III Niedziela Zwykła 2020

26 Stycznia 2020

III NIEDZIELA ZWYKŁA 26.01.2020

1. W  niedzielę 2 lutego Uroczystość Ofiarowania Pańskiego, czyli Matki Bożej Gromnicznej. Msza św. jak w każdą niedzielę. Na każdej Mszy świętej poświęcenie świeć – Gromnic. Każda rodzina powinna posiadać w domu Gromnicę. Ofiary zbierane na tacę w tym dniu będą przeznaczone na utrzymanie zakonów kontemplacyjnych w naszej diecezji: Sióstr Benedyktynek w Łomży i Sióstr Kapucynek w Wykrocie. Po Mszy św. o godz. 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i koronka do Bożego Miłosierdzia.
  2. Z racji I soboty 1 lutego, rano o godz. 6.20 wystawienie Najświętszego Sakramentu, uroczysty różaniec razem z tymi, którzy codziennie odmawiają, potem  będzie 15 minutowe rozważanie Msza św. i zakończenie I Soboty błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.
  3. Zapraszamy dzieci na 2 lutego na godz. 11.40 przed Mszą św. o godz. 12.00 w Uroczystość Matki Bożej Gromnicznej na pożegnanie żłóbka. Będziemy śpiewać kolędy.
  4. Od 1 lutego w sobotę przywracamy Mszę Św. o godz. 17:00 w dni powszednie.
  5. Ks. Wiesław wraz z siostrą Wiesławą zapraszają chętne dzieci, które lubią śpiewać lub grać na instrumentach do scholii dziecięcej. Warto rozwijać swoje muzyczne zdolności i ofiarować je Temu, od którego się je otrzymało – Panu Bogu. Próby scholii są w każdy wtorek i czwartek o godz. 18.
  6. Zapraszamy wszystkich chłopców, którzy chcieliby służyć przy ołtarzu tak jak ich koledzy do ministrantów. Szczególnie tych chłopców, którzy wyrażali chęć służenia w czasie rozmów kolędowych. Szczegóły u ks. Wiesława.
  7. Domowy Kościół zaprasza na wieczór skupienia z Janem Budziaszkiem, który odbędzie się 1 lutego w Ostrołęce w kościele farnym, więcej informacji w gablocie.
  8. Urząd Gminy w Kadzidle informuje o konieczności złożenia nowych deklaracji do 31 stycznia odnośnie wysokości opłaty za odpady komunalne. Więcej informacji w gablocie.
  9. Bezpłatne badanie układu krążenia odbędzie się we wtorek 4 lutego w siedzibie Straży Pożarnej, więcej informacji w gablocie.
  10. Bezpłatne badanie wzroku odbędzie się 5 lutego w Centrum Kultury w Kadzidle, więcej informacji w gablocie.
  11. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności, śp. Zofia Sztejna, lat 80 z Klimk. Polećmy ją Miłosierdziu Bożemu…