I Niedziela Adwentu 2018

2 Grudnia 2018

I NIEDZIELA ADWENTU, 02.12.2018

1. Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy Adwent pod hasłem „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Jest to  czas radosnego  oczekiwania na przyjście Pana. Starajmy się poczynić dobre postanowienia na czas Adwentu: nie pić alkoholu, nie palić papierosów, zerwać z hazardem, mniej oglądać telewizji, internetu, ściszyć radio. Jest to czas radosnego oczekiwania, a więc starajmy się by sobie i bliskim tej radości nie zakłócać. Zapraszamy na roraty, codziennie o godz. 7:00..
  2. Wczoraj Rodzina Radia Maryja Przeżywała 27 rocznicę powstania. Dziękujemy Bogu za ten dar radia i telewizji. Dziękuję też za wsparcie swoją ofiarą. Zachęcam do słuchania i oglądania telewizji trwam.
  3. Za tydzień w niedzielę 9 grudnia ofiary do puszek przed kościołem będą zbierane jako nasza  pomoc Kościołowi na Wschodzie .
  4. 6 grudnia I czwartek miesiąca. o godz. 16:00 wystawienieNajświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 17:00.
  5. 7 grudnia I piątek miesiąca. Msza św. o godz. 7:00, po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 8:30, o 16:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o godz. 17:00. W Glebie Msza św. o godz. 15:00.
  6. 8 grudnia w sobotę Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Jest to Święto Kościelne. Uroczysta Msza św. o godz. 7:00, 9:30 i 17:00. O godz. 9:00 odśpiewamy godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Pannie.
  7. Na Mszę Św. Roratnią z lampionami zapraszamy dzieci i młodzież we wtorek i w czwartek na godz. 17:00. Zapraszamy jak najliczniej dorosłych, dzieci i młodzież na roraty. Adwent to czas szczególnej pracy nad sobą. Czas otwierania swego serca na przyjście Pana Jezusa.
  8. Są do nabycia przy kościele świece Caritas na stół wigilijny. Cena świecy 15 zł. W przyszłą niedzielę będzie można nabyć nasz parafialny kalendarz na 2019 rok.
  9. Parafialny Zespół Caritas informuje, że w dniach 7 i 8 grudnia br. odbędzie się zbiórka żywności w sklepach na terenie Kadzidła. Zebrane produkty zostaną przeznaczone na paczki dla podopiecznych Caritas nasze parafii. W piątek zbiórka od 16.00 do 20.00 w sobotę od 8.00 do 20.00. Odpowiedzialni Pani Apolonia Ciak i Pani Marta Szymańska – Lenda.
  10. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii odbędą się w dniach 14 – 16 grudnia (piątek – sobota – niedziela). Msze św. w godz.: 7:00, 9.30, 12:00 i 17:00.
  11. W dniu wczorajszym nasi ministranci wzięli udział w Finale Rejonowych rozgrywek w piłce nożnej. Wśród drużyn z sześciu dekanatów w kategorii Orłów zajęli drugie miejsce a w kategorii Wróbli zwyciężyli. Teraz wezmą udział w finale rozgrywek Diecezjalnych, które w lutym odbędą się w Kadzidle.
  12. Jutro w poniedziałek na plebani odbędzie się spotkanie katechetów o godzinie 18.30
  13. Od dziś odmawiane są nowe wypominki. Kto zauważyłby błąd w odmawianiu wypominek prosimy by przyjść do zakrystii i sprostować.
  14. W Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle już w tych dniach grudnia rozpocznie się Bożonarodzeniowy Kiermasz Kurpiowskiej Sztuki Ludowej i Rękodzieła Artystycznego.  Kiermasz to niepowtarzalna okazja, by kupić nietuzinkowe ozdoby świąteczne wykonane przez lokalnych twórców i rękodzielników z Kadzidła i okolic. Oferta jest bardzo urozmaicona od różnorodnych stroików, gwiazdek, aniołków, bombek, szyszek, po łańcuchy choinkowe, świece, serwetki.  Na kiermasz zaprasza Wójt Gminy Kadzidło, Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle oraz artyści kurpiowscy.
  15. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Tadeusz Podbielski przeżył lat 62 z ul. Ogrodowej, Henryk Rydel przeżył lat 75 z Piaseczni pogrzeb w poniedziałek o godz. 13.00.