II Niedziela Zwykła

15 sty 2017

II NIEDZIELA ZWYKŁA, 15.01.2017

1.     Za tydzień ofiary zbierane na tace przeznaczone będą na potrzeby parafii, na elewację świątyni.

2.     Dziś o godz. 11.45 koncert kolęd chóru nauczycielskiego z Ostrołęki. W chórze nauczycielskim jest sporo chórzystów z naszej parafii. Zapraszamy.

3.     Dziś spotkanie opłatkowe wszystkich członków Kółek Różańcowych naszej parafii po Mszy św. o godz. 9.30.

4.     Można nabyć nasze parafialne kalendarze na 2017 rok i książki „Ewangelia na każdy dzień” po 20 zł.

5.     Stowarzyszenie pomoc Kościołowi w potrzebie organizuje zbiórkę zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego jako pomoc na budowanie szkół, kopanie studni. Można zwozić te rzeczy i składać przy plebani na podwórku do 8 lutego.

6.     Zapraszamy na Rekolekcje Powołaniowe do Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży młodzież z naszej parafii (pomaturalnej, szkół średnich i trzecich klas gimnazjalnych), w dniach od 10 do 12 lutego (piątek - zjazd do godz. 16, niedziela - zakończenie kolacją o godz. 18).

7.     Duszpasterstwo Rodzin Diecezji Łomżyńskiej zaprasza małżonków, którzy są w głębokim kryzysie, w separacji bądź po rozwodzie, a którzy chcą wytrwać w wierności przysiędze małżeńskiej, na spotkanie Wspólnoty Trudnych Małżeństw SYCHAR. Odbędzie się ono w niedzielę 22 stycznia 2017 r. o godz. 17:00 w parafii pw. Nawiedzenia NMP w Ostrołęce (Fara) przy ulicy Szwedzkiej. Spotkanie obędzie w sali parafialnej.

8.     Za tydzień 22 stycznia po Mszy św. wieczornej odbędzie się wieczór uwielbienia. Zapraszamy jak najliczniej na ten wieczór uwielbienia szczególnie młodzież i kandydatów do bierzmowania oraz czcicieli Chrystusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie.

9.     25 stycznia w środę odbędzie się spotkanie nauczycieli z naszego dekanatu z ks. bp. Tadeuszem Bronakowskim. O godz. 17.00 Msza święta w naszym kościele dla nauczycieli i katechetów naszego dekanatu kadzidlańskiego.

10.                       W naszej parafii trwa wizyta duszpasterska w naszych rodzinach, zwana kolędą.
16 styczeń (poniedziałek)

8.30 Sul 1 ks., Rososz – 1 ks.

15.00 ul. Warszawska, Źródlana, Bursztynowa, Diamentowa, Spokojna, Pogodna, Tęczowa –2 ks./ ul. Kościuszki i Aleja Zwycięstwa – 2 ks.

17 styczeń (wtorek)

8:30 Tatary – 2 ks.

15:00 ul. Wiśniowa, Śliwowa, Czereśniowa – 2 ks. / ul. Kopernika i Regionalna – 1 ks., ul. Dębowa i Zacisze – 1 ks.

18 styczeń (środa)

8.30 Podtatarze – 1 ks.,

15.00 ul. Partyzantów 2 ks., ul. Juranda 1 ks.

Prosimy o pojazd. Dziękujemy za złożoną ofiarę podczas kolędy. Prosimy o zaznaczenie ile z tej ofiary na kościół, a ile na kolędę chcemy ofiarować.

11.                       Rodziny, które nie mogły przyjąć kapłana po kolędzie, np. z racji pracy oraz instytucje, które chciałyby zaprosić kapłana na kolędę mogą zgłosić się do ks. Proboszcza w tym tygodniu.

12.                       Dziękujemy za złożoną ofiarę na elewację naszej świątyni z Kadzidła z ul. Wrzosowej i Ogrodowej, Państwo Krystyna i Stanisław Lisiewscy z ul. Słowackiego – 200 zł.