• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 24 Następna »
  • I Niedziela Adwentu 2019

1 Grudnia 2019

Dzisiejszą Niedzielą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Glebie rozpoczęliśmy okres Adwentu - czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Mszę Świętą sprawował Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński wraz z Ks. dr Dariuszem Tułowieckim, który wygłosił do nas Słowo Boże. Hasło tegorocznego Adwentu - "Wielka Tajemnica wiary".

• Adwent 2019

1-24 Grudnia 2019

Pierwszą niedzielą  adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Hasłem tegorocznego adwentu  będą słowa  „Wielka Tajemnica wiary”, starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem, mniej oglądać telewizji, internetu, ściszyć radio. Jest to czas radosnego oczekiwania, a więc starajmy się by sobie i bliskim tej radości nie zakłócać. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00

W poniedziałek  11 Listopada, rocznica odzyskania Niepodległości, Msze Święte w kościele parafialym o godz. 7.00, 9.30 z akademią patriotyczną. Po tej Mszy Św. przejście na cmentarz parafialny do mauzoleum i  17.00.

2 listopada w sobotę  Dzień Zaduszny. O godz. 11.30 w kościele odmówiono różaniec za zmarłych. O godzinie 12:00 Mszę Świętą odprawił i przewodniczył procesji na cmentarz z modlitwami za zmarłych Ks. Biskup Janusz Stepnowski.

W pierwszą sobotę miesiąca w tym roku obchodziliśmy Zaduszki - Święto zmarłych. O godz. 9:30 Mszę Świętą sprawowało wielu Kapłanów. Słowo Boże wygłosił Ks. Włodzimierz Gałązka - rodak z Kadzidła. Kościół był wypełniony wiernymi, którzy po Mszy Świętej i błogosławieństwie odwiedzali groby bliskich.

Dzień 1 listopada - dniem Wszystkich Świętych. Cmentarz nocą był rozświetlony blaskiem płonących świec i ozdobionych kwiatami. Było bardzo czysto wysprzątane, wierni licznie gromadzili się na cmentarzu i w zadumie wspominali bliskich zmarłych.

W dzisiejszą Niedzielę w naszej Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie Mszę Świętą sprawował Ks. Adam Tomaszewski z Ks. Krzysztofem Karolewskim od 30 lat przebywającym na misjach - obecnie w Rosji, który wygłosił Słowo Boże. Dziękujemy Bogu za dar Kapłaństwa i gorliwie posługujących Kapłanów. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie obdarza Ich dobrym zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi łaskami. Szczęść Im Boże na każdy dzień posługi duszpasterskiej.

Zakończenie w naszej parafii Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym.

Został odrestaurowany feretron procesyjny z Długiego Kątu. Został wykonany pięknie. To już drugi odnowiony feretron w naszej parafii. Renowacja została wykonana przez MarcellaArt Lukasz Sendlewski.

Obraz Jezusa Miłosiernego zakończył swoje nawiedzanie Rodzin w Kierzku w piątek 25 października 2019 r. i został przejęty przez mieszkańców Piaseczni. Teraz w Ich wiosce będzie nawiedzał Rodziny, błogosławił i obdarzał Pokojem. Radosnych chwil przebywania z Jezusem Miłosiermym we własnych Rodzinach.

Przedstawienie z racji nadzwyczajnego miesiąca misji w październiku.

Na cmentarzu, przed Wszystkimi Świętymi, trwają porządki wykonywane przez Parafian z różnych wsi, aby było pięknie i czysto. Wszystkim, którzy włączają się w zbiorowe prace serdeczne Bóg zapłać.

• Dzień Edukacji Narodowej 2019

14 Października 2019

14 października Święto Edukacji Narodowej, czyli święto wszystkich pracowników oświaty.  Z całego serca wszystkich nauczycieli i pracowników powierzamy opiece Matki Bożej oraz życzymy radosnego i gorliwego wypełniania tego szczególnego powołania, tej szczególnej służby na rzecz młodego pokolenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam każdego dnia oraz opieka Matki Przenajświętszej.

• XIX Dzień Papieski 2019

13 Października 2019

W dzisiejszą XXVIII Niedzielę Zwykłą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski. Hasłem przewodnim tego dnia jest tytuł książki napisanej przez Św. Jana Pawła II w 2002 r. - "Wstańcie, chodźmy!". Jest to zarazem czterdziesta rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r.

Dziś w naszej świątyni rozbrzmiewał koncert muzyki poważnej pod hasłem "Nie tylko Moniuszko" w wykonaniu Filharmonii Kameralnej z Łomży (dyrygent Jan Miłosz Zarzycki) oraz Chóru Kowieńskiego (Litwa - dyrektor Petras Bingelis), bezpośredno po Mszy Świętej z godz. 12:00.