Słowo Biskupa Łomżyńskiego dotyczące erygowania Sanktuarium bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli

19 września 2021 r

Słowo Biskupa Łomżyńskiego

dotyczące erygowania Sanktuarium bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli

W niedzielę 12 września 2021 roku byliśmy świadkami beatyfikacji bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego. Jak wiemy urodził się on w obecnych granicach Diecezji Łomżyńskiej, w Zuzeli nad Bugiem.

Z uwagi na to postanowiłem erygować diecezjalne Sanktuarium pw. bł. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Zuzeli. Uroczystość inauguracyjna odbyła się w Zuzeli w dniu beatyfikacji, podczas wieczornej Mszy św.

W związku z tym zapraszam wszystkich Diecezjan: kapłanów, osoby życia konsekrowanego oraz wiernych świeckich do licznego nawiedzania nowego Sanktuarium i poznawania osoby i dzieła naszego Orędownika.

Już dziś, w niedzielę 19 września br., ma miejsce dziękczynienie za nowego Błogosławionego w Katedrze Łomżyńskiej, połączone z dożynkami diecezjalnymi. W Zuzeli natomiast będą odbywać się dożynki powiatowe. Już teraz zapraszam również na diecezjalne dziękczynienie za beatyfikację naszego Rodaka, które jest przewidywane na niedzielę 12 czerwca 2022 roku w nowopowstałym Sanktuarium.

Niech Boża łaska, Chrystusowy pokój i Boże błogosławieństwo stale Wam towarzyszą!

+ Janusz Stepnowski

Biskup Łomżyński