• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 ... 32 Następna »

W XVII Niedzielę Zwykłą w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie Mszę Swiętą odprawił i Słowo Boże wygłosił Ks. prał. Jerzy Samsel.

W dzisiejszą XVI Niedzielę Zwykłą Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński modlił się wraz z Wiernymi zgromadzonymi w Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" o błogosławieństwo Boże  i obfite plony dla mieszkanców Gleby z racji poświęcenia pół. Po modlitwach Ks. Proboszcz wraz z Ks. Piotrem Pieczatowskim Palotynem, który wygłosił słowo Boże, sprawowali Msze Święte.

Bóg zapłać za Eucharystię i Kapłanów !!! Szczęść Im Boże na dalsze lata posługi duszpasterskiej.

• XV Niedziela Zwykła 2019

14 Lipca 2019 r.

Dziś naszą Kaplicę "Miłosierdzia Bożego" w Glebie odwiedził i sprawował Eucharystię oraz wygłosiłł Słowo Boże Ks. Tomasz Grala - od pięciu lat studiujący w Hiszpanii. Dziękujemy Ks. Tomkowi za wygłoszone Słowo Boże, odprawioną Mszę Świętą i życzymy Księdzu sukcesów w dalszym studiowaniu, zdroju łask Jezusa Miłosiernego, troskliwej opieki Matki Kapłanów i Św. Tomasza - Patrona, dużo zdrowia, sił i wyrwałości w głoszeniu Chrystusowej Ewangelii.

Szczęść Boże na dalsze lata gorliwej posługi duszpasterskiej :) Parafianie :)

Gościnnie w naszej Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" Mszę Święta odprawił i Homilię wygłosił Ks. Łukasz Dawidowicz. Studiuje w Niemczech. Niech Dobry Bóg błogosławi Ksiedzu Łukaszowi, wspiera Go na dalszej drodze życia i posługi Kapłańskiej. Szczęść Boże !!! Wierni z Gleby :)

• Boże Ciało 2019

20 Czerwca 2019

Dziś w czwartek 20 czerwca 2019 r. , w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Kapłani z Wiernymi wyruszyli po Eucharystii z godz. 11:00 na ulice Kadzidła.

• Wesele Kurpiowskie 2019

16 Czerwca 2019

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński udzielił ślubu Parze Młodej:Annie Koziatek i Jakubowi Grabka, tradycyjnie podczas Wesela Kurpiowskiego. Para Młoda = w strojach kurpiowskich. Na zakończenie Panna Młoda obeszła Obraz Matki Boże na pożegnanie z panieństwem. Państwu Młodym życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Marki Bożej i szczęśliwego życia na wspólnej drodze małżeńskiej. Szczęść Im Boże !

W sobotę 15 czerwca 2019 r. odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w Jeglijowcu na pożegnanie Obrazu Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Św. mieszkańcy Jeglijowca pożegnali obraz a delegacja mieszkańców wsi Gleba z Sołtysem na czele powitała Obraz "Jezu Ufam Tobie", który już dziś rozpoczął nawiedzanie Rodzin wsi Gleba. Początek nawiedzenia w kolonii Góry Glebowskie, następnie przewieziony zostanie do centrum wsi a następnie powędruje do kolonii - Nad Kanałem. Na zakończenie peregrynacji obrazu w Glebie, obraz Ten przejmą mieszkańcy Kierzka.

Dziś w naszej Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie -  w Uroczystość Zesłania Ducha Świętego - Eucharystię odprawił i słowo Boże wygłosił Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Jesteśmy wdzięczny za dar , za możliwość uczestniczenia we Mszy Świętej i przyjęcia Komunii Świętej. Bóg zapłać Ks. Proboszczowi za dobre serce, niech Jezus Miłosierny wynagradza obfitymi łaskmi.

Szcęść Boże Księże Proboszczu !!!

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego była sprawowana w lesie między Glebą a Kierzkiem, o godz. 14:00 Msza Święta Polowa celebrowana przez Ks. bpa Stanisława Stefanka i Ks. Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło. We Mszy św. i poświęceniu schronów uczestniczyło bardzo liczne zebrane grono wiernych, kombatantów, żołnierzy, leśników i zaproszonych gości. Były też przemówienia odpowiednich osób, wczesniej delegowanych - sprawujących urzędy i związanych z historycznym wydarzeniem. To już 71 rocznica obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Była też Rekonstrukcja bitwy żołnierzy, poczęstunek: napoje, grochówka, bułeczki, ciasto, kiełbaski.

W Niedzielę Wniebowstąpienia Pańskiego Mszę Świętą odprawił Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński a homilię wygłosił Ks. Michał Konopka i udzielił Prymicyjnego błogosławieństwa. Wdzięczni za dar Eucharystii Ks. Proboszczowi a Ks. Michałowi za błogosławieństwo Prymicyjne i życzymy Mu zdroju łask i błogosławieństw Jezusa Miłosiernego, troskliwej opieki Matki Najświętszej na drodze Kapłaństwa.