• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 ... 32 Następna »

27 maja w poniedziałek Odeszła do Pana nasza Siostra zakonna Siostra Aleksandra Grabowska. Długie lata pracowała w Kadzidle w naszej parafii. Pogrzeb w środę o godz. 12.00. Polecamy duszę Siostry Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen

Za  tydzień  w niedzielę 02 czerwca na godzinę 14.00 zapraszamy na Mszę Świętą polową pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Stefanka w lesie między Glebą a Kierzkiem z okazji 71 rocznicy obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Rekonstrukcja bitwy żołnierzy. Poczęstunek żołnierski.

• Dzień Matki 2019

26 Maja 2019

Dziś dzień Matki. Najserdeczniejsze życzenia ślemy wszystkim Mamom aby dobry Bóg szczodrze Im błogosławił  a zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu.

Dziś mija 11 Rocznica wyświęcenia Kaplicy " Miłosierdzia Bożego" w Glebie, przez Księdza Biskupa Stanisława Stefanka. Dziękujemy Bogu Najwyższemu za dar jakim obdarzył naszą wioskę - za Naszą wiejską Świątynię. Jesteśmy dumni, że Pan Jezus zamieszkał wśród nas i wdzięczni Kapłanom za dar Eucharystii i Sakramentów: pokuty i pojednania.Niech Jezus Miłosierny zlewa na Kapłanów zdroje swych łask i błogosławieństw, napełnia Ich serca Bożym Pokojem , obdarza dobrym zdrowiem i wytrwałością w służbie Bogu i nam ludziom. :)

Wdzięczni Parafianie !!!

• 40 Godzinne Nabożeństwo

10-12 Maja 2019

W tym tygodniu od 10 maja 2019 r. (piątek) - do 12 maja 2019 r. (niedziela) w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu. Porządek Mszy św.:

• 10 maja 2019 r. - piątek o 7.00, o 9.30 i o 18.00.
    • 11 maja 2019 r. - sobota o 7.00, o 9.30 i o 18.00.
    • 12 maja 2019 r. - niedziela (msze jak w każdą niedzielę) po każdej mszy  św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
      Zapraszamy jak najliczniej na adorację kto tylko może i kiedy może ale szczególnie poszczególne wspólnoty.

Codziennie - o godzinie 18:00 (w dni powszednie, od poniedziałku do piątku a w soboty o 15:00),w niedziele (przed Mszą Św. godz. 10:20-10:30) - w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego' w Glebie zbierają się chętni mieszkańcy wsi na nabożeństwo majowe. Odmawianaa jest dziesiatka różańca w różnych intencjach, odśpiewana Litania Loretańska i kilka pieśni do Matki Bożej.

Miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. W kościołach mai się ołtarze, przybiera się tez kwiatami przydrożne kapliczki i krzyże.

W każdym kościele i w każdej kaplicy przez cały ten miesiąc gromadzi się lud wierny, by wspólnie z kapłanami modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej odśpiewując Litanię Loretańską i wiele innych pięknych pieśni Maryjnych np.. wspaniała pieśń sławiąca Maryję - "Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone. Chwalcie cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki".

W Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie - Mszę Świętą w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odprawił i słowo Boże wygłosił Ks. Wiesław Chmielewski.

3 maja Kościół katolicki w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Nawiązuje ona do ważnych wydarzeń z historii Polski: obrony Jasnej Góry przed Szwedami w 1655 r., ślubów króla Jana Kazimierza - powierzenia królestwa opiece Matki Bożej, a także do uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Uroczystość została ustanowiona na prośbę biskupów polskich po odzyskaniu niepodległości po I wojnie światowej. Oficjalnie święto obchodzone jest od 1923 r. W 1920 r. zatwierdził je dla Kościoła w Polsce papież Benedykt XV.

Święto Miłosierdzia obchodzone jest w pierwszą niedzielę po Wielkanocy, czyli II Niedzielę Wielkanocną, zwaną obecnie Niedzielą Miłosierdzia Bożego. Wpisał je do kalendarza liturgicznego najpierw Franciszek kard. Macharski dla archidiecezji krakowskiej (1985), a potem niektórzy biskupi polscy w swoich diecezjach. Na prośbę Episkopatu Polski Ojciec Święty Jan Paweł II w 1995 roku wprowadził to święto dla wszystkich diecezji w Polsce. W dniu kanonizacji Siostry Faustyny 30 kwietnia 2000 roku Papież ogłosił to święto dla całego Kościoła.