Porządek Mszy Świętych

NIEDZIELA I ŚWIĘTA
Godz. 7.30; 9.30; (11.00 w Glebie); 12.00; 17.00


DNI POWSZEDNIE
Od Wielkanocy do ostatniej niedzieli września godz.: 7.00 i 18.00
Od października do Wielkanocy godz.: 7.00 i 17.00.
W czasie kolędy nie ma Mszy wieczornej.


I PIĄTEK MIESIĄCA
Godz. 7.00; 8.30; 17.00 w czasie kolędy


I SOBOTA MIESIĄCA
Godz. 7.00 i 17.00 w czasie kolędy.

 

I NIEDZIELA MIESIĄCA 

Wieczór Uwielbienia i Uzdrowienia, rozpoczyna się Mszą Świętą o godz. 17.00

 

SPOWIEDŹ
Rozpoczyna się pół godz. przed każdą Mszą świętą

Kancelaria

PONIEDZIAŁEK-PIĄTEK:
8.00-9.00, 17.00-18.00

SOBOTA:
8.00-12.00

NIEDZIELA I ŚWIĘTA:
kancelaria nieczynna

Pielgrzymka samolotowa do Portugalii i Hiszpanii 12-19.04.2024

8 grudnia 2025

Aktualności

Pielgrzymka samolotowa do Portugalii i Hiszpanii

 

Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się w dniach 12 – 19 kwietnia 2024 roku. Odwiedzimy nie tylko malownicze miejsca, lecz także liczne sanktuaria i świątynie (m.in. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Sanktuarium św. Jakuba Santiago de Compostela, Lizbona, Porto). 

Trasa Pielgrzymki:

FATIMA – VALINHOS – ALJUSTREL – BATALHA – OBIDOS – NAZARE – ALCOBACA – COIMBRA - SANTAREM– PORTO – SANTIAGO DE COMPOSTELA – BRAGA – SINTRA - CABO DA ROCA – ESTORIL&CASCAIS - LIZBONA

1. DZIEŃ 12.04. Piątek: Zbiórka na Okęciu. 11,05 Odprawa i 13,00 – 16,15 przelot na trasie Warszawa – Lizbona. Przyjazd do hotelu w Fatimie. Zakwaterowanie. Kolacja. Nocleg.

 

2. DZIEŃ 13.04. Sobota: Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Zwiedzanie Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej: Bazylika, Kaplica Objawień, Kościół Trójcy Przenajświętszej i pomnik św. Jana Pawła II. Czas wolny do dyspozycji pielgrzymów. Po południu udamy się do Valinhos i Aljustrel - miejsc związanych z objawieniami oraz z życiem Pastuszków (możliwość zorganizowania Drogi Krzyżowej). Przejazd do BATALHAgdzie znajduje sie klasztor Matki Boskiej Zwycięskiej (port. Convento de Santa Maria da Vitória). Klasztor Batalha to jeden najwspanialszych przykładów architektury i sztuki gotyku w Portugalii (UNESCO). Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Opcjonalnie po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

3. DZIEŃ 14.04. Niedziela:  Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Przejazd do LIZBONY.  Przejazd inżynieryjnym majstersztykiem – mostem 25 Kwietnia przez rzekę Tag, do miejscowości ALMADA. Zwiedzanie Sanktuarium Chrystusa Króla. Udamy się do słynnej dzielnicy Belem, gdzie znajduje się klasztor Hieronimitów (czas wolny na zwiedzanie), Wieża Belem ( z zewnątrz) i Pomnik Odkrywców. Zobaczymy dzielnicę Baixa: Praça do Comercio, Rossio (serce Lizbony) Rua Augusta, Restauradores. Następnie odkryjemy najstarszą dzielnicę LIZBONY -  Alfama, gdzie znajduje się Katedra i Zamek św. Jerzego (z zewnątrz), a także punkt widokowy St. Luzia, który oferuje wspaniały widok na rzekę Tag. Powrót do hotelu. Obiadokolacja, nocleg. Opcjonalnie po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

4. DZIEŃ 15.04. Poniedziałek: Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Przejazd do SANTAREM. Wizyta w Kościele Santo Estevão, w którym znajduje się sanktuarium Santuário do Santíssimo Milagre de Santarém. Cud eucharystyczny w Santarem miał miejsce w roku 1247. Pewna kobieta udała się do wróżki prosząc o „lekarstwo” na niewierność męża. Jako zapłatę za „cudowny” lek wróżka zażądała świętej Hostii, którą zamierzała zbezcześcić w szatańskim rytuale. Następnie udamy się do OBIDOS - urocze portugalskie miasteczko ze średniowiecznymi murami i białymi domkami. Następnie zatrzymamy się w ALCOBAÇA, gdzie znajduje się klasztor „Mosteiro de Santa Maria de Alcobaça” zbudowany przez zakon cystersów. Budowla wpisana jest na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Na koniec odkryjemy NAZARE – nawiedzenie sanktuarium maryjnego. Powrót do Fatimy. Kolacja i nocleg. Opcjonalnie po kolacji możliwość uczestniczenia w wieczornych modlitwach.

 

5. DZIEŃ 16.04. Wtorek: Msza Święta w Fatimie. Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie i przejazd do COIMBRY, dawnej stolicy Portugalii. Nad miastem góruje Stary Uniwersytet, który został założony w 1290 r. i jest jednym z najstarszych tego typu uczelni w Europie.  Nawiedzimy Klasztor Santa Teresa (Carmelitas) gdzie przebywała Siostra Łucja (w miarę dostępności). Spacer po uliczkach COIMBRY. Następnie udamy się do PORTO, drugiego pod względem wielkości miasta Portugalii, słynnego z wina Porto. Panoramiczne zwiedzanie starego miasta m.in.: Cais da Ribeira - nabrzeże Ribeira, najbardziej typowego i malowniczego miejsce w Porto. Rejs po rzece DOURO (ok 50 minut, płatny dodatkowo ok 12 euro/os). Przejazd do hotelu w okolicy Porto. Zakwaterowanie, obiadokolacja i nocleg. 

 

6. DZIEŃ 17.04. Środa: Śniadanie, wyjazd na wycieczkę do SANTIAGO DE COMPOSTELA  - najbardziej znany hiszpański ośrodek kultu i cel pielgrzymek. Katedra w Santiago de Compostela stanowi Sanktuarium św. Jakuba i znajduje się na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO. Msza Święta w Katedrze (w miarę możliwości). W drodze powrotnej zatrzymamy się w BRAGA będącym jednym z najstarszych miast Portugalii, kolebki chrześcijaństwa na zachodzie Płw. Iberyjskiego, zwiedzanie Sanktuarium Bom Jesús do Monte z imponującymi dwupoziomowymi schodami – religijny i architektoniczny symbol Portugalii. Powrót do hotelu, obiadokolacja i nocleg.

 

7. DZIEŃ 18.04. Czwartek: Msza Święta w lokalnym kościele w GUIMARAES (w miarę możliwości). Śniadanie w hotelu. Wykwaterowanie. Przejazd do pełnej mistycyzmu, romantyzmu i średniowiecznych pałaców SINTRY (znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO). Możliwość zwiedzania Pałacu Narodowego (Palácio Nacional de Sintra), dawnej letniej rezydencji królów Portugalii. Jest najlepiej zachowanym średniowiecznym pałacem królewskim w Portugalii. Czas  wolny na spacer po niezwykle malowniczych uliczkach miasta. Zatrzymamy się w CABO DA ROCA – najbardziej za zachód wysunięty punkt Europy. Panoramiczne zwiedzanie ESTORIL & CASCAIS – dwóch malowniczych kurortów w okolicy LIZBONY. Przyjazd do hotelu. Kolacja i nocleg.

8. DZIEŃ 19.04. Piątek: Wykwaterowanie, przejazd na lotnisko we wczesnych godzinach porannych. Odprawa, 07,00 wylot do kraju. Lądowanie na Okęciu 12,00. Zakończenie pielgrzymki.

 

CENA: 2150 pln + 730 euro

Cena zawiera: przelot samolotem Warszawa-Lizbona-Warszawa (portugalskie linie lotnicze TAP, w cenie bagaż podręczny 1 szt. do 8kg i rejestrowany 1 szt. do 23kg na osobę); transport komfortowym autokarem; zakwaterowanie w hotelach 3*/4*; 7 śniadań i obiadokolacji; opiekę licencjonowanego pilota; ubezpieczenie KL i NNW; składkę na TFG i TFP; podatek VAT

 

Każdy uczestnik powinien obowiązkowo posiadać przy sobie WAŻNY dokument – dowód osobisty lub paszport.

Program wyjazdu jest ramowy. Kolejność zwiedzania może ulec zmianie ze względu na czynniki zewnętrzne takie jak pogoda, warunki drogowe, dostępność miejsc które odwiedzamy i ich własny plan zajęć itp.

 

 

Zapisy i więcej informacji u ks. Adama tel. 514 914 779.