XX Niedziela Zwykła 2018

19 Sierpnia 2018

XX Niedziela Zwykła, 19.08.2018r.

1. W niedzielę za tydzień 26 sierpnia Uroczystość NMP Częstochowskiej.
  2. Za tydzień 26 sierpnia taca przeznaczona będzie na uzyskanie środków których Stolica Apostolska potrzebuje do pełnienia należytej służby wobec całego Kościoła.
  3. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Gralach. Jutro 20 sierpnia w poniedziałek  o godz. 13.00 zakończy się nawiedzenie w Gralach i obraz przyjmą mieszkańcy Tatar. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do  szczególnejmodlitwy. Jest to wyjątkowa chwila dla naszej rodziny
  4. Osoby, które skończyły szkołę średnią(matura nie jest wymagana) i chciałby zdobyć zawód lub dodatkowe kwalifikacje, mogą zapisać się do bezpłatnej szkoły policealnej, tj Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Ostrołęce mieszczącego się przy ul. Parkowej 6. Szkoła oferuje kształcenie w systemie dziennym,  wieczorowym lub zaocznym. Nie ma ograniczeń wiekowych kandydatów. Szczególnie polecana jest nauka w zawodach: opiekun medyczny, terapeuta zajęciowy czy technik masażysta. Na stoliku leżą ulotki. Więcej informacji w ulotce i na plakacie.
  5. 19 sierpnia dziś przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Kadzidle odbędzie się Wielki Piknik Rodzinno-Profilaktyczny. Spotkanie rozpocznie się o godzinie 13.15 a zakończy o godz. 19.00. Wstęp wolny.
  6.  Dziękuje serdecznie Pani Marii Szczepanek za ofiarowane piękne kwiaty biało czerwone mieczyki tak jak przystało na takie święto, jak co roku na Uroczystość Wniebowzięcia Matki Bożej.
  7. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli Sp. Łukasz Brzozowy lat 32 z ul Zielonej pogrzeb w środę o godz. 11.00, Sławomir Mielnicki lat 57 z Brzozówki, Henryka Kord lat 77 z Jeglijowca, Stanisław Pajka lat 73 z ul. Kościuszki pogrzeb jutro w poniedziałek o godz. 13.00