Rekolekcje domowe Maryjne - 33 Dni

19 grudnia 2021

Jest możliwość przeżycia indywidulanych domowych rekolekcji Maryjnych. Są to 33 dniowe rekolekcje przygotowujące do aktu oddania się Panu Jezusowi przez Maryję.
Zachęcamy i zapraszamy – warto skorzystać i przeżyć takie rekolekcje, aby wzmocnić swojego ducha w tym trudnym niepewnym czasie i powierzyć się Jezusowi przez serce Maryi.
Wszystkie informacje będą dostępne u księży oraz 25-26 grudnia w zakrystii będzie możliwość nabycia książeczki z modlitwami i rozważaniami. Rekolekcje rozpoczynają się 31 grudnia i kończą się 2 lutego zawierzeniem się Maryi. Uroczyste zawierzenie będzie w Kościele podczas Mszy Świętej 2 lutego o godz. 17.00 w Święto Ofiarowania Pańskiego - Matki Bożej Gromnicznej.
Program 33-dniowych rekolekcji maryjnych w oparciu o nauczanie św. Ludwika Grignion de Montforta, św. Maksymiliana Kolbego, św. Matki Teresy i św. papieża Jana Pawła II - "[...] czworo maryjnych gigantów, którzy pomogą nam przejść przez uwspółcześnioną i pełną duchowej siły formułę maryjnego zawierzenia”.
Celem rekolekcji jest nie tylko czytanie i słuchanie ich nauczania, ale, na wzór Maryi, rozważanie wszystkiego w naszych sercach. Rekolekcje te mają pomóc nam dojść do Chwały Poranka, czyli nowego początku, który zmienia wszystko.
W książce "33 dni do Chwały Poranka" ks. Michael Gaitley umiejętnie łączy duchowe przesłanie czworga wielkich świętych: Ludwika Marii Grignion de Montforta, Maksymiliana Marii Kolbego, Matki Teresy z Kalkuty i Jana Pawła II. Podstawowe prawdy wiary uzupełnia o nauki mistrzów duchowości maryjnej w tekście tyleż przystępnym, co przenikniętym głęboką duchową mocą. Wszystko to ujmuje w formule nowatorskich rekolekcji będących uwspółcześnioną formą aktu zawierzenia Jezusowi przez Maryję. To dzieło poruszające a zarazem praktyczne, uczące rzeczywistego oddania się Bogu na chrześcijańskiej drodze życia.
"Zbawiciel na krzyżu osobiście powierzył każdego z na Jego Matce. Ks. Michael Gaitley przypomina, że serce i dłonie, które obejmowały Jezusa, obejmują również nas [...]. "33 dni do Chwały Poranka" to poruszająca i przemieniająca wędrówka ku Jej kochającemu, matczynemu sercu. Po lekturze tej książki można pełniej zrozumieć i docenić naszą wyjątkową i niepowtarzalną relację z Maryją." - arcybiskup Antonio J. Ledesma SJ