• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Następna »

Drodzy Parafianie! Zapraszamy do odwiedzin zaktualizowanej galerii, w której można obejrzeć fotografie z ostatnich uroczystości: z Niedzieli Palmowej, Triduum Paschalnego oraz z rezurekcji.

Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych jako proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia.  wszystkim Najdroższym Parafianom: chorym, starszym , władzom gminy, nauczycielom i wychowawcom, katechetom i rodzicom, dzieciom i młodzieży (ministrantom)

Ks. Tomasz oraz nasz oddział Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży zaprasza wszystkich kochanych parafian, a szczególnie młodzież na czuwanie modlitewne przy Grobie Pana Jezusa w Wielki Piątek na godz. 21.00.

Niedzielą Palmową rozpoczynamy Wielki Tydzień. Triduum Paschalne według następującego porządku:

WIELKI CZWARTEK – Msza Wieczerzy Pańskiej  o godzinie 18.00, po Mszy przeniesienie Najświętszego Sakramentu do ołtarza wystawienia – adoracja Najświętszego Sakramentu do godz. 21.00.

50 młodych osób z naszej parafii uczestniczyło w przeddzień Niedzieli Palmowej w Spotkaniu Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej. Tegorocznym gospodarzem było miasto Zambrów. Po powrocie do Kadzidła wielu młodych podkreślało, iż był to dla nich szczególny czas i wielkie przeżycie. W sercach młodych w pamięci pozostanie na pewno Adoracja Krzyża Świętego w Kościele pw. Trójcy Przenajświętszej w Zambrowie.

W miniony wtorek (8 kwietnia) 60 maturzystów oraz ich wychowawcy z Zespołu Szkół Powiatowych w Kadzidle uczestniczyło w Eucharystii, podczas której modlili się o pomyślne wyniki egzaminów, dary Ducha Świętego i mądrość w wyborze drogi życiowej. Mszy Świętej przewodniczył ich katecheta, czyli nasz ks. Tomasz. W czasie homilii, skierowanej do młodych zachęcał on, aby całą swoją młodość, wybory, życie narzeczeńskie, a potem rodzinne ofiarować Matce Bożej oraz Jej Synowi.

V Niedzielą Wielkiego Postu zakończyliśmy tegoroczne rekolekcje wielkopostne. Ćwiczeniom tym przewodniczył ks. Jacek Kotowski, kapelan J.E. ks. Biskupa Janusza oraz duszpasterz rodzin. Dzięki przygotowanej dekoracji przy Ołtarzu (stolik, łóżko, klęczniki, projekcja filmu) ks. Jacek w sposób szczególny pragnął umocnić w wierze rodziny i małżeństwa naszej parafii. W czwartek i piątek licznie zgromadzili się także uczniowie naszych szkół, a w sobotę każde małżeństwo miało okazję odnowić swoje przyrzeczenia małżeńskie.

W naszym kościele oraz w sklepie Barka można nabyć książkę pochodzącego z naszej parafii ks. Marcina Sobiecha pt. Nauczyciele wiary. Pogadanki o Ojcach Kościoła. W książce możemy zapoznać się z żywotami wielkich świętych, którzy mieli ogromny wpływ na historię Kościoła i zostali przez potomnych nazwani Ojcami, dowiemy się również kiedy powstał pierwszy katechizm, skąd określenie kościół katolicki i wiele innych ciekawych rzeczy. Zachęcamy do lektury. Koszt 10 zł.

W przeżywanie naszych wielkopostnych ćwiczeń rekolekcyjnych wpisało się pewne szczególne wydarzenie. Otóż w czwartek 3 kwietnia w naszej wspólnocie parafialnej swoje imininy obchodził ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński. Z tej racji pragniemy z całego serca złożyć naszemu kochanemu Księdzu Proboszczowi obfitości Bożych łask, radości na każdy dzień, darów Ducha Świętego w posłudze naszej parafii. Niech Matka Boża Pięknej Miłości wyprasza u swego syna potrzebne błogosławieństwo, zdrowie i pokój serca! Szczęść Boże Księże Proboszczu Ryszardzie!

Na dziewięć miesięcy przed Uroczystością Bożego Narodzenia, czyli 25 marca, wgłębiamy się w tajemnicę Zwiastowania Maryi. Wgłębiamy się w tajemnicę niezwykłego wydarzenia, iż zostanie ona Matką Boga. Tę scenę zwiastowania w najpełniejszy sposób opisuje ewangelista św. Łukasz (Łk 1,26-38). Oto posłaniec Boży; archanioł Gabriel oznajmia człowiekowi, w dodatku niewinnej niewieście, iż zostanie "ścieżką", po której na ten świat zstąpi Bóg.

W przeddzień naszych parafialnych rekolekcji wielkopostych nasza parafia zorganizowała Drogę Krzyżową ulicami Kadzidła. Bardzo cieszymy się, iż tego dnia tak licznie zgromadziły się dzieci, młodziż, nauczyciele, wychowawcy z wszystkich szkół

• Już są ...

5 mar 2014

... zdjęcia z naszych parafialnych "Ferii z Panem Bogiem". Zapraszamy do galerii.

W tym tygodniu rozpoczynamy rekolekcje wielkopostne w naszej parafii.

a) 2 kwietnia – środa – Droga Krzyżowa dla szkół.

- godzina 9.00 – Zespół Szkół Powiatowych i Gimnazjum oraz Szkoła Podstawowa z Kadzidła. Początek od Kaplicy Dylewskiej, ul. Leśna, Słoneczna, Parkowa, Ks. Mieszki i Sportowa. Zakończenie przy pomniku bł. Jana Pawła II. Droga Krzyżowa w terenie: godz. 10:00 – Jazgarka, 11.00 – Siarcza Łąka, 10.00 – Gleba.

Kochana młodzieży!

Już od blisko 30 lat młodzi Diecezji Łomżyńskiej spotykają się, aby przeżywać święto wiary i doświadczenie radosnego Kościoła. W tym roku spotkanie młodzieży będzie okazją do duchowego rozpoczęcia przygotowań do Światowych Dni Młodzieży w Krakowie (2016).
    Z całego serca pragniemy zaprosić młodzież naszej parafii na przeżycie tych Dni w Zambrowie. Parafia Ducha Św. w Kadzidle organizuje autobus tylko na sobotę - 12 kwietnia. Koszt przejazdu - 20 złotych. Szczegóły u kapłanów i katechetów. Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółowym programem sobotniego spotkania w rozwinięciu niniejszej wiadomości.

Ruch Światło – Życie rejonu Ostrołęka organizuje w Olszewie – Borkach Dzień Wspólnoty. Dlatego pragniemy zaprosić dzieci od klasy III, które uczęszczają na parafialną Oazę do przeżycia tego Dnia Wspólnoty z innymi dziecięcymi Oazami. Wyjazd w najbliższą niedzielę 23 marca o godz. 9:15. Koszt przejazdu to 10 złotych. Zapisy i szczegóły u ks. Tomasza.