• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 24 Następna »

Podczas gdy tegoroczny Adwent dobiega końca, życzę wszystkim wierzącym chrześcijanom – zarówno dorosłym jak i dzieciom, by nikt z nas nie oszukał samego siebie (a szczególnie swoich dzieci) ograniczeniem świętowania Bożego Narodzenia tylko do przeżycia ferii świątecznych. Życzę wszystkim odważnego przyłączenia się do Maryi, Józefa, pasterzy, mędrców i chórów anielskich wokół Tego, który wywyższył ubogą Grotę poza Betlejem do rangi Świątyni Najwyższego Boga, a żłobek uczynił Ołtarzem. Zapraszam wszystkich do udziału w świętowaniu Narodzin Chrystusa przez uczestnictwo w celebracjach Kościoła.

Ks. Michał Bieńkowski

Msza Święta o godz. 17:00 na zakończenie Rekolekcji Adwentowych, na której Ks. dr Marek Kumór po wygłoszonym kazaniu podziękował Ks. Dziekanowi Ryszardowi Kłosińskiemu za zaproszenie i możliwość głoszenia Słowa Bożego, a następnie otrzymał słowa wdzięczności od  Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego i przedstawicieli Parafian, za poprowadzenie Rekolekcji Adwentowych przez trzy dni. Życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki Matki Najświętszej wraz z bukietem kwiatów i upominkiem.

Nasza przepiękna Świątynia wygląda cudownie także z zewnątrz, wieczorową porą przy sztucznym oświetleniu. Profesjonalnie wykonane widoki odzwierciedlają urok Kościoła i Jego otoczenia. Bóg zapłać za użyczenie wspaniałych zdjęć 😊

Mszę Świętą sprawował Ks. dr Marek Kumór- Rekolekcjonista, który wygłosił Słowo Boże i Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński - Proboszcz Parafii Kadzidło. Serdeczne Bóg zapłać za możliwość uczestniczenia w Rekolekcjach Adwentowych, skorzystania z Sakramentu Pokuty i Pojednania w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie.

Sobota 14 grudnia 2019 r. w naszej kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie przeżyliśmy pierwszy dzień Rekolekcji Adwentowych. Mszę Świętą Sprawował nasz Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński i Ks. dr Marek Kumór z Sandomierza - Rekolekcjonista, który wygłosił do nas Słowo Boże. W konfesjonale zaś posługę pełnił Ks. Szymon Pieńkowski (Proboszcz par. Baranowo). Dziękujemy za dar Eucharystii i Sakrament Pokuty i Pojednania :)

Kalendarz z wydarzeń parafialnych - piękny, kolorowy, estetycznie wykonany (upiększony kolorowymi zdjęciami) i najważniejsze, że nasz - Parafii Kadzidło :)

Mszę Świętą w kaplicy "Miłosierdzia Bożego" odprawił i Homilię wygłosił Ks. Tomasz Pawłowski.

• I Niedziela Adwentu 2019

1 Grudnia 2019

Dzisiejszą Niedzielą w kaplicy Miłosierdzia Bożego w Glebie rozpoczęliśmy okres Adwentu - czas oczekiwania na Boże Narodzenie. Mszę Świętą sprawował Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński wraz z Ks. dr Dariuszem Tułowieckim, który wygłosił do nas Słowo Boże. Hasło tegorocznego Adwentu - "Wielka Tajemnica wiary".

• Adwent 2019

1-24 Grudnia 2019

Pierwszą niedzielą  adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Liturgiczny. Hasłem tegorocznego adwentu  będą słowa  „Wielka Tajemnica wiary”, starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem, mniej oglądać telewizji, internetu, ściszyć radio. Jest to czas radosnego oczekiwania, a więc starajmy się by sobie i bliskim tej radości nie zakłócać. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00

W poniedziałek  11 Listopada, rocznica odzyskania Niepodległości, Msze Święte w kościele parafialym o godz. 7.00, 9.30 z akademią patriotyczną. Po tej Mszy Św. przejście na cmentarz parafialny do mauzoleum i  17.00.

2 listopada w sobotę  Dzień Zaduszny. O godz. 11.30 w kościele odmówiono różaniec za zmarłych. O godzinie 12:00 Mszę Świętą odprawił i przewodniczył procesji na cmentarz z modlitwami za zmarłych Ks. Biskup Janusz Stepnowski.

W pierwszą sobotę miesiąca w tym roku obchodziliśmy Zaduszki - Święto zmarłych. O godz. 9:30 Mszę Świętą sprawowało wielu Kapłanów. Słowo Boże wygłosił Ks. Włodzimierz Gałązka - rodak z Kadzidła. Kościół był wypełniony wiernymi, którzy po Mszy Świętej i błogosławieństwie odwiedzali groby bliskich.

Dzień 1 listopada - dniem Wszystkich Świętych. Cmentarz nocą był rozświetlony blaskiem płonących świec i ozdobionych kwiatami. Było bardzo czysto wysprzątane, wierni licznie gromadzili się na cmentarzu i w zadumie wspominali bliskich zmarłych.

W dzisiejszą Niedzielę w naszej Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie Mszę Świętą sprawował Ks. Adam Tomaszewski z Ks. Krzysztofem Karolewskim od 30 lat przebywającym na misjach - obecnie w Rosji, który wygłosił Słowo Boże. Dziękujemy Bogu za dar Kapłaństwa i gorliwie posługujących Kapłanów. Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie obdarza Ich dobrym zdrowiem i wszelkimi potrzebnymi łaskami. Szczęść Im Boże na każdy dzień posługi duszpasterskiej.

Zakończenie w naszej parafii Rekolekcji Ewangelizacyjnych Odnowy w Duchu Świętym.