• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Następna »

Dnia 24 sierpnia 2014 roku podczas Mszy Św. o godz. 9.30 odbyło się pożegnanie ks. Dariusza Kuligowskiego.

Ks. Biskup skierował do naszej parafii diakona Łukasza Dawidowicza na praktyki duszpasterskie. Diakon Łukasz pochodzi z parafii pw. NMP Częstochowskiej w Łomży.

Jak co roku 2 sierpnia w naszej Parafii odbył się odpust ku czci Matki Bożej Anielskiej, której obraz znajduje się w głównym ołtarzu zasłaniającym obraz Matki Bożej Częstochowskiej.

W dniach 19 – 21.08.2014 r. z naszej parafii wyruszyła autokarowa pielgrzymka do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Wadowic, Oświęcimia, Częstochowy i Gidli. Organizatorem i opiekunem duchowym był ks. Ryszard Kłosiński. Autokar prowadził doświadczony i pełen humoru pan Jurek.

W Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła - 29 czerwca 2014 roku miało miejsce pożegnanie ks. Tomasza Grali. Ks. Tomasz przez ostatni rok posługiwał w naszej wspólnocie parafialnej jako wikariusz.

Nadrzędnym dziełem Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Diecezji Łomżyńskiej jest organizacja Festiwali Młodych u Królowej Młodzieży w Płonce Kościelnej.  Tegoroczny festiwal przebiegający pod hasłem „Wolni w Chrystusie” poświęcony zagrożeniom, które napotyka współczesna młodzież był wyjątkowy. Jednym z powodów było miejsce- nie pole festiwalowe, a plac wokół Sanktuarium, a także towarzyszący nam deszcz, który nie zniechęcił ponad 1600 uczestników.

• Zapraszamy na Oazę

10 cze 2014

Nasza diecezja organizuje rekolekcje oazowe dla dzieci i młodzieży w czasie wakacji. Wybór turnusu, stopnia oazy i miejsca rekolekcji odbywa się przez internet. Można jednak uzyskać niezbędne informacje u nas księży.

28 maja odbyło się ostatnie oazowe spotkanie dla dzieci z naszej parafii przed wakacjami. Ks. Tomasz podziękował 8 animatorom, tegorocznym maturzystom za posługę na spotkaniach. Na parafialną oazę zapraszamy po wakacjach.

Z radością w sercu w dniu 24 maja 2014r.odwidziliśmy Zuzelę – miejsce urodzin Kardynała Stefana Wyszyńskiego patrona naszej szkoły. Uczestniczyliśmy tam we mszy świętej celebrowanej przez księży Ryszarda Kłosińskiego i Tomasza Gralę. Słowo Boże skierował do nas proboszcz parafii Zuzela ksiądz kanonik Jerzy Krysztopa.

• Maj 2014

10 cze 2014

Maj to szczególny miesiąc dla nas wierzących w Chrystusa i czczących Jego Matkę, Maryję. Dla naszej parafii miesiąc ten obfitował w liczne piękne i radosne wydarzenia.

4 maja - Rocznicowa Komunia Święta dzieci z klas III.

10 - 12 maja - 40-to godzinne nabożeństwo. W tym roku nabożeństwu przewodniczył nasz wikariusz, ks. Tomasz Grala.

W uroczystość Zwiastowania Pańskiego, 25 marca 2014 roku, Ojciec Święty Franciszek wyniósł do godności arcybiskupiej kapłana naszej Diecezji, ks. prał. dra Marka Zalewskiego. Jednocześnie Ksiądz Prałat został mianowany Nuncjuszem Apostolskim w Zimbabwe, w Afryce.
    Arcybiskup Nominat otrzymał święcenia kapłańskie w Katedrze Łomżyńskiej 27 maja 1989 roku.

Data 27 kwietnia 2014 roku wpiszę się na stałe w historię nie tylko naszego kraju ale i całego świata. Tego dnia papież Franciszek ogłosił Świętym naszego Rodaka Jana Pawła II i Jana XXIII. W tak doniosłym wydarzeniu brała udział 22 osobowa grupa z naszej Parafii z ks. Marcinem Sobiechem. Pielgrzymi zanim dojechali do Rzymu od 22 kwietnia zwiedzili Padwę z sanktuarium św. Antoniego i św. Leopolda Mandića, Asyż – miejsce życia św. Franciszka i św. Klary, Cascie – sanktuarium św. Rity.

W naszej parafii nie tylko Oaza miała okazję świętować majówkę 2014. Grupa ministrantów oraz młodzież z naszego KSM wybrała się 2 maja wraz z ks. Tomaszem na finał Pucharu Polski w piłce nożnej. Mecz odbył się na Stadionie Narodowym w Warszawie.

W czwartek 1 maja rozpoczęliśmy najpiękniejszy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o 9.30, jak i w poszczególnych wioskach w świetlicach czy przydrożnych kapliczkach. Tego dnia w Godzinie Miłosierdzia odbyło się poświęcenie dwóch kapliczek, przydrożnych krzyży w Piaseczni. Bóg zapłać mieszkańcom Piaseczni za liczne przybycie oraz wspólną modlitwę. Krzyże poświęcił nasz ks. Proboszcz Ryszard.

W przeddzień długiego weekendu, czyli w środę 30 kwietnia, nasza parafialna Oaza spotkała się przy ognisku wraz z moderatorem księdzem Tomaszem i 10 animatorami. Cieszymy się, iż ponad 80 dzieci odpowiedziało na nasze zaproszenie. Po posileniu się kiełbaskami i słodyczami, animatorzy zaprezentowali przygotowane występy artystyczne, śpiewaliśmy piosenki Arki Noego oraz poznawaliśmy nowe tańce integracyjne. Zdjęcia z ogniska można znaleźć w galerii.

Niedziela Miłosierdzia Roku Pańskiego 2014 to dla nas Polaków dzień wyjątkowy i szczególny. To właśnie w tym dniu Ojciec Święty Franciszek ogłosił świętymi dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. W sobotę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i kolejna rocznica uchwalenia konstytucji. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Przed Mszą o godz. 9.10 rozpocznie się Akademia patriotyczna w wykonaniu młodzieży z naszego gimnazjum w Kadzidle.