XXVII Niedziela Zwykła 2018

7 Października 2018

XXVII NIEDZIELA ZWYKŁA, 07.10.2018

1. Za tydzień w niedziele 14 października obchodzimy Dzień Papieski. Po każdej Mszy Świętej zbiórka do puszek na Papieski Fundusz Stypendialny jako pomoc dla ubogiej, ale utalentowanej młodzieży.
  2. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem są przeznaczone na Caritas. Bóg zapłać za ofiary .
  3. Zapraszamy za tydzień 14 października  na koncert w ramach XII Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki +Sacrum et Musica + klasyczne brzmienie po Mszy Świętej  o godz. 12.00.
  4. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Tatarach. W czwartek 11 października  o godz. 13.00 zakończy się nawiedzenie w Tatarach i obraz przyjmą mieszkańcy Długiego Kątu. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do  szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila dla naszej rodziny.
  5. W sobotę 13 dnia miesiąca nabożeństwo fatimskie.  Nabożeństwo Fatimskie będzie połączone z Nabożeństwem Różańcowym. Po błogosławieństwie Najświętszym Sakramentem procesja z figurą Matki Bożej Fatimskiej w kościele.
  6. W niedziele 14 października Święto Edukacji Narodowej, czyli Dzień Nauczyciela. Wszystkich pedagogów i uczniów zapraszamy na Mszę Świętą o  godz. 9.30 różaniec w intencji nauczycieli. Ze swej strony chciałbym z całego serca wszystkich nauczycieli powierzyć opiece Matki Bożej oraz życzyć Wam radosnego i gorliwego wypełniania tego szczególnego powołania na rzecz młodego pokolenia. Niech Boże błogosławieństwo towarzyszy Wam każdego dnia.
  7. Taca za tydzień w niedzielę 14.10. przeznaczona będzie na elewacje świątyni.
  8. Można już zamawiać wypominki za naszych zmarłych.
  9. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach. 10 października w  środę o godz. 13 różaniec w Golance.
  10. Rozpoczniemy sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucamy również dużych, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci. Nie wyrzucamy ziemi na alejki i pod parkan, bo parkan od naporu ziemi przez nas wysypywanej przewróci się. Ziemię i gruz, worki po cemencie zabiera wykonawca pomnika.
  11. WSD im. Papieża Jana Pawła II w Łomży rozpoczyna 100 rok formacji młodych ludzi do kapłaństwa. Zgodnie z wieloletnią tradycją wspólnota naszego Seminarium zwraca się z gorącą prośbą do rolników o wsparcie w postaci płodów ziemi. Do tych, którzy nie mogą ofiarować darów ziemi zwraca się z prośbą o wsparcie w formie ofiary pieniężnej. Dary te będą ogromnym wsparciem tej uczelni, którą całkowicie utrzymują kapłani i wierni naszej diecezji. Dziękuje za ofiarę złożoną na Seminarium  od rodziny Kowalczyków z Podtatarza 100, Od mieszkańców Kuczyńskich 400, od mieszkańców z Gleby  630 zł, od mieszkańców z Sula 120 zł, od mieszkańców z Krobi 720 zł. od mieszkańców Tatar 471 zł. mieszkańcy Strzałk 250  mieszkańcy Rososzy 100. Bóg zapłać darczyńcom.
  12. Caritas Diecezji Łomżyńskiej Centrum Rehabilitacji pw. Św. Rocha w Łomży zaprasza osoby niepełnosprawne ruchowo, w tym poruszające się na wózku inwalidzkim do skorzystania z oferty 7 dniowych turnusów rehabilitacyjnych. Oferujemy ceny najniższe w regionie. Więcej informacji pod numerem tel. 86 216-68-20.
  13. 28 września ogłoszona była Msza św. o godz. 9.00. Czekałem. Szkoła odwołała.
  14. Młodzież klas VIII,  gimnazjalną i ze szkół ponadgimnazjalnych zachęcamy do wstępowania w szeregi Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży, działającego przy naszej parafii. Spotkania odbywają się w Domu Parafialnym w każdą sobotę o godzinie 18:00.
  15. Za tydzień odbędzie się liczenie wiernych.
  16. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Czesław Bachmura lat 65 z Siarczej Łąki, Kazimierz Nowicki lat 73 z Ostrołęki z ul Hallera.