VI Niedziela Zwykła 2018

11 Lutego 2018

VI NIEDZIELA ZWYKŁA, 11.02.2018

1.  14 lutego – Środa Popielcowa. Rozpoczynamy okres Wielkiego Postu. Msza Święta o godz. 7:00, 9:30, 12:00 i 17:00. W Glebie o 15. W czasie każdej Mszy Świętej posypanie naszych głów popiołem. Obrzęd posypania głów popiołem jest zewnętrznym znakiem, że osoby poddające się mu wchodzą na drogę nawrócenia i przemiany serca poprzez pokutę, modlitwę, jałmużnę i inne dobre uczynki i post.

Przypominamy, że w Popielec obowiązuje post ścisły, polegający na wstrzemięźliwości od pokarmów mięsnych i spożycia jednego posiłku do syta w ciągu dnia, pozostałe posiłki muszą zostać ograniczone co do ilości. Podejmijmy jak najgorliwiej przesłanie Wielkiego Postu, byśmy mogli jak najlepiej wejść w misterium świąt wielkanocnych.

2.  Od dziś przez Środę  Popielcową  do I niedzieli Wielkiego Postu trwa tydzień modlitw o trzeźwość narodu pod hasłem „Trzeźwość egzaminem z wolności ”.

3.  Zachęcamy w Wielkim Poście do takich uczynków podjętych w duchu pokuty i umartwienia jak dobrowolne powstrzymanie się od picia alkoholu i palenia papierosów. Ściszamy muzykę.  Pomyślmy o tych, którzy nadużywają alkoholu, w sposób szczególny pomyślmy o sytuacji polskiej młodzieży, która coraz częściej sięga po alkohol. Trzeba Apostołów trzeźwości! Możemy wpisać swoje przyrzeczenie do Złotej Księgi Trzeźwości.

4.  W dniu wczorajszym w Wysokim Mazowieckie i Kuleszach Kościelnych odbyły się Finały Diecezjalnych Rozgrywek w piłce nożnej ministrantów i parafialnych drużyn sportowych. Nasi chłopcy w kategorii Orłów, a więc szkół gimnazjalnych zajęli pierwsze miejsce; również w kategorii Wróbli, a więc szkół podstawowych też zajęli pierwsze miejsce. W nagrodę będą wyprowadzać zawodników na mecz Ekstraklasy, oraz mogą reprezentować naszą diecezję w maju w Rzeszowie na Mistrzostwach Polski drużyn ministranckich. Gratulujemy zwycięstw i życzymy dalszych sukcesów w życiu duchowym i sportowym.

5.  Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek przed kościołem po każdej Mszy św. na Misje Święte.

6.  Za tydzień w niedzielę ofiary zbierane na tacę będą przeznaczone na cele parafialne na elewacje na naszej świątyni.

7.  Po Mszy św. o godz. 9.30 dzisiaj spotkanie Rodziny Franciszkańskiej.

8.  Bóg zapłać niewiastom z Caritasu, Odnowy w Duchu Świętym i z Rodziny Franciszkańskiej za przygotowanie herbaty i poczęstunku dla chorych w dniu chorego w Domu Parafialnym.

9.   W piątek  16 lutego wieczorem o godz. 16.30 Droga Krzyżowa. Zapraszamy jak najliczniej na to nabożeństwo wielkopostne dorosłych, dzieci i młodzież. Odprawiajmy Drogę Krzyżową w naszych rodzinach i na wioskach. Msza św. wieczorna po Drodze Krzyżowej.

10. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30 Gorzkie Żale.

11. Za tydzień w niedzielę po nabożeństwie Gorzkich Żali odbędzie się spotkanie z rodzicami i kandydatami do bierzmowania.

12. Na stoliku gdzie jest prasa katolicka są wyłożone przekazy na które możemy przesłać dowolną ofiarę na misje Święte wspomagając potrzebujące dzieci. Na misjach pracują siostry zakonne ze zgromadzenia Sióstr Misjonarek świętej Rodziny. Niektóre z nich znam osobiście.

13. 17 lutego w sobotę w Ostrołęce w Farze dzień skupienia dla domowego Kościoła  ale nie tylko kto chce o godz. 19.00. Konferencję poprowadzi znany aktor Dariusz Kowalski.

14. Dziękuję za złożoną ofiarę na elewacje na naszej świątyni Państwo Adam i Ewa Kowalczyk z Piaseczni 200, z ul Mickiewicza 500 zł.

15. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Kamil Kamiński lat 25 z Gleby pogrzeb jutro w poniedziałek o godz. 10.00.