• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 ... 28 Następna »

Zapisy na 34 PPŁ na Jasną Górę trwają od niedzieli 22 lipca 2018 r. w parafiach. Pątnicy z naszej parafii wędrują z grupą czerwoną.

Wymarsz Grupy Czerwono-Zielonej z Ostrołęki: 1 sierpnia po mszy św. sprawowanej o godz. 6.00 w kościele pw. Nawiedzenia NMP (farnym). Przewodnikiem jest Ks. Łukasz Gołaszewski.

W grupie pielgrzymują pątnicy z dekanatów: Różan, Kadzidło, Krasnosielc, Ostrołęka Nawiedzenia NMP, Ostrołęka św. Antoniego, Myszyniec, Chorzele i Rzekuń.

24 czerwca 2018 r. o godz. 13:00 Uroczystą Mszą Świętą polową celebrowaną przez Ks. bpa Łomżyńskiego Stanisława Stefanka i Ks. Proboszcza Parafii Kadzidło Ryszarda Kłosińskiego oraz innych kapłanów, z udziałem licznie zgromadzonych wiernych, uczczono pamięć poległych i pomordowanych żołnierzy  XVI Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego i całego podziemia niepodległościowego w 70 rocznicę bohaterskiej obrony przez 13 partyzantów „Lasa” schronów dowództwa. Obchody odbyły się w miejscu schronów partyzanckich z 1948 r. , w lasach państwowych, między Kierzkiem a Glebą.

W przyszłą niedzielę 24 czerwca na godzinę 13.00 zapraszamy na Mszę Świętą polową pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Stefanka w lesie między Glebą a Kierzkiem z okazji 70 rocznicy obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego.

• Wesele Kurpiowskie 2018

17 Czerwca 2018

W niedzielę 17 czerwca 2018 r. już tradycynie, po raz kolejny, odbyło się wesele kurpiowskie z udziałem Pary Młodej Miss Polski 2014 Ewy Mielnickiej i Łukasza Cekały. Uroczysta Msza św. była sprawowana o godz. 12.00 - z obrzędem pożegnania z panieństwem na końcu Mszy św. - z obejściem feretronu Matki Bożej.

14 czerwca w czwartek o godz. 10.oo była sprawowana Msza św. za księdza śp. Mieczysława Mieszko z udziałem Ks. Tomasza Pokornowskiego, Ks.Jana Krupkę, Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło, Ks. Prałata Mariana Niemyjskiego - byłego Proboszcza.

Dziś z racji środy były modlitwy wynagradzajace, prośby i podziękowania Matce Bożej Nieustajacej Pomocy. Po modlitwach trzech Kapłanów sprawowało Eucharystię.

• Bierzmowanie 2018

12 Czerwca 2018

Dziś o godz. 17.00 ks. bp Janusz Stepnowski Pasterz Diecezji udzieli naszej młodzieży klas II Gimnazjum sakramentu bierzmowania. Ogarnijmy Ich swoją modlitwą.

Nasza parafia organizuje wyjazd na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej na 16 czerwca 2018 r. Zapisy u ks. Łukasza i siostry Bożeny.

Zapraszamy chętną młodzież do wyjazdu.

Strefa Mocy - rekolekcje w plenerze.
    W dn. 5 i 6 czerwca 2018r. na Stadionie Miejskim w Ostrołęce odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne, które ma na celu zaproszenie do bliskości z Bogiem jak największej ilości osób. Jeśli chcesz usłyszeć Dobrą Nowinę o miłości Boga do Ciebie, posłuchać dobrej muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu profesjonalistów, spędzić miło wieczór, jeśli masz kogoś kto opuścił Kościół, a chciałbyś aby do Niego powrócił to zapraszamy do Ostrołęki do naszej Strefy Mocy.
    Program wydarzenia (we wtorek i środę taki sam):

31 Maja 2018 r. przeżywaliśmy przepiękną Uroczystość Ciała i Krwi Chrystusa. Rozpoczęliśmy Mszą Świętą o godzinie 11:00. Po Mszy z kościoła wyruszyła liczna procesja z Najświętszym Sakramentem do czterech Ołtarzy - pięknie przystrojonych. W uroczystą procesję wlączyli się Wszyscy:

31 Maja 2018 r. o godzinie 20:00 w naszym kościele wystąpi Kwartet Wokalny TEMPUS "Jadą goście jadą" czyli renesansowa polifonia na starej puszczy kurpiowskiej.

Serdecznie Wszystkich zapraszamy !!!

31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i  17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy świętej z godziny 11.00. Trasa procesji – ul. Sportowa, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci z Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, biorących udział w procesji – feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych.

• Odpust w Parafii 2018

20 Maja 2018

20 maja 2018 r. w niedzielę przeżywaliśmy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – najważniejszy odpust w naszej parafii.  Mszę świętą - sumę odpustową o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną celebrował Ojciec Władysław Zyśk dostojny Jubilat, nasz ziomek, jako dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa. W tej przepięknej Uroczystości wzięło udział wielu zaproszonych Kapłanów, niewiasty i dzieci sypiące kwiatki w strojach kurpiowskich, dzieci komunijne w albach, druhny i druhowie strażacy oraz wierni parafianie.

20 maja, w niedzielę Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – najważniejszy odpust w parafii.  Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 12.00 17.00. Suma odpustowa o godz. 12.00 z procesją eucharystyczną – serdecznie zapraszam biorących udział w procesji, chór, orkiestrę, druhny i druhów strażaków, dzieci do sypania kwiatów – przybądźmy w naszych strojach ludowych. Mszę świętą sumę odpustową będzie celebrował Ojciec Władysław Zyśk dostojny Jubilat nasz ziomek jako dziękczynienie za 50 lat kapłaństwa.

W Glebie Mszy Świętej nie będzie.