• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 25 Następna »
  • Złote Gody 2019

10 Września 2019

Dwadzieścia siedem Dostojnych Par Jubilatów wraz z Rodzinami wzięło udział w Uroczystej Eucharystii, celebrowanej przez Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego, o godz. 10:00 w Kościele parafialnym i odnowieniu ślubów poprzez założenie stuły na dłonie par, w dniu 10 września 2019 r.

We wrześniu, jak co roku, od roku 2010, z Kadzidła wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Św. Anny w Dąbrówce na Odpust Matki Bożej Siewnej.

Dziś 1 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki parafialno – gminne tzw. Niedziela Kadzidlańska. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców była sprawowana przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego o godzinie 9.30. W czasie składania darów do ołtarza przyniesiono wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin.

Ksiądz Biskup Janusz Stepnowski Pasterz Diecezji Łomżyńskiej z dniem dzisiejszym skierował do naszej Parafii nowego księdza wikariusza - ks. Adama Tomaszewskiego. Witamy Go bardzo serdecznie  i ciepło oraz życzymy miłej, radosnej i ofiarnej pracy w naszej Parafii.

Wierni modlący się w kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie mieli możliwość powitać wraz z Ks. Proboszczem Parafii Kadzidło, nowego wikariusza ks. Adama Tomaszewskiego, który był głównym celebransem Eucharystii wraz z naszym Ks. Dziekanem Ryszardem Kłosińskim. Siostra Aniela Miłońska misjonarka podzieliła się z nami doświadczeniami swojej misyjnej pracy. Dziękujemy duszpasterzom za odprawienie Mszy Świetej a siostrze za słowo wygłoszone na temat posługi misyjnej. Życzymy Darów Ducha Świętego, zdroju łask i błogosławieństw wypływających z serca Jezusa Miłosiernego w codzennej posłudze Bogu i bliźnim oraz życzliwości i wdzięczności parafian. Bóg zapłać za Waszą gorliwą posługę. Wdzięczni parafianie.

• Pielgrzymka autokarowa 2019

20 Sierpnia 2019

Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński zorganizował we wtorek 20 sierpnia 2019 r. autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych na Warmi i Mazurach.

Decyzją księdza biskupa Ordynariusza Janusza Stepnowskiego z dniem 25 sierpnia br. ks. Łukasz Ladyżyński kończy posługę w naszej parafii jako wikariusz i zostaje przeniesiony do parafii Rutki. W dniu dzisiejszym pragniemy podziękować mu za jego  posługę w naszej parafii i życzymy mu wielu Bożych łask w nowej parafii, opieki Matki Najświętszej zdrowia i radości w sercu.

15 Sierpnia 2019 r. w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny była sprawowana Eucharystia, błogosławieństwo plonów i dzieci. Msze Święte Sprawowali: Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński z Ks. Profesorem .Słowo Boże wygłosił Ks. Profesor z Łomży a plony i dzieci poświęcił Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Dziękujemy Bogu za Kapłanów i Ich gorliwą posługę duszpasterską w naszej Świątyni - w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie. Szczęść Im Boże!!!

• XIX Niedziela Zwykła 2019

11 Sierpnia 2019

Dzisiejszej, już XIX Niedzieli Zwykłej, w kaplicy " Miłosierdzia Bożego" w Glebie Msze Święte odprawiało dwóch Kapłanów: Ks. Wiesław Chmielewski - głowny celebrans i Ks. dr Marian Jamiołkowski, który skierował do wiernych Słowo Boże(przed Mszą Św. posługiwał w konfesjonale). Kapłanom dziękujemy za Ich gorliwość w służbie Bogu i ludzio i odprawienie Mszy Świetych. Niech Bóg Im błogosławi i obdarza potrzebnymi łaskami.Szczęść Im Boże w dalszym posługiwaniu duszpasterskim i życiu kapłańskim. Wierni .

• XVIII Niedziela Zwykła 2019

4 Sierpnia 2019 r.

W dzisiejszą XVIII Niedzielę Zwykłą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie Mszę Świiętą odprawił i Homilię wygłosił Ks. dr Dariusz Tułowiecki.

W XVII Niedzielę Zwykłą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie Mszę Swiętą odprawił i Słowo Boże wygłosił Ks. prał. Jerzy Samsel.

W dzisiejszą XVI Niedzielę Zwykłą Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński modlił się wraz z Wiernymi zgromadzonymi w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" o błogosławieństwo Boże  i obfite plony dla mieszkanców Gleby z racji poświęcenia pół. Po modlitwach Ks. Proboszcz wraz z Ks. Piotrem Pieczatowskim Palotynem, który wygłosił słowo Boże, sprawowali Msze Święte.

Bóg zapłać za Eucharystię i Kapłanów !!! Szczęść Im Boże na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

• XV Niedziela Zwykła 2019

14 Lipca 2019 r.

Dziś naszą Kaplicę "Miłosierdzia Bożego" w Glebie odwiedził i sprawował Eucharystię oraz wygłosiłł Słowo Boże Ks. Tomasz Grala - od pięciu lat studiujący w Hiszpanii. Dziękujemy Ks. Tomkowi za wygłoszone Słowo Boże, odprawioną Mszę Świętą i życzymy Księdzu sukcesów w dalszym studiowaniu, zdroju łask Jezusa Miłosiernego, troskliwej opieki Matki Kapłanów i Św. Tomasza - Patrona, dużo zdrowia, sił i wyrwałości w głoszeniu Chrystusowej Ewangelii.

Szczęść Boże na dalsze lata gorliwej posługi duszpasterskiej :) Parafianie :)

Gościnnie w naszej Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" Mszę Święta odprawił i Homilię wygłosił Ks. Łukasz Dawidowicz. Studiuje w Niemczech. Niech Dobry Bóg błogosławi Ksiedzu Łukaszowi, wspiera Go na dalszej drodze życia i posługi Kapłańskiej. Szczęść Boże !!! Wierni z Gleby :)

• Boże Ciało 2019

20 Czerwca 2019

Dziś w czwartek 20 czerwca 2019 r. , w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Kapłani z Wiernymi wyruszyli po Eucharystii z godz. 11:00 na ulice Kadzidła.

• Wesele Kurpiowskie 2019

16 Czerwca 2019

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński udzielił ślubu Parze Młodej:Annie Koziatek i Jakubowi Grabka, tradycyjnie podczas Wesela Kurpiowskiego. Para Młoda = w strojach kurpiowskich. Na zakończenie Panna Młoda obeszła Obraz Matki Boże na pożegnanie z panieństwem. Państwu Młodym życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Marki Bożej i szczęśliwego życia na wspólnej drodze małżeńskiej. Szczęść Im Boże !