XXVII Niedziela Zwykła 2019

6 Października 2019

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 06.10.2019

1. Za tydzień w niedziele 13 października obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej, ale utalentowanej młodzieży.
  2. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem są przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać za ofiary .
  3. Zapraszamy dziś 06 października  na koncert  po Mszy Świętej  o godz. 12.00.
  4. Już 8 października we wtorek, w kadzidlańskim Centrum Kultury Kurpiowskiej, przy ul. Kościuszki 6 odbędzie się niezwykły koncert. Artyści Mazowieckiego Teatru Muzycznego im. Jana Kiepury, zaśpiewają wiele znakomitych, znanych, lubianych przebojów. A wszystko to w ramach owocnego przedsięwzięcia: Mazowsze w sercu Wolnej Niepodległej. Koncert organizują wójt Dariusz Łukaszewski, Centrum Kultury Kurpiowskiej, Publiczna Biblioteka w Kadzidle. Wstęp wolny. Koncert współfinansuje Samorząd Województwa Mazowieckiego. Dziękujemy za okazana życzliwość. Najserdeczniej zapraszamy.
  5. W niedzielę 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie.  Nabożeństwo Fatimskie będzie połączone z Nabożeństwem Różańcowym po Mszy św. o godz. 9.30. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w kościele.
  6. Taca za tydzień w niedzielę 13.10. przeznaczona będzie na prace przy naszej świątyni.
  7. Można już zamawiać wypominki za naszych zmarłych.
  8. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach.8  października we wtorek o godz. 19 różaniec w Klimkach. 10 października w czwartek o godz. 14.00 w Krobi.
  9. Badanie Układu Krążenia 09. 10 w środę Centrum Kultury Kurpiowskiej u. Kościuszki 6 na godz. 10.00 ( proszę o przybycie 20 minut wcześniej). Badanie jest wykonywane pod kątem : arytmia – zaburzenia serca, objawiające się przyśpieszeniem, zwolnieniem albo nieregularnościami.  Miażdżyca jest przewlekłym procesem zapalnym dotykającym głównie dużych i średnich tętnic.    Nadciśnienie – powoduje wzrost ryzyka udaru mózgu, chorób serca w tym zawału serca. Stan układu tętnic i serca. Badanie jest bezbolesna i nie trzeba się do niego rozbierać. Każda zarejestrowana osoba zostanie przebadana i na miejscu otrzyma kartę z wynikami. Z badania może skorzystać 1 – 3 osób. Obowiązkowa rejestracja, wyłącznie telefoniczna, czynna 8 – 16.00 w dni robocze 602 550 906, 602 550 907 602 550 902.
  10. Zachęcamy dzieci i dorosłych rodziców zbierania makulatury na misje. W listopadzie zostałby podstawiony kontener na podwórku plebanii. Na razie zbieramy.
  11. Rozpoczniemy sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucamy również dużych, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci. Nie wyrzucamy ziemi na alejki i pod parkan. Ziemię, gruz i worki po cemencie zabiera wykonawca pomnika.
  12. W ostatnim tygodniu zrobiliśmy wielkie porządki na cmentarzu grzebalnym. Dziękuję z całego serca za pomoc: Brzozówka Pani Dorota Grzegorczyk – Sołtys, Pan Andrzej Grzegorczyk z ciągnikiem i turem, Józef Zglejc z ciągnikiem, Jan Smoliński, Arkadiusz Orzoł, Jerzy Smoliński, Ryszard Brzozowy, Wiesław Ciak, Marlena Mrozek,    Następnego dnia Pani Sołtys z Gral Teresa Kubeł zorganizowała ciągnik z Turem i przyczepą Pana Sylwestra Kozłowskiego. Pan Tadeusz Bieńkowski sołtys z Kadzidła sam pracował i poprosił Panów o pomoc i pracowali Pan Jan Majewski z ciągnikiem, Kazimierz Majewski, Jarosław Mikołajczyk, Marek Kozłowski, Czesław Łaszczych, Józef Pliszka, Kazimierz Dawid.
  13. Zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnota naszego Seminarium zwraca się z gorącą prośbą do rolników o wsparcie w postaci płodów ziemi. Do tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi zwraca się z prośbą o wsparcie w formie ofiary pieniężnej. Dary te będą ogromnym wsparciem tej uczelni, którą całkowicie utrzymują kapłani i wierni naszej diecezji.
  14. Caritas Diecezji Łomżyńskiej Centrum Rehabilitacji pw. Św. Rocha w Łomży zaprasza osoby niepełnosprawne ruchowo, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim do skorzystania z oferty 7 dniowych turnusów rehabilitacyjnych. Oferujemy ceny najniższe w regionie. Więcej informacji pod numerem tel. 86 216-68-20.
  15. Młodzież klas VIII i ze szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym w każdy piątek o godzinie 19:00.
  16. W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności mama Siostry Halinki, która pracowała w naszej parafii, przeżyła 92. Pogrzeb śp. Władysławy  Gemza odbył się w parafii Lubiel.