IV Niedziela Adwentu 2019

22 Grudnia 2019

IV  NIEDZIELA ADWENTU, 22.12.20

1. We wtorek 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia. W Wigilię tradycyjnie zachowujemy post i nasze chrześcijańskie obyczaje. Nie podajemy alkoholu do wieczerzy. Na Wigilię zaprośmy osoby samotne. Wieczerza Wigilijna niech będzie swoistym nabożeństwem przeżytym w rodzinie. Zacznijmy wieczerzę wspólną modlitwą. Odczytajmy fragment Ewangelii wg. Św. Łukasza o narodzeniu Pana Jezusa. Podzielmy się opłatkiem składając sobie życzenia. Zostawmy puste miejsce przy stole. Na stole niech zapłonie przed odczytaniem Ewangelii świeca wigilijna. Chociaż odrobinę sianka włóżmy pod obrus. Obdarujmy się drobnymi, skromnymi prezentami. Pamiętajmy o śpiewaniu kolęd, razem z całą rodziną. Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można zgłosić się do Pana organisty lub na plebanię.
  2. Próba orkiestry jutro o godz. 18.00.
  3. Msze św. w Wigilię we wtorek rano o godz. 7.00 i 7.30.
  4. Pasterka we wtorek o godz. 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.
  5. Przed pasterką o godz. 23.00 wspólny opłatek dla członków chóru i orkiestry parafialnej w Domu Parafialnym.
  6. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.
  7. Od Wigilii odwołujemy Msze Święte wieczorne w dni powszednie do końca stycznia.
  8. W okresie Bożego Narodzenia od 28 grudnia do 6 stycznia pod opieką s. Małgorzaty i p. Honoraty na terenie parafii będą kolędowali uczniowie z wolontariatu misyjnego. Podczas kolędowania będą prosili o wsparcie misji w Amazonii.
  9. Dziękujemy za złożone ofiary na pracę przy naszej świątyni Pan Mirosław Zadrożny z Kierzka, Eugenia Półtorak z Klimk, Czesława Parzych z Klimk, Kazimierz Gramadzki z Golanki, Zofia Niedźwiedzka z Golanki, Czesława Łaszczewska z Kierzka, Czesław Panuś z Gleby, Marianna Banasiak z Gleby, Zofia Nalewajk z Kuczyńskich, Władysława Szymczyk z Gral, Stanisław Kowalczyk z Podtatarza, Teresa Podbielska z ul. Sportowej, Stanisława Golan z ul. Kurpiowskiej. Zofia Tańska z ul. Iwaszkiewicza,  Od Rodziny Franciszkańskiej na komunikanty.
  10. Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Pragniemy dzielić się radością spotkania, rozmawiać o radościach i smutkach. Połóżmy na stole Pismo św.  Prosimy aby dzieci przygotowały swoje zeszyty od religii czy też ćwiczenia do podpisu kapłana. Jak zwykle przy kolędzie składane są ofiary. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa ofiary składane przy tej okazji należy dzielić „na kolędę i na kościół”.  Dlatego prosimy by konkretnie zaznaczać  ile z danej ofiary  będzie przeznaczone „na kolędę” a ile „na kościół”. W roku 2020 planujemy wykonać gruntowny remont ogrodzenia naszego kościoła. Tak, jak już ogłaszałem, ogrodzenie naszego kościoła zostało wpisane do rejestru zabytków. Czekaliśmy na to kilka miesięcy. Warto było, gdyż pozwoli to ubiegać się o dofinansowanie remontu ogrodzenia. Mamy nadzieję, że nasze wnioski zostaną rozpatrzone pozytywnie przez instytucje, które mogą udzielić dofinansowania. Ile otrzymamy, a jaki procent wkładu własnego będziemy musieli włożyć dziś jeszcze nie wiemy. Będziemy starali się o jak największe dofinansowanie ze strony instytucji państwowych i samorządowych. Liczę, że najbliższe samorządy: powiatowy i gminny także udzielą nam wsparcia. Wykonanie tych prac jest konieczne nie tylko ze względów estetycznych, ale przede wszystkim technicznych. Odkładanie tych robót spowoduje, że ogrodzenie będzie w coraz to w gorszym stanie, a remont go będzie droższy. Mówię to, abyśmy wszyscy czuli się współgospodarzami naszego kościoła i jego otoczenia i wiedzieli wszystko, co jest potrzebne i co jest planowane. To przecież nasz kościół.  Prace te są nieuniknione. Za każdą pomoc jesteśmy wdzięczni. Dziękuję już teraz za życzliwość, zrozumienie, jak również za te wszystkie ofiary które dotychczas już wpłynęły.
  11. Od 27 grudnia rozpoczniemy kolędę.
    27 grudzień 2019 ( piątek)
    8:30 - Jazgarka – 2 księży
    Strzałki – 1 ksiądz
    28 grudzień 2019 (sobota)
    8:30 -  Grale 2 księży
    Podtatarze – 1 ksiądz
    30 grudzień 2019 (poniedziałek)
    8:30 – Golanka 3 księży
    2 styczeń 2020 (czwartek)
    8.30 – Brzozówka 2 księży
    Klimki 1 ksiądz
    4 styczeń 2020 (sobota)
    8.30 – Piasecznia 2 księży
    Kol. Szwed 1 ksiądz
    Prosimy o pojazdy na godzinę 8.30.
  12. Można  nabyć jeszcze nasze parafialne kalendarze na 2020 rok po 5 zł. Są również kalendarze razem z Głosem katolickim po 7 zł.  Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritasu na stół wigilijny są do nabycia  w kościele. Niech ta świeca zapłonie w każdej naszej rodzinie jako znak solidarności z potrzebującymi. Zanieśmy to światełko na grób naszych bliskich szczególnie tych, których zabraknie po raz pierwszy na wigilii. Cena świecy 15 zł.
  13. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła: śp. Irena Niedźwiedzka l. 88 z Jeglijowca