• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 ... 28 Następna »

2 sierpnia 2021 r. parafianie przeżywali odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej. Uroczysta suma odpustowa była odprawiona o godz. 11.00 z procesją Eucharystyczną wokół Kościoła z asystą procesyjną w strojach kurpiowskich. Można było uzyskać z tej okazji odpust Porcjunkuli pod zwykłymi warunkami: pobożne nawiedzenie Kościoła, odmówienie w nim „Ojcze nasz” i „Wierzę w Boga”, sakramentalna spowiedź, przystąpienie do Komunii Świętej, wykluczenie przywiązania do jakiegokolwiek grzechu oraz modlitwa w intencji Ojca Świętego Franciszka. Bóg zapłac wiernym za gorliwe uczestnictwo w tej uroczystości.

Decyzją księdza biskupa Ordynariusza Łomżyńskiego Janusza Stepnowskiego z dniem 19 czerwca br. ks. Wiesław Chmielewski skończył posługę w naszej parafii jako wikariusz i został mianowany proboszczem w parafii Jednorożec. W dniu dzisiejszym pragniemy podziękować za jego  posługę w naszej parafii i życzymy Mu wielu Bożych łask w nowej parafii, opieki Matki Najświętszej, zdrowia i radości w sercu. Przy tej okazji popłynęły piękne życzenia, kwiaty i upominki od wszystkich wspólnot parafialnych.

W poniedziałek 7 czerwca 2021 r. swoje imieniny obchodzi Ksiądz Wiesław - wikariusz naszej Parafii. Z okazji tego święta my wierni modlący się w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie sładamy Ks. moc serdecznych życzeń: zdrowia, szczęcia, wszelkiej pomyślności w życiu osobistym i jednocześnie kapłańskim. Niech Jezus Miłosierny zlewa na Ksiedza zdroje łask i błogosławieństw wypływający z Bożego Miłosierdzia a Matka Najświętsza tuli do swego Matczynym serca. Najświętsze Serce jezusa niech stanie się drogowskazem na dalsze lata. Szczęść Boże !!!

W X Niedzielę Zwykłą 6 czerwca 2021 r. , w Kościele Parafialnym, z okazji imienin Ks. Wiesława Chmielewskiego były życzenia , kwiaty i upominki od przedstawicieli wiernych całej Parafii. Szczęść Boże Księże Wiesławie !!!

Dzięki uzdolnieniom i życzliwości Ks. Adama Tomaszewskiego mamy uwiecznioną Uroczystość Bożego Ciała, za co z głębi serc składamy Ks. Adamowi serdeczne Bóg zapłać. Procesja mieniła się barwami strojów a szczególnie kurpiowskich. W Procesji Kapłani nieśli Pana Jezusa ulicami Kadzidła do czterech ołtarzy, przygotowanych i pięknie ozdobionych. Wszyscy wierni licznie przybyli na tę wyjątkową Uroczystość wzięli czynny udział. Dzieci w strojach kurpiowskich i komunijnychsypały kwiatki przed Panem Jezusem, Panie niosły feretrony, Panowie chorągwie, także poduszki procesyjne. Rozbrzmiewał śpiew chóru z Panem Organistą przez całą drogę procesyjną.

W czwartek 3 czerwca 2021 r. Eucharystię w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej sprawował Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński wraz z Ks. Stanisławem a Ewangelię przeczytał i Słowo Boże wygłosił Ks. Adam Tomaszewski.

• Dzień Dziecka 2021

1 Czerwca 2021

We wtorek 1 czerwca 2021 r. - Dzień Dziecka, z tej okazji wszystkim naszym najmłodszym parafianom życzymy przede wszystkim zdrowia, Bożego błogosławieństwa i prawdziwej miłości od swoich najbliższych.

• Dzień Matki 2021

26 Maja 2021

W środę 26 maja Dzień Matki. Najserdeczniejsze życzenia ślemy wszystkim naszym ukochanym Mamom a zmarłe polecamy miłosierdziu Bożemu.

W Zesłanie Ducha Świętego w naszej parafii Odpust. Uroczystej Mszy Świętej z procesjąprzewodniczył Ks. Artur Szurawski.

Zdjęcia z pięknej Uroczystości I Komunii Świętych w Parafii. Dzieci cudownie ubrane w białe alby i stroje kurpiowskie. Kapłani i katechetki otrzymują wdzięczność od dzieci pierwszokomunijnych. Tryska radość u Wszystkich uczestników tej Uroczystości.

Ks. Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami i Młodzieżą naszej Parafii składają podziękowania za otrzymany Sakrament Bierzmowania.

• Bierzmowanie 2021

22 Maja 2021

Dziś w sobotę 22 maja 2021 r. (w pięknie ozdobionej Świątyni) Ksiądz Biskup Ordynariusz Janusz Stepnowski udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Świętej o godzinie 10.00,

Dziś w naszej Parafii rozpoczynają się I Komunie Święte dla dzieci, które będą uroczyście przyjmowały do Swoich serc Pana Jezusa przez cztery Msze Święte 09.05.2021 o godz. 10:00 i 13:00, 16.05.2021 o godz. 10:00 i 13:00 (czyli w czterech grupach). Piękny miesiąc maj - miesiąc Maryjny a dziś bardzo słoneczny i radosny dzień.

Uroczysty dzień komunii
    Jest największą mą radością,
    Jezus żywy w moim sercu,
    Dziś objawił miłość swą

W dniu 3 maja Kościół w Polsce obchodzi uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski, Głównej Patronki Polski. Dnia 1 kwietnia 1656 roku król Jan Kazimierz uroczystym aktem oddał kraj pod opiekę Matki Bożej, obierając Ją Królową Polski. Święto Królowej Polski, ustanowione przez św. Piusa X dla archidiecezji lwowskiej, papież Pius XI rozszerzył na całą Polskę w roku 1924. Papież Jan XXIII w roku 1962 ogłosił Najświętszą Maryję Pannę, Królową Polski, główną Patronką kraju razem ze świętymi biskupami i męczennikami Stanisławem i Wojciechem.3 maja 1966 r. Episkopat Polski pod przewodnictwem Prymasa kard. Stefana Wyszyńskiego dokonał Milenijnego Aktu Oddania Polski w Macierzyńską Niewolę Miłości za Wolność Kościoła w Polsce i na świecie. Tekst Aktu zatwierdził papież Paweł VI nazywając „aktem religijnym najwyższej rangi”.

Dziś 1 Maja 2021 r. - w Pierwszą Sobotę miesiąca - rozpoczynamy miesiąc maj, w polskiej tradycji miesiąc poświęcony czci Matki Bożej, tradycyjne nabożeństwa majowe w kościele w dni powszednie po Mszy Świętej wieczornej, a w niedziele po Mszy Świętej o godzinie 9.30, zachęcamy do uczestnictwa w tych nabożeństwach, zachęcamy też do śpiewu litanii loretańskiej w rodzinach, szczególnie prosząc Maryję o przezwyciężenie przez ludzkość pandemii koronawirusa.