III Niedziela Zmartwychwstania

30 kwi 2017

1.      Jutro rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o 9.30. Jak i w poszczególnych wioskach w świetlicach czy przydrożnych kapliczkach. Prosimy serdecznie też o odnowienie wszystkich krzyży i kapliczek przydrożnych.

2.      Dziś przed kościołem zbiórka do puszek na Sudan. Wspomóżmy ich naszą ofiarą w potrzebie.

3.      3 maja w środę Uroczystość Królowej Polski. Msze św. jak w każdą niedzielę, o godz. 9:20 uczniowie Szkoły Podstawowej wprowadzą nas przed Mszą św. w atmosferę patriotyczno - narodową akademią. Nabożeństwo Majowe po Mszy św. o godz. 9.30. W Glebie Msza św. o godz. 11. O godz. 13:00 dla dzieci klas IV rocznica I Komunii św.

4.      4 maja I Czwartek Miesiąca. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem majowym, a potem Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do adoracji wszystkich, w sposób szczególny grupy modlitewne z naszej parafii. W tym dniu święto św. Floriana patrona strażaków. Modlić będziemy się za druhny i druhów strażaków.

5.      5 maja I Piątek Miesiąca. Msza św. o godz. 7.00 potem wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja do Mszy św. o godz. 8:30. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy się nabożeństwem majowym, a potem Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do adoracji wszystkich, w sposób szczególny grupy modlitewne z naszej parafii. Spowiedź kandydatów do bierzmowania w czasie adoracji wieczornej. W Glebie Msza św. o godz. 15.00.

1.     6 maja Pierwsza Sobota miesiąca. Z racji ślubu o godz. 17 nabożeństwo majowe po Mszy św. o godz. 18. Rano o godz. 6.25 wystawienie Najświętszego Sakramentu, uroczysty różaniec razem z tymi, którzy codziennie odmawiają, Msza św., po której będzie 15 minutowe rozważanie i zakończenie I Soboty błogosławieństwem Najświętszym Sakramentem.

6.      7 maja po Mszy św. o godz. 9.30 odbędzie się spotkanie dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Zapraszamy serdecznie.

7.      Za tydzień w IV Niedzielę Wielkanocną Niedziela Dobrego Pasterza. Modlić będziemy się o liczne i święte powołania do stanu kapłańskiego i zakonnego, szczególnie spośród dziewcząt i chłopców naszej parafii.

8.      Dziś obchodzimy Niedzielę Biblijną. Jest to zarazem Pierwszy Narodowy Dzień Czytania Pisma Świętego. Niedziela Biblijna jest pod hasłem „Weź i czytaj”. Patronat honorowy objął Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski – Ks. abp Stanisław Gądecki.

9.      Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe dla wszystkich osób, które złożyły zaświadczenie z Ośrodka Pomocy Społecznej będą wydawane w sobotę 6 maja 2017 r. w godz. 8.00-14.00 w Domu Parafialnym.

10.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Czesław Dymerski lat 82 z Brzozówki i Aleksandra Wiśniewska z domu Gałązka lat 80 ze Szczytna, dawna nasza parafianka.