XXII Niedziela Zwykła 2020

30 Sierpnia 2020

XXII niedziela zwykła 30. 08. 2020 r.

1. 6 września pierwsza niedziela miesiąca, dożynki parafialno – gminne. Uroczysta Msza święta z poświęceniem wieńców o godzinie 9.30. W czasie składania darów do ołtarza zostaną przyniesione wieńce dożynkowe jako wyraz wdzięczności Panu Bogu za jego dary i prośba o Boże błogosławieństwo dla naszej parafii i naszych rodzin.  Z racji I niedzieli miesiąca 6 września wystawienie Najświętszego Sakramentu po Mszy Świętej o godzinie 9.30 Koronka do Miłosierdzia Bożego.
  2. We wtorek 1 września rozpoczęcie roku szkolnego 2020/2021. Msza Święta dla naszych dzieci i młodzieży na rozpoczęcie w Kadzidle o godz. 8.00 – po Mszy Świętej wspominając 81 rocznica wybuchu II wojny światowej pójdziemy na cmentarz grzebalny, by przy Mauzoleum pomodlić się za tych którzy zginęli w obronie Ojczyzny.
  3. Zachęcamy w tym tygodniu do skorzystania ze spowiedzi codziennie na pół godziny przed Mszą św. wieczorną. Rozpocznijmy nowy rok szkolny z czystym sercem, radością i nowym zapałem, które daje tylko Bóg. Warto zerwać z wakacyjnym lenistwem i zacząć wszystko na nowo.
  4. W niedzielę 13 września o godz. 13.00 w Dąbrówce będzie odpust ku czci Matki Bożej.
  5. W czwartek 3 września I czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godzinie 18.00.
  6. 4 września przypada Pierwszy Piątek Miesiąca, Msze św. o godz. 7.00, 8.30 i 18. o godz. 15 Msza Święta w kaplicy w Glebie. Po Mszy św. o godz. 7.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 8.30. Najświętszy Sakrament adoruje Rodzina Franciszkańska. O godz. 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu, adoracja do Mszy św. o godz. 18.
  7. 5 września pierwsza sobota miesiąca. O godz. 6.20 różaniec z tymi, którzy modlą się codziennie,  15 minutowe rozważanie, tajemnica V radosna znalezienie Pana Jezusa w świątyni. Msza św. Po Mszy św. wznowienie adoracji, litania do Matki Bożej błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem i zakończenie nabożeństwa.  Zapraszamy do spowiedzi dorosłych, dzieci i młodzież.
  8. Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski informuje, że od 1 września rozpocznie się Powszechny Spis Rolny 2020, który potrwa do 30 listopada 2020 roku. Spis rolny jest obowiązkowy dla każdego użytkownika gospodarstwa rolnego. Wszystkie informacje dotyczące Powszechnego Spisu Rolnego zamieszczone są na stronie internetowej Urzędu Gminy Kadzidło.
  9. Wójt Gminy Kadzidło Pan Dariusz Łukaszewski uprzejmie informuję ze w Urzędzie Gminy w Kadzidle od 31 sierpnia do 30 października 2020 roku w pokoju nr 19 zostanie wyłożony uproszczony projekt planu urządzania lasów. Dla miejscowości: BRZOZÓWKA, CHUDEK, DYLEWO, GLEBA, GOLANKA, GRALE, JAZGARKA, JEGLIJOWIEC, KUCZYŃSKIE, KIERZEK, WACH, KLIMKI, KROBIA, PIASECZNIA, STRZAŁKI I TATARY. Prosimy o zapoznanie się z „Projektem uproszczonego planu urządzania lasu" ponieważ będzie podstawa do naliczania podatku leśnego. Więcej informacji na stronie internetowej Gminy Kadzidło.
  10. W ostatnim tygodniu do wieczności z nasze rodziny parafialnej odszedł śp. Czesława Pliszka lat 94 z ul. Kościuszki i Kazimierz Nalewajk lat 67 z ul. Akacjowej.