• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 28 Następna »

Dziś - Niedziela Palmowa - transmisja Mszy Świętych z naszego Kościoła o godz. 9:30 i 12:00.

Link w prawej kolumnie - Parafia Kadzidło na Facebook.

Zapraszamy do modlitwy. W naszych domach przygotujemy palmy, niech przypominają nam o tych ważnych wydarzeniach Wielkiego Tygodnia.

Nasz Drogi Księże Proboszczu. W Dniu Twoich Imienin życzymy Ci: dużo zdrowia, radości i szczęścia, życzliwości ludzkiej, zdroju łask i błogosławieństw wypływających z Miłosierdzia Bożego.

„Niech Cię Pan błogosławi i strzeże. Niech Pan rozpromieni oblicze swe nad Tobą, niech Cię obdarzy swą łaską. Niech zwróci ku Tobie swoje oblicze i niech Cię obdarzy pokojem” (Lb 6,24-26)

"Panie, modlitwy słów wysłuchać, proszę, chciej i zdroje swoich łask spuść ku ziemi tej.Ty pobłogosław mu, ty mu siły daj.Strzeż i w opiece miej, łaski udziel swej."

Życzą PARAFIANIE

Apel kard. Dziwisza:

Zapalmy świece w oknach i zjednoczmy się na modlitwie w 15. rocznicę przejścia Jana Pawła II do domu Ojca

Potrzebujemy siebie nawzajem, by wspólnie, za wstawiennictwem Świętego Papieża, wołać do miłosiernego Boga i błagać Go, by ustała pandemia koronawirusa – mówi kard. Stanisław Dziwisz, zachęcając do modlitewnej jedności 2 kwietnia, w 15. rocznicę śmierci Jana Pawła II. Osobisty sekretarz papieża Polaka apeluje o duchową łączność o 21.37 i zapalenie o tej godzinie świec w naszych oknach.

KOMUNIKAT Komisji ds. Kultu Bożego i Dyscypliny Sakramentów KEP

Jeśli w trakcie odprawiania praktyki pięciu sobót oraz dziewięciu piątków miesiąca nie jest możliwe spełnienie warunku przyjęcia sakramentalnej Komunii w okresie epidemii, nie ulega przerwaniu ciągłość owoców, a więc nie trzeba tej praktyki zaczynać od nowa, a jedynie przedłużyć tę praktykę o kolejny miesiąc.

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie duszpasterstwa w czasach epidemii. To już kolejny dokument Biskupa Łomżyńskiego, w którym biskup przypomina o ograniczeniu liczby osób do 5 podczas celebracji w Kościele, jak również przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej aż do odwołania.

Kochani Parafianie kto ma komputer z dostępem do internetu a nie ma konta na Facebooku, to może oglądać. Jeśli pokaże się zaloguj lub zarejestruj należy wybrać - nie teraz - i kliknąc a będzie można oglądać. Transmisja Mszy Św. o godz. 17:00.

TRANSMISJA MSZY ŚWIĘTEJ Z NASZEJ PARAFII

W Niedzielę - 29 Marca 2020 r. w Kościele (zwiększona ilość Mszy Św.) będą sprawowane Msze św. w godzinach:

7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 12:00, 13:00 i 17:00

w Kaplicy w Glebie godz. 11:00.

W tym tygodniu mieliśmy przeżywać rekolekcje wielkopostne w naszej parafii, ale ze względu na panującą pandemię zostały one odwołane, w dni rekolekcyjne Msze Święte będą odprawiane o godzinach 7.00, 9.30, 12.00 i 17.00, przed Mszami będzie możliwość przystąpienia do spowiedzi świętej. Między Mszami będzie adoracja Najświętszego Sakramentu w intencji bezpiecznego przeżycia tej pandemii. Pamiętajmy, że obowiązuje przepis o zgromadzeniu maksymalnie 50 osób, dlatego zachęcamy do indywidualnego nawiedzania kościoła.

MODLITWA  PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje zakaz zgromadzeń. Stąd w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów.

Od następnej Niedzieli - 22 Marca 2020 r. w Niedziele , w Kościele będzie sprawowanych więcej Mszy św. w godzinach:

7:30, 8:30, 9:30, 10:30, 12:00, 13:00 i 17:00

w Kaplicy w Glebie godz. 11:00.

ZARZĄDZENIE BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO

Z powodu wprowadzenia w Polsce stanu zagrożenia epidemicznego i ze względu na obowiązujące wraz z nim przepisy prawa państwowego jesteśmy w tym wyjątkowym czasie zobligowani do dostosowania naszego życia religijnego do zaleceń władz świeckich. Wprowadzone regulacje prawne mają na celu powstrzymanie rozprzestrzeniania się wirusa poprzez ograniczenie kontaktów między obywatelami. Nawiązując do mojego listu pasterskiego z dnia 13 marca br., udzielonej już dyspensy od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej Mszy św. oraz zachęty do osobistych i rodzinnych form życia duchowego, niniejszym wprowadzam w życie następujące postanowienia:

8 Marca 2020

Dziś Dzień Kobiet. Święto Wszystkich Niewiast i tych małych i dorosłych. Życzymy Im, aby na wzór najwspanialszej Niewiasty Maryi stawały się wzorem prawdziwej Bożej miłości, piękna wewnętrznego, uśmiechu radosnego, zdrowia, serca przepełnionego dobrocią i ciepłem w czynieniu dobra . Niech Bóg bogaty w Miłosierdzie szczodrze Im błogosławi, wspiera, umacnia i obdarza Pokojem.

Szczęść Im Boże na każdy dzień !!!

Dziś w pierwszy piątek Wielkiego Postu o godz. 16:30 uczestniczyliśmy w Drodze Krzyżowej, poprowadzonej przez Ks. Wiesława Chmielewskiego.

W piątki Wielkiego Postu odprawiana jest w Kościele Droga Krzyżowa do 14 Stacji.