XXVIII Niedziela Zwykła 2019

13 Października 2019

XXVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 13.10.2019

1. Cały miesiąc październik w tym roku to miesiąc nadzwyczajnej  modlitwy w intencji Misji z inicjatywy Ojca świętego Franciszka . Taca za tydzień na Misje święte
  2. W poniedziałek 14 października Święto Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Wszystkich pedagogów i uczniów zapraszamy na Mszę Świętą o  godz. 17.00 i  różaniec w intencji nauczycieli. Ze swej strony chciałbym z całego serca wszystkich nauczycieli powierzyć opiece Matki Bożej oraz życzyć Wam radosnego i gorliwego wypełniania tego szczególnego powołania, tej szczególnej służby na rzecz młodego pokolenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam każdego dnia oraz opieka Matki Przenajświętszej.
  3. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej i utalentowanej młodzieży. Bóg zapłać.
  4. Za tydzień w całej Polsce dokonuje się liczenie wiernych, obecnych na Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Św.
  5. Za tydzień przy kościele będzie zbiórka dla pogorzelców zamieszkałych w Wydmusach Państwa Wyrębek.
  6. Dziś spotkanie po Mszy św. o godz. 9.30 Franciszkańskiego Zakonu świeckich.
  7. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach.. Różaniec 15 października we wtorek o godz. 13.00 w Golance,  w Siarczej Łące o godz. 19.00
  8. 18 października w piątek obchodzimy święto Świętego Łukasza – patrona Pracowników Służby Zdrowia. Różaniec w intencji całej służby zdrowia.
  9. Dzieci z klas 4 – 6 zapraszamy na spotkanie Oazy Dzieci Bożych do Domu Parafialnego w środę  o godzinie 18.30.
  10. W dniu 23 października  w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle odbędzie się bezpłatne komputerowe badanie wzroku w godzinach 0d 12.00 do 13.00. Oferowany jest szeroki zakres usług: badanie wzroku, możliwość zakupienia okularów, fachowe doradztwo przy doborze szkieł i opraw okularowych. Telefon 531 590 848.
  11. W tym tygodniu w godzinach kancelaryjnych możemy już zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej i po Mszy Świętej w zakrystii.
  12. Rozpoczęliśmy na dobre sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucamy również dużych, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.
  13. Drodzy parafianie, otrzymaliśmy decyzję z Konserwacji Zabytków, w sprawie ogrodzenia naszej Świątyni, włączono je do rejestru zabytków. Dopiero teraz możemy podejmować prace przy ogrodzeniu, prace ze względu na porę roku rozpoczniemy na wiosnę. W ostatnim czasie został podświetlony obraz Matki Bożej Częstochowskiej.