• Zobacz wszystkie | Strony: « Poprzednia 1 ... 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 Następna »

Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski wydał dekret w sprawie duszpasterstwa w czasach epidemii. To już kolejny dokument Biskupa Łomżyńskiego, w którym biskup przypomina o ograniczeniu liczby osób do 5 podczas celebracji w Kościele, jak również przedłuża dyspensę od obowiązku uczestnictwa w niedzielnej i świątecznej Mszy Świętej aż do odwołania.

Z okazji Świąt Wielkanocnych tak innych niż co roku, jako Wasz Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim kochanym Parafianom i drogim Gościom. Przesyłamy Wam życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił Was w wierze, nadziei i miłości. Idźmy i głośmy z radością, że Chrystus zmartwychwstał i że doświadczyliśmy spotkania z Nim w Zgromadzeniu na Świętej Wieczerzy. Życzymy by Zmartwychwstały Jezus opromieniał Wasze życie osobiste, łaską i ojcowską miłością a Maryja najwierniejsza apostołka zmartwychwstałego Syna by  otaczała płaszczem swej Matczynej opieki nasze rodziny i nas samych w tych trudnych chwilach strachu przed pandemią.

• Rekolekcje adwentowe 2022

4 grudnia 2022

Rekolekcje adwentowe w naszej parafii  w tym tygodniu w piątek, sobotę i niedzielę. Msza św. roratnia o godz. 7:00, a później 9:30, 12:00 i 18:00. W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę Świętą z sakramentem Namaszczenia Chorych osoby starsze i chore, które można przywieźć do kościoła. Prosimy kogoś z rodziny aby pomóc dotrzeć do świątyni. W niedzielę porządek niedzielny. W tych dniach rekolekcyjnych zapraszamy wszystkich do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. bp. Antoni Długosz, biskup senior archidiecezji częstochowskiej, znany, jako biskup od dzieci, współprowadzący program telewizyjny „Ziarno”. Prosimy o modlitwę w intencji uproszenia łask na czas rekolekcji dla nas samych, a także dla misjonarza i spowiedników. Ofiary tradycyjnie składane w niedzielę na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla misjonarza jako dowód naszej wdzięczności. W Glebie Msza św. i spowiedź rekolekcyjna w sobotę o godz. 15.00.

Kościół z zewnątrz wygląda pięknie a ozdobiony świątecznie jeszcze piękniej. Już niedługo i wewnątrz Kościoła będzie świąteczny wystrój, znając możliwości i super pomysły będzie wyjątkowy :)

MODLITWA  PRZED UROCZYSTYM POSIŁKIEM

W NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

W związku z pandemią koronawirusa obowiązuje zakaz zgromadzeń. Stąd w Wielką Sobotę nie będzie tradycyjnego święcenia pokarmów.

Dziś - Niedziela Palmowa - transmisja Mszy Świętych z naszego Kościoła o godz. 9:30 i 12:00.

Link w prawej kolumnie - Parafia Kadzidło na Facebook.

Zapraszamy do modlitwy. W naszych domach przygotujemy palmy, niech przypominają nam o tych ważnych wydarzeniach Wielkiego Tygodnia.

Eucharystię o godz. 12:00 w Kościele celebrował Ks. Adam Tomaszewski. Z ministrantami odczytał Mękę Pańską. Msza była transmitowana na żywo w internecie.

Dziś o godzinie 8 rano sprzed Kościoła w Kadzidle wyruszyliśmy już na XXX Jubileuszową autokarową pielgrzymkę Kółek Żywego Różańca do Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski w Osuchowej. Jubileuszowemu spotaniu żywych Róż przyświecało hasło - w mocy Ducha Świętego. Organizatorem i opiekunem był Ks. Proboszcz Ryszard Kłosiński.

Narodziłem się NAGI, mówi Bóg, abyś ty potrafił wyrzekać się samego siebie.
    Narodziłem się UBOGI, abyś ty mógł uznać mnie za jedyne bogactwo.

Dziś w  pierwszą niedzielę miesiąca przypadają dożynki Parafialno – Gminne. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców była sprawowana o godzinie 9.30 przez Ks. Proboszcza Ryszarda Kłosińskiego . W czasie składania darów do ołtarza przyniesiono wieńce dożynkowe (niesione przez panie w strojach ludowych) jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin.

W naszym kościele oraz w sklepie Barka można nabyć książkę pochodzącego z naszej parafii ks. Marcina Sobiecha pt. Nauczyciele wiary. Pogadanki o Ojcach Kościoła. W książce możemy zapoznać się z żywotami wielkich świętych, którzy mieli ogromny wpływ na historię Kościoła i zostali przez potomnych nazwani Ojcami, dowiemy się również kiedy powstał pierwszy katechizm, skąd określenie kościół katolicki i wiele innych ciekawych rzeczy. Zachęcamy do lektury. Koszt 10 zł.

• Wielki Post 2014

5 mar 2014

Rozpoczęliśmy już okres Wielkiego Postu. W czasie każdej Mszy Św. w Środę Popielcową następuje posypanie głów popiołem. Obrzęd ten jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post.

• Już są ...

5 mar 2014

... zdjęcia z naszych parafialnych "Ferii z Panem Bogiem". Zapraszamy do galerii.

Strefa Mocy - rekolekcje w plenerze.
    W dn. 5 i 6 czerwca 2018r. na Stadionie Miejskim w Ostrołęce odbędzie się wydarzenie ewangelizacyjne, które ma na celu zaproszenie do bliskości z Bogiem jak największej ilości osób. Jeśli chcesz usłyszeć Dobrą Nowinę o miłości Boga do Ciebie, posłuchać dobrej muzyki chrześcijańskiej w wykonaniu profesjonalistów, spędzić miło wieczór, jeśli masz kogoś kto opuścił Kościół, a chciałbyś aby do Niego powrócił to zapraszamy do Ostrołęki do naszej Strefy Mocy.
    Program wydarzenia (we wtorek i środę taki sam):

W X Niedzielę Zwykłą 6 czerwca 2021 r. , w Kościele Parafialnym, z okazji imienin Ks. Wiesława Chmielewskiego były życzenia , kwiaty i upominki od przedstawicieli wiernych całej Parafii. Szczęść Boże Księże Wiesławie !!!