Niedziela Trójcy Świętej 2018

27 Maja 2018

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 27.05.2018 r.

1. 31 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i  17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy świętej z godziny 11.00. Trasa procesji – ul. Sportowa, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy. O godzinie 20:00 występ Kwartetu Wokalnego TEMPUS "Jadą goście jadą" czyli renesansowa polifonia na starej puszczy lurpiowskiej,

2. I ołtarz przy grocie – przygotowują Kółka Różańcowe z ul. Kościuszki, Sportowej i Ogrodowej.

3. II ołtarz przy Pomniku Szwedzkim – przygotowują siostry zakonne i katecheci.

4. III ołtarz na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja – przygotowują mieszkańcy ulicy Kurpiowskiej i Kółko Różańcowe z ul. Kurpiowskiej.

5. IV ołtarz przy posesji państwa Białobrzewskich na ul. Kościuszki – przygotowują mieszkańcy Tatar ( Arkadiusz i Ewa Aptacy, Krzysztof Gadomski, Jacek Chrostek, Juliusz Chrostek, Przemysław i Ewelina Olk, Grzegorz i Bogusława Olk, Jarosław i Małgorzata Cichoccy, Mirosław i Magdalena Cichoccy, Bogumiła i Marek Kardaś

6. Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci z Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, biorących udział w procesji – feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych. Prawdopodobnie są jeszcze wolne chorągwie i feretrony, które mogłyby być niesione w procesji. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii nawet dzisiaj w celu ustalenia szczegółów.

7. Po Bożym Ciele w piątek post nie obowiązuje. Jest dyspensa.

8. Oktawa Bożego Ciała o godz. 18.00 w dni powszednie, w niedzielę 03.06 o godz. 9.30 procesja wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem.

9. Próba dzieci do sypania kwiatków we wtorek  29 maja po Mszy wieczornej.

10. Próba chóru we wtorek 29 maja o godz. 19.00 a  orkiestry parafialnej w środę 30  maja o godz. 19.00.

11. 12  czerwca we wtorek o godz. 17.00 ks. bp Janusz Stepnowski udzieli naszej młodzieży klas II Gimnazjum sakramentu bierzmowania. Nowenna do Ducha świętego dla bierzmowanych rozpocznie się 3 czerwca w niedzielę na Mszy św o godz.17. W tym dniu również  Świadectwo wiary, które odbierze delegat Księdza biskupa od młodzieży o godz. 16.00. W pozostałe dni nowenna na Mszy św o godz. 18.00, a po Mszy św próba. Obecność obowiązkowa.

12. 14 czerwca w czwartek o godz. 10.oo Msza św. za księdza śp. Mieczysława Mieszko z udziałem ks. Biskupa a potem poświęcenie muzeum poświęcone temu zacnemu kapłanowi który pracował w naszej parafii. Może ktoś z nas ma jakieś pamiątki otrzymane od tego kapłana ofiarujmy do muzeum Jemu poświęconego. Prosi o to jego kuzyn.

13. 1 czerwca I Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 8:30. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem czerwcowym procesja z racji oktawy Bożego Ciała, a potem Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do adoracji wszystkich, w sposób szczególny grupy modlitewne z naszej parafii. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w czasie adoracji wieczornej. W Glebie Msza św. . o godz. 15.00

14.  2 czerwca Pierwsza Sobota miesiąca. Msza św. o godz. 18.00 po Mszy św.  wystawienie Najświętszego Sakramentu, nabożeństwo czerwcowe i procesja z racji oktawy Bożego Ciała. Rano o godz. 6.2o wystawienie Najświętszego Sakramentu, uroczysty różaniec razem z tymi, którzy codziennie odmawiają, Msza św., po której będzie 15 minutowe rozważanie i zakończenie I Soboty błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo do Serca Pana Jezusa

15. W niedzielę 17 czerwca wesele kurpiowskie. Uroczysta Msza św. z obrzędem pożegnania z panieństwem na końcu Mszy św. z obejściem feretronu Matki Bożej o godz. 12.00.

16. Organizujemy wyjazd na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej na 16 czerwca. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Łukasza i siostry Bożeny.

17. Dzisiaj serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą świętą, a później o 13.oo spotkanie w zagrodzie kurpiowskiej.

18. Dziękuje Panom Adamowi i Mirosławowi Ciężar za przywiezienie darów z Łomży. Bóg zapłać.

19. Nabożeństwo poświęcenia pól w tym tygodniu według następującego porządku: 28 maja w poniedziałek Golanka godz. 19.00, 29 maja we wtorek Podtatarze o godz. 19.00.

20. Składam podziękowanie za pomoc w pracach przy kościele Gospodarce Komunalnej na ręce prezesa Pana Adama Białobrzewskiego.

21. Organizowana jest pielgrzymka 3 dniowa śladami  św. Jana Pawła II 13,14,15 lipiec do Krakowa, Wadowic Kalwarii Zebrzydowskiej. Koszt pielgrzymki 350 zł przejazd, 2 noclegi, 2 śniadania oraz 2 obiadokolacje.

22. Za tydzień w niedzielę 3 czerwca 2018 r. zbiórka do puszek przed kościołem na Świątynię Oatrzności Bożej w Warszawie, która jest wotum wdzięczności narodu polskiego za wolność i niepodległość Polski oraz za Św. Jana Pawła II.

23. Długo oczekiwane rekolekcje, STREFA MOCY, pod przewodnictwem Witka Wilka i Fundacji ZA NIM odbędą się w Ostrołęce, w dn. 5 i 6 czerwca na Stadionie Miejskim. Początek o godzinie 18.00. Jest to wydarzenie, ewangelizacyjne.  Więcej informacji na stronie parafii i na stronach STREFY MOCY.

24. W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli Śp. Zofia Koziatek lat 89 z Brzozówki, Henryk Gramadzki lat 66 z ul. Partyzantów