Uroczystość Trójcy Przenaświętszej

11 czer 2017

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 11.06.2017 r.

1.     15 czerwca Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i  17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy świętej z godziny 11.00. Trasa procesji – ul. Sportowa, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy.

I ołtarz przy grocie – przygotowują Kółka Różańcowe z ul. Kościuszki, Sportowej i Ogrodowej.

II ołtarz przy Pomniku Szwedzkim – przygotowują siostry zakonne i katecheci.

III ołtarz na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja – przygotowują mieszkańcy ulicy Kurpiowskiej i Kółko Różańcowe z ul. Kurpiowskiej.

IV ołtarz przy posesji państwa Białobrzewskich na ul. Kościuszki – przygotowują mieszkańcy Tatar (Mieczysław Bakuła, Zenon Bakuła, Krzysztof Mrozek, Tomasz Mrozek, Stanisław Chlubicki, Krzysztof Sadłowski, Krzysztof Laska, Marian Prusaczyk, Stanisław Łaszczych).

Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci z Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, biorących udział w procesji – feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych. Prawdopodobnie są jeszcze wolne chorągwie i feretrony, które mogłyby być niesione w procesji. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii nawet dzisiaj w celu ustalenia szczegółów.

2.     Oktawa Bożego Ciała o godz. 18.00 w dni powszednie, w niedzielę 18.06 o godz. 9.30 procesja wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem. W sobotę 17 czerwca z racji ślubów nabożeństwo w Oktawie Bożego Ciała będzie po Mszy św. o godz. 7.00 z procesją.

3.     Za tydzień ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na elewacje na naszej świątyni.

4.     13 czerwca dzień objawień fatimskich. Po Mszy św. wieczornej Procesja Fatimska do Groty Matki Bożej z różańcem w dłoni.

5.     Próba dzieci do sypania kwiatków we wtorek 13 czerwca po Mszy wieczornej.

6.     Chrzty 23 lipca nie 30 lipca.

7.     Organizujemy letnie kolonie z Panem Bogiem dla dzieci klas 4 – 6 w Ptakach k. Nowogrodu. Termin kolonii od 9 lipca do 19 lipca. Koszt uczestnictwa 250 zł. Więcej informacji i zapisy u Pani Marty Szymańskiej i ks. Marka.

8.     W niedzielę 18 czerwca wesele kurpiowskie. Uroczysta Msza św. z obrzędem pożegnania z panieństwem na końcu Mszy św. z obejściem feretronu Matki Bożej o godz. 12.00.

9.     Organizujemy wyjazd na Festiwal Młodych do Płonki Kościelnej na 17 czerwca. Koszt 30 zł. Zapisy u ks. Marka i siostry Bożeny.

10.       Przewidywane dni I Komunii Świętej w II grupach w przyszłym roku 6 maja i 13 maja.

11.       Dzisiaj serdecznie zapraszamy rodziców z dziećmi na Festyn Rodzinny, który rozpocznie się o godz. 12.00 Mszą świętą, a później spotkanie przy Domu Parafialnym.

12.       Nabożeństwo poświęcenia pól w tym tygodniu według następującego porządku: 12 czerwca w poniedziałek Sul godz. 19.00, 14 czerwca w środę Siarcza Łąka o godz. 19.00.

13.       Składam podziękowanie za pomoc w budowie schodów z parkingu na cmentarz Gminie, na ręce Pana Wójta i Gospodarce Komunalnej na ręce prezesa Pana Adama Białobrzewskiego.

14.       W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszła Śp. Władysława Golan lat 89 z Golanki. Pogrzeb jutro o godz. 13.00.