Piesza pielgrzymka do Dąbrówki 2019

8 Września 2019

We wrześniu, jak co roku, od roku 2010, z Kadzidła wyrusza piesza pielgrzymka do Sanktuarium Św. Anny w Dąbrówce na Odpust Matki Bożej Siewnej. W tym roku już po raz dziesiąty wyruszyła piesza pielgrzymka z Kadzidła, której przewodnikiem i Ojcem Duchowym był Ks. Adam Tomaszewski. Wraz z Siostrami zakonnymi i młodzieżą prowadzili śpiewy, modlitwy a także Wszystkich Pątników rozweselali, zachęcali do czynnego uczestnictwa i czuwali nad całokształtem na pielgrzymim szlaku abyśmy szczęśliwie i bezpiecznie dotarli do obranego celu. Pogoda nie była taka zła, trochę nas poświęcił deszczyk ale i osuszyło słońce. Na pielgrzymim szlaku tworzyliśmy jedną Wspólnotę Sióstr i Braci. Były też odpoczynki , które w drodze zawsze fajne są, można odpocząć , posilić się przed kolejnym etapem pielgrzymowania. Dotarliśmy do Dąbrówki (ok. 240 osób) zwarci, rozmodleni i rozśpiewani. Po dotarciu godnie uczestniczyliśmy w Eucharystii - w intencji naszej grupy pielgrzymkowej modlił sie Ks. Adam, odwiedziliśmy Kapliczkę Objawień, drewniany Kościół i kto miał takie życzenie obszedł na kolanach ołtarz. Po Mszy Świetej czekał na pątników autokar na drogę powrotną do Kadzidła. Jest to wspaniałe przeżycie duchowe dla Każdego Pielgrzyma. Bóg zapłać Księdzu Dziekanowi, który nas pobłogosławił na drogę, Ks. Adamowi, że nas poprowadził, Siostrom, że nas wspierały śpiewem i modlitwą i Wszystkim Pątnikom bo bez nich nie byłoby pielgrzymki. Szczęść Boże i do zobaczenia w przyszłym roku na pątniczym szlaku do Dąbrówki.