• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 ... 28 Następna »

Wydział Duszpasterstwa Ogólnego, Wydział Nauczania i Wychowania Katolickiego Łomżyńskiej Kurii Diecezjalnej oraz Diecezjalny Duszpasterz Nauczycieli i Wychowawców, zapraszają Nauczycieli, Katechetów i Wychowawców na Mszę św. w intencji nauczycieli o Boże błogosławieństwo dla żyjących i dar nieba dla tych, którzy odeszli już do wieczności. Po Mszy św. zapraszamy na spotkanie kolędowe z Bp Tadeuszem Bronakowskim, Biskupem Pomocniczym Diecezji Łomżyńskiej.

Dziś z racji środy były modlitwy wynagradzajace, prośby i podziękowania Matce Bożej Nieustajacej Pomocy. Po modlitwach trzech Kapłanów sprawowało Eucharystię.

Dziś, w III Niedzielę Adwentu - Niedzielę radości -  zakończyły się trzydniowe parafialne rekolekcje adwentowe. Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński, jako Pasterz i Gospodarz Parafii, poodziękował z głębi serca misjonarzowi, ks. Arturowi Szurawskiemu, który poprowadził tegoroczne rekolekcje. Odpowiednie delegacje w imieniu wszystkich parafian złożyły na ręce misjonarza upominek z wyrazami wdzięczności za nauki rekolekcyjne, przybliżające do godnego przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Dziękujemy równie gorąco Kapłanom posługującym w konfesjonałach, którzy udzielali nam rozgrzeszenia, byśmy mogli przeżywać nadchodzące święta z czystymi sumieniami, zdrowymi duszami i spokojnymi sercami. Bóg zapłać za Ich cierpliwość i trud wielogodzinnych poświęceń. Gorące podziękowanie dla fotografa za uwiecznienie tego wydarzenia :)

II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30, 8.30, 9.30.10.30,12.00,13.00 i 17.00 tak jak w niedziele podczas epidemii.

Transmisja na żywo Mszy Św. o godz. 10:30 i 12:00 na Facebooku.

• XIX Dzień Papieski 2019

13 Października 2019

W dzisiejszą XXVIII Niedzielę Zwykłą Kościół w Polsce obchodzi Dzień Papieski. Hasłem przewodnim tego dnia jest tytuł książki napisanej przez Św. Jana Pawła II w 2002 r. - "Wstańcie, chodźmy!". Jest to zarazem czterdziesta rocznica pierwszej pielgrzymki Jana Pawła II do Ojczyzny w 1979 r.

(Łk 3,15-16.21-22)
    Gdy lud oczekiwał z napięciem i wszyscy snuli domysły w sercach co do Jana, czy nie jest on Mesjaszem, on tak przemówił do wszystkich: „Ja was chrzczę wodą; lecz idzie mocniejszy ode mnie, któremu nie jestem godzien rozwiązać rzemyka u sandałów. On chrzcić was będzie Duchem Świętym i ogniem”. Kiedy cały lud przystępował do chrztu, Jezus także przyjął chrzest. A gdy się modlił, otworzyło się niebo i Duch Święty zstąpił na Niego w postaci cielesnej niby gołębica, a z nieba odezwał się głos: „Tyś jest mój Syn umiłowany, w Tobie mam upodobanie”.

Triduum Paschalne Męki i Zmartwychwstania Pańskiego to szczyt całego roku liturgicznego.

13 maja obchodzimy 100 rocznicę objawień Matki Bożej Fatimskiej. W naszej parafii uczcimy to Procesją Fatimską w sobotę 13 maja i w niedzielę 14 maja. W ten sposób nasza parafia podziękuje Matce Bożej za opiekę nad nami i wstawiennictwo u swojego syna – Jezusa Chrystusa. Przypominamy treść objawień fatimskich z 1917 r.

• ROK WIARY - ODPUSTY

13 paźdz 2012

Z okazji rozpoczynającego się 11 października Roku Wiary Stolica Apostolska udziela odpustu zupełnego.

XXVIII niedziela zwykła w naszej wspólnocie parafialnej upłynęła pod znakiem wdzięczności Bogu za niezwykły Jego dar w osobie błogosławionego Jana Pawła II. W tym dniu nasi gimnazjaliści przygotowali uroczystą akademię ku czci polskiego papieża.

W łączności modlitewnej z Ojcem Świętym Franciszkiem, odmawiając modlitwę różańcową, udaliśmy się do groty Matki Bożej. W ten sposób w minioną niedzielę przeżywaliśmy Nabożeństwo Fatimskie.

Dnia 13 września w niedzielę odbyła się piesza pielgrzymka z Kadzidła do Sanktuarium w Dąbrówce. Matka Boża, do stóp której wędrowaliśmy nazywana jest „Królową Narodu Kurpiowskiego”. W tym roku było nas 250 osób. Mieliśmy do pokonania 17 km, dlatego wyruszyliśmy spod Kościoła o godzinie 8.00. Przewodnikiem grupy był ks. Marek Ulatowski – wikariusz parafii - wraz z dk. Maciejem Sztychem. Na trasie nie zabrakło modlitwy Różańcowej, Godzinek, Koronki do Bożego Miłosierdzia, wspólnego śniadania na trawie oraz tradycyjnie kurpiowskich przyśpiewek i wierszy.

13 września wyjechaliśmy dużym autokarem sprzed Kościoła w Kadzidle o godz. 6:00 rano na kolejną w tym roku pielgrzymkę, zorganizowaną przez Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego – Proboszcza parafii pw. Św. Ducha w Kadzidle i pod Jego czujnym okiem i troskliwą opieką. Była to pielgrzymka jednodniowa. Pierwszym miejscem jakie odwiedziliśmy była Bazylika Mniejsza Najświętszego Serca Jezusowego w Augustowie. Trwała Msza św. i tylko każdy cichutko pokłonił się Jezusowi i udaliśmy się w dalszą drogę. Pan kierowca dowiózł nas do przystani skąd statkiem popłynęliśmy do Studzienicznej.

14 czerwca w czwartek o godz. 10.oo była sprawowana Msza św. za księdza śp. Mieczysława Mieszko z udziałem Ks. Tomasza Pokornowskiego, Ks.Jana Krupkę, Ks. Dziekana Ryszarda Kłosińskiego - Proboszcza Parafii Kadzidło, Ks. Prałata Mariana Niemyjskiego - byłego Proboszcza.

Drodzy Parafianie od dziś w dni powszednie Msze Święte transmitowane na żywo przez internet - na Facebooku- o godz. 18:00 (do odwołania). Zapraszamy do czynnego uczestniczenia w Eucharystii łącząc się duchowo z Kościołem Parafialnym.