• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 ... 28 Następna »
  • Złote Gody 2019

10 Września 2019

Dwadzieścia siedem Dostojnych Par Jubilatów wraz z Rodzinami wzięło udział w Uroczystej Eucharystii, celebrowanej przez Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego, o godz. 10:00 w Kościele parafialnym i odnowieniu ślubów poprzez założenie stuły na dłonie par, w dniu 10 września 2019 r.

We wrześniu, jak co roku, od roku 2010, z Kadzidła wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Św. Anny w Dąbrówce na Odpust Matki Bożej Siewnej.

Dziś 1 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki parafialno – gminne tzw. Niedziela Kadzidlańska. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców była sprawowana przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego o godzinie 9.30. W czasie składania darów do ołtarza przyniesiono wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin.

• Pielgrzymka autokarowa 2019

20 Sierpnia 2019

Ks. Dziekan Ryszard Kłosiński zorganizował we wtorek 20 sierpnia 2019 r. autokarową pielgrzymkę po Sanktuariach Maryjnych na Warmi i Mazurach.

Decyzją księdza biskupa Ordynariusza Janusza Stepnowskiego z dniem 25 sierpnia br. ks. Łukasz Ladyżyński kończy posługę w naszej parafii jako wikariusz i zostaje przeniesiony do parafii Rutki. W dniu dzisiejszym pragniemy podziękować mu za jego  posługę w naszej parafii i życzymy mu wielu Bożych łask w nowej parafii, opieki Matki Najświętszej zdrowia i radości w sercu.

• Boże Ciało 2019

20 Czerwca 2019

Dziś w czwartek 20 czerwca 2019 r. , w Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa Kapłani z Wiernymi wyruszyli po Eucharystii z godz. 11:00 na ulice Kadzidła.

• Wesele Kurpiowskie 2019

16 Czerwca 2019

W Niedzielę Trójcy Przenajświętszej Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński udzielił ślubu Parze Młodej:Annie Koziatek i Jakubowi Grabka, tradycyjnie podczas Wesela Kurpiowskiego. Para Młoda = w strojach kurpiowskich. Na zakończenie Panna Młoda obeszła Obraz Matki Boże na pożegnanie z panieństwem. Państwu Młodym życzymy Bożego Błogosławieństwa, opieki Marki Bożej i szczęśliwego życia na wspólnej drodze małżeńskiej. Szczęść Im Boże !

W sobotę 15 czerwca 2019 r. odbyła się Msza Święta koncelebrowana przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego w Jeglijowcu na pożegnanie Obrazu Jezusa Miłosiernego. Po Mszy Św. mieszkańcy Jeglijowca pożegnali obraz a delegacja mieszkańców wsi Gleba z Sołtysem na czele powitała Obraz "Jezu Ufam Tobie", który już dziś rozpoczął nawiedzanie Rodzin wsi Gleba. Początek nawiedzenia w kolonii Góry Glebowskie, następnie przewieziony zostanie do centrum wsi a następnie powędruje do kolonii - Nad Kanałem. Na zakończenie peregrynacji obrazu w Glebie, obraz Ten przejmą mieszkańcy Kierzka.

W Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego była sprawowana w lesie między Glebą a Kierzkiem, o godz. 14:00 Msza Święta Polowa celebrowana przez Ks. bpa Stanisława Stefanka i Ks. Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło. We Mszy św. i poświęceniu schronów uczestniczyło bardzo liczne zebrane grono wiernych, kombatantów, żołnierzy, leśników i zaproszonych gości. Były też przemówienia odpowiednich osób, wczesniej delegowanych - sprawujących urzędy i związanych z historycznym wydarzeniem. To już 71 rocznica obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Była też Rekonstrukcja bitwy żołnierzy, poczęstunek: napoje, grochówka, bułeczki, ciasto, kiełbaski.

27 maja w poniedziałek Odeszła do Pana nasza Siostra zakonna Siostra Aleksandra Grabowska. Długie lata pracowała w Kadzidle w naszej parafii. Pogrzeb w środę o godz. 12.00. Polecamy duszę Siostry Miłosierdziu Bożemu. Wieczny odpoczynek racz Jej dać Panie a światłość wiekuista niechaj Jej świeci, Niech odpoczywa w Pokoju Wiecznym. Amen

Za  tydzień  w niedzielę 02 czerwca na godzinę 14.00 zapraszamy na Mszę Świętą polową pod przewodnictwem ks. bpa Stanisława Stefanka w lesie między Glebą a Kierzkiem z okazji 71 rocznicy obrony przez 13 partyzantów schronów Dowództwa 16 Okręgu Narodowego Zjednoczenia Wojskowego. Rekonstrukcja bitwy żołnierzy. Poczęstunek żołnierski.

• Dzień Matki 2019

26 Maja 2019

Dziś dzień Matki. Najserdeczniejsze życzenia ślemy wszystkim Mamom aby dobry Bóg szczodrze Im błogosławił  a zmarłe polecamy Miłosierdziu Bożemu.

• 40 Godzinne Nabożeństwo

10-12 Maja 2019

W tym tygodniu od 10 maja 2019 r. (piątek) - do 12 maja 2019 r. (niedziela) w naszej parafii 40 – godzinne nabożeństwo, czyli adorację Najświętszego Sakramentu. Porządek Mszy św.:

• 10 maja 2019 r. - piątek o 7.00, o 9.30 i o 18.00.
    • 11 maja 2019 r. - sobota o 7.00, o 9.30 i o 18.00.
    • 12 maja 2019 r. - niedziela (msze jak w każdą niedzielę) po każdej mszy  św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja.
      Zapraszamy jak najliczniej na adorację kto tylko może i kiedy może ale szczególnie poszczególne wspólnoty.

Miesiąc maj jest w szczególny sposób poświęcony Maryi - Matce Boga i naszej Matce. W kościołach mai się ołtarze, przybiera się tez kwiatami przydrożne kapliczki i krzyże.

W każdym kościele i w każdej kaplicy przez cały ten miesiąc gromadzi się lud wierny, by wspólnie z kapłanami modlić się do Boga za wstawiennictwem Matki Najświętszej odśpiewując Litanię Loretańską i wiele innych pięknych pieśni Maryjnych np.. wspaniała pieśń sławiąca Maryję - "Chwalcie łąki umajone, góry, doliny zielone. Chwalcie cieniste gaiki, źródła i kręte strumyki".

W Kaplicy "Miłosierdzia Bożego" w Glebie - Mszę Świętą w Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski odprawił i słowo Boże wygłosił Ks. Wiesław Chmielewski.