 1.02.2020 r. - 1 sobota miesiąca - Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej spotkało się na Mszy Świętej w Śniadowie, a po Mszy - na Balu Karnawałowym. Młodzież naszej parafii wraz z Ks. Adamem i inni KSM-owiczowie Diecezji Łomżyńskiej ze swoimi opiekunami -  Kapłanami modliła się w Kościele w Śniadowie a póżniej bawili się wszyscy w świetlicy wiejskiej  Stare Ratowo. Wyjątkowo, na wesoło, uczcili karnawał. KSM potrafi się nie tylko modlić ale i gościnne potańcówki organizować. Szczęść Im Boże.

Ojciec Święty Franciszek postanowił, że trzecia niedziela zwykła będzie obchodzona w całym Kościele jako Niedziela Słowa Bożego. Ma ona być poświęconą celebracji, refleksji oraz krzewieniu Słowa Bożego. W Niedzielę Słowa Bożego Duch Święty kieruje do nas orędzie o Jezusie – Nauczycielu,

• Dzień Babci i Dziadka 2020

21,22 Stycznia 2020

We wtorek i środę będziemy przeżywali Dzień Babci i Dziadka, z tej okazji pragniemy złożyć w imieniu wszystkich wnucząt najserdeczniejsze życzenia żyjącym, a zmarłych ogarniamy modlitwą prosząc dla nich o radość wieczną.

21 stycznia 2020 r. odbyło się spotkanie opłatkowe księży z Dekanatu Kadzidlańskiego z ks. bp Januszem Stepnowskim w Kadzidle. Wspólne zdjęcie pamiątkowe Kapłanów z Ks. Biskupem przed Głównym Ołtarzem w Kościele pw. Św. Ducha w Kadzidle.

W dniu 17 stycznia 2020 r. po ciężkiej chorobie, zaopatrzony Sakramentami Świętymi, odszedł do Pana Śp. Ksiądz Biskup Stanisław Stefanek TChr, biskup senior diecezji łomżyńskiej. Urozystości pogrzebowe odbyły się 23.01.2020 r. w Katedrze Łomżyńskiej, gdzoe spoczęło ciało Zmarłego.

TRANSMISJA Z UROCZYSTOŚCI

GALERIA Z UROCZYSTOŚCI

W Uroczystość Chrztu Pańskiego, Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie o godz. 11:00 odprawił i homilię wygłosił Ks. Tomasz Pawłowski. Odnowiliśmy przyrzeczenie chrzcielne i zostaliśmy pokropieni wodą święconą na znak odnowienia Chrztu.

Kościół katolicki obchodzi dziś w liturgii święto Chrztu Pańskiego. Kończy ono okres Bożego Narodzenia, choć w polskiej tradycji jeszcze do 2 lutego śpiewa się kolędy i nie rozbiera się szopki. Święto Chrztu Pańskiego obchodzone jest w pierwszą niedzielę przypadającą po uroczystości Objawienia Pańskiego.

Dziś, w Uroczystość Objawienia Pańskiego (Trzech Króli), Eucharystię w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Wiesław Chmielewski.

6 stycznia 2020 r. (poniedziałek)–  Uroczystość Objawienia Pańskiego, w naszej tradycji zwana świętem Trzech Króli. Przypomina nam ona, że Syn Boży przyszedł do ludzi wszystkich narodów, ras i języków. Tego dnia w kościele pobłogosławimy kadzidło i kredę, którą – zgodnie z dawnym polskim zwyczajem – na drzwiach naszych domostw nakreślimy pierwsze litery imion Mędrców ze Wschodu: Kacpra, Melchiora i Baltazara. Po literach K + M + B napiszemy cyfry roku Pańskiego 2020, co tłumaczymy również jako prośbę, aby Chrystus błogosławił nasz dom.

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
    Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.