XIII Niedziela Zwykła

1 Lipca 2018

XIII niedziela zwykła 01.07.2018 r..

1. Dziś I niedziela miesiąca. Po Mszy świętej o 9.30 wystawienie Najświętszego Sakramentu i wspólna modlitwa litanią do Przenajdroższej Krwi Pana Jezusa. Po Mszy św. spotkanie członków Kółek Różańcowych naszej parafii.
  2. W tym tygodniu, 5 lipca,  I czwartek miesiąca. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja a potem Msza święta. Serdecznie zachęcamy do adoracji wszystkich, w sposób szczególny grupy modlitewne z naszej parafii.
  3. 6 lipca I Piątek Miesiąca. Msza Święta o godz. 7:00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu, Adoracja do Mszy świętej o 8.30, O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem pierwszopiątkowym, a potem Msza Święta.
  4. 7 lipca, I Sobota Miesiąca, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 6.20, różaniec razem z Paniami, które codziennie się modlą, św. rozważanie fatimskie , Msza św. wznowienie adoracji i litania do Matki Bożej zakończenie nabożeństwa z racji I soboty.
  5. Trwa nawiedzenie obrazu Jezusa Miłosiernego w rodzinach naszej parafii w Golance. 10 lipca we wtorek  o godz. 13.30 zakończy się nawiedzenie i obraz przyjmą mieszkańcy Gral. Bardzo serdecznie zachęcam by każda rodzina przygotowała się do spotkania z Jezusem. W dniu nawiedzenia naszej rodziny starajmy się całą rodziną być u spowiedzi by przyjąć Pana Jezusa do swego serca i czystym sercem podjąć Go w naszym domu podczas nawiedzenia. Obecność  Jezusa w naszej rodzinie i w naszym domu niech będzie okazją do szczególnej modlitwy. Jest to wyjątkowa chwila.
  6. Od 5 do 11 lipca wyrusza Piesza Pielgrzymka Trzeźwościowa z Ostrołęki do Niepokalanowa. Zachęcamy do udziału w tej pielgrzymce.
  7. Organizowana jest pielgrzymka 3 dniowa śladami  św. Jana Pawła II 13,14,15 lipiec do Krakowa, Wadowic Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt pielgrzymki 350 zł przejazd, 2 noclegi, 2 śniadania oraz 2 obiadokolacje.
  8. Parafialny Zespół Caritas serdecznie dziękuje panom: Posłowi Arkadiuszowi Czartoryskiemu, Staroście Stanisławowi Kubeł, Ks. Proboszczowi Ryszardowi Kłosińskiemu oraz Pani Annie Śniadach za sponsorowanie wyjazdu dzieci z naszej  parafii do Trójmiasta i Malborka w dniach 23 – 25 czerwca br. Dziękujemy również Pani Iwonie Gałązce, Danucie Prusaczyk, Emilii Deptule oraz Marcie Szymańskiej Lenda za zorganizowanie wycieczki i opiekę nad dziećmi. Bóg zapłać.
  9. Badanie Układu Krążenia pod kątem arytmii, miażdżycy, nadciśnienia, stan układu  tętnic i serca. Badanie jest bezpłatne w Centrum Kultury Kurpiowskiej 11.07.2018 r. środa na godz. 10.00 tel. 660 865 564       668 056 277 Rejestracja telefonicznie.
  10. Bardzo serdecznie proszę by do kontenerów na cmentarzu nie przywozić i nie wrzucać swoich śmieci z własnego gospodarstwa. Za śmieci płacimy duże pieniądze. Każdy ma swój własny kosz. Jedna osoba spisała rejestrację samochodu i wiemy kto to przywozi, na razie darujemy ale jeśli się powtórzy wtedy ta osoba zapłaci za wszystkie śmieci, które do tej pory były wywożone.
  11. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności śp. Helena Cicha lat 91 z Jazgarki.