• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 32 Następna »

8 Marca 2020

Dziś Dzień Kobiet. Święto Wszystkich Niewiast i tych małych i dorosłych. Życzymy Im, aby na wzór najwspanialszej Niewiasty Maryi stawały się wzorem prawdziwej Bożej miłości, piękna wewnętrznego, uśmiechu radosnego, zdrowia, serca przepełnionego dobrocią i ciepłem w czynieniu dobra . Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie szczodrze Im błogosławi, wspiera, umacnia i obdarza Pokojem.

Szczęść Im Boże na każdy dzień !!!

Dziś w pierwszy piątek Wielkiego Postu o godz. 16:30 uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, poprowadzonej przez Ks. Wiesława Chmielewskiego.

Pierwsza Droga Krzyżowa odprawiona o godz. 15:00 w Kaplicy, w tegorocznym Wielkim Poście.

W piątki Wielkiego Postu odprawiana jest w Kościele Droga Krzyżowa do 14 Stacji.

W piątek 28 lutego wieczorem o godz. 16.30 Droga Krzyżowa a po niej Msza św. - i w kolejne piątki Wielkiego Postu - w Kościele. Zapraszamy jak najliczniej na to nabożeństwo wielkopostne dorosłych, dzieci i młodzież. Odprawiajmy Drogę Krzyżową w naszych rodzinach i na wioskach.

Mszę Świętą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie, w Środę Popielcową o godzinie 15:00, sprawował i słowo Boże wygłosił Ks. Wiesław Chmielewski. Pobłogosławił i poświęcił popiół, którym posypał głowy Wiernym zebranym na Eucharystii w Kaplicy. Tak rozpoczęliśmy 40 dniowy Wielki Post.

Wymowny symbol na przeżywanie Wielkiego Postu.

• Wielki Post 2020

25 Lutego 2020

26 lutego Środą Popielcową rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. Msze Święte o godz. 7:00, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o godzinie 15. W czasie każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post. Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe dwa posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium Świąt Wielkanocnych.

W sobotę 22.02.2020 r. odbył się w Szczuczynie koło Grajewa finał Diecezjalnych rozgrywek w piłce nożnej ministrantów w kategorii Orłów do klas 8-ych, nasi ministranci zwyciężyli w tych rozgrywkach. Gratulujemy im z powodu tego zwycięstwa.

We wtorek, 11 lutego 2020 r., we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes, obchodzić będziemy XXVIII Światowy Dzień Chorego. Tegoroczne orędzie papieskie zatytułowane zostało: "Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię" (Mt 11, 28). W tym dniu, w naszej Świątyni, Msze Święte o godz. 7.00, 10.00 i 17.00. Na Mszę Świętą o godz. 10.00 zapraszamy wszystkich chorych, starszych, których można dowieźć do Kościoła. Będzie udzielony Sakrament Namaszczenia Chorych.