• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 28 Następna »

Ołtarz wystawienia Najświętszego Sakramentu. Wymowny i piękny. Radość w sercu na wyjątkowe symbole, odpowiednie do Uroczystości. Bogu niech będą dzięki za ludzi posiadających takie dary :)

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej  o godzinie 18.00 Spowiedź od godz. 17.30. Po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia i adoracja do godz. 21.00.

W tym dniu szczególnie ogarniamy modlitwą Naszych Wspaniałych Kapłanów, z podziękowaniem za Ich obecność wsród nas, za Ich gorliwą posługę duszpasterską, sprawowane Eucharystie i Sakramenty (sakrament pokuty i pojednania, sakrament namaszczenia chorych, sakrament małżeństwa, komunia święta i posługa w ostatiej drodze). Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie nagradza Ich dobrym zdrowiem i potrzebnymi łaskami, Matka Najswietsza niech tuli Ich do Swego Matczynego Serca a Jezus Miłosierny opromienia Ich drgi życia Kapłańskiego.

Szczęść Im Boże na każdy dzień :)

Słowo Biskupa Łomżyńskiego
    na Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne 2020
    Umiłowani Bracia i Siostry!
         Czas, który przychodzi nam przeżywać w trakcie trwania epidemii staje się zachętą do ożywienia naszej nadziei i jeszcze większego zaufania Bogu. W sensie duchowym i liturgicznym to najważniejszy okres w roku, w którym przeżywamy najważniejsze prawdy wiary. Zachęcam wszystkich do szczególnie intensywnej modlitwy w tym niełatwym czasie.

MODLITWA  PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje zakaz zgromadzeń. Stąd w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów.

Eucharystię o godz. 12:00 w Kościele celebrował Ks. Adam Tomaszewski. Z ministrantami odczytał Mękę Pańską. Msza była transmitowana na żywo w internecie.

Mszę Świętą o godz. 11:00, w Niedzielę Palmową, w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sprawował Ks. Wiesław Chmielewski i pobłogosławił palmy.

Dziś - Niedziela Palmowa - transmisja Mszy Świętych z naszego Kościoła o godz. 9:30 i 12:00.

Link w prawej kolumnie - Parafia Kadzidło na Facebook.

Zapraszamy do modlitwy. W naszych domach przygotujemy palmy, niech przypominają nam o tych ważnych wydarzeniach Wielkiego Tygodnia.

Nasz Drogi Księże Proboszczu. W Dniu Twoich Imienin życzymy Ci: dużo zdrowia, radości i szczęścia, życzliwości ludzkiej, zdroju łask i błogosławieństw wypływających z Miłosierdzia Bożego.

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

"Panie, modlitwy słów wysłuchać, proszę, chciej i zdroje swoich łask spuść ku ziemi tej.Ty pobłogosław mu, ty mu siły daj.Strzeż i w opiece miej, łaski udziel swej."

Życzą PARAFIANIE

Apel kard. Dziwisza:

Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa – mówi kard. Stanisław Dziwisz, zachęcając do modlitewnej jedności 2 kwietnia, w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Osobisty sekretarz papieża Polaka apeluje o duchową łączność o 21.37 i zapalenie o tej godzinie świec w naszych oknach.

KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie duszpasterstwa w czasach epidemii. To już kolejny dokument Biskupa Łomżyńskiego, w którym biskup przypomina o ograniczeniu liczby osób do 5 podczas celebracji w Kościele, jak również przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej aż do odwołania.

Kochani Parafianie kto ma komputer z dostępem do internetu a nie ma konta na Facebooku, to może oglądać. Jeśli pokaże się zaloguj lub zarejestruj należy wybrać - nie teraz - i kliknąc a będzie można oglądać. Transmisja Mszy Św. o godz. 17:00.

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z NASZEJ PARAFII

W Niedzielę - 29 Marca 2020 r. w Kościele (zwiększona ilość Mszy Św.) będą sprawowane Msze św. w godzinach:

7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 12:00, 13:00 i 17:00

w Kaplicy w Glebie godz. 11:00.

W tym tygodniu mieliśmy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, ale ze względu na panującą pandemię zostały one odwołane, w dni rekolekcyjne Msze Święte będą odprawiane o godzinach 7.00, 9.30, 12.00 i 17.00, przed Mszami będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Między Mszami będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji bezpiecznego przeżycia tej pandemii. Pamiętajmy, że obowiązuje przepis o zgromadzeniu maksymalnie 50 osób, dlatego zachęcamy do indywidualnego nawiedzania kościoła.