Dziękujemy za Jana Pawła II

13 paźdz 2013

XXVIII niedziela zwykła w naszej wspólnocie parafialnej upłynęła pod znakiem wdzięczności Bogu za niezwykły Jego dar w osobie błogosławionego Jana Pawła II. W tym dniu nasi gimnazjaliści przygotowali uroczystą akademię ku czci polskiego papieża.

Wybór Słowianina, pierwszego od prawie 500 lat nie – Włocha, okazał się ogromnym darem Opatrzności dla Kościoła i naszej ojczyzny, żyjącej w cieniu reżimu komunistycznego. Człowiek o niezwykłej osobowości, kochający młodzież, a nade wszystko człowiek wielkiej modlitwy podbił serca milionów ludzi na całym świecie i wprowadził Kościół w trzecie tysiąclecie.

Błogosławiony Jan Paweł II:

- napisał 14 encyklik

- mianował ponad dwustu kardynałów

- przebył tysiące kilometrów, odwiedził 135 krajów

- bronił świętości życia od poczęcia aż do naturalnej śmierci

- nigdy nie zapominał o Polsce i Polakach

- zapoczątkował światowe dni młodzieży

Błogosławiony Jan Paweł II w czasie swojego pontyfikatu niejednokrotnie zaskakiwał oraz fascynował młodych ludzi. Wszystkie jego spotkania z młodzieżą — te w Polsce, w czasie pielgrzymek do Ojczyzny, i te w Watykanie czy w wielu krajach świata na wszystkich kontynentach — stawały się zawsze radosnym świętem. Osobowość i nauczanie Ojca Świętego często przyczyniały się do przemiany serc młodzieży.   Młodzi ludzie wiedzieli, że papież ich kocha oraz szuka dla Jezusa. To było dla nich oczywiste! To wynikało z jego uśmiechu, z czasu, jaki miał dla młodzieży, z jego słów i gestów. A także z twardych wymagań, jakie miał odwagę nam stawiać.

Tego dnia, w czasie akademii mogliśmy obejrzeć i wysłuchać nagrań z homilii błogosławionego Jana Pawła II oraz przypomnieć sobie ten szczególny dzień 16.X.1978 roku.