XXVI Niedziela Zwykła

25 wrz 2016

XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 25.09.2016

1.     Od soboty 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. W sobotę 1 października Msza Św. o godz. 18 i po niej różaniec, jest to również I Sobota Miesiąca, w niedzielę i święta po Mszy Św. o godzinie 9:30. Niech uczestnictwo w tym nabożeństwie będzie odpowiedzią na wezwanie Maryi „Odmawiajcie różaniec”. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach w intencji naszej ojczyzny.

2.     28 września w środę w dniu wyniesienia na ołtarze błogosławionego ks. Michała Sopoćko o godz. 15.00 przy kościele (fontannie) Koronka do Miłosierdzia Bożego. Zapraszamy.

3.     Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Prosimy Panie i Panów Sołtysów z poszczególnych wiosek o dokonanie zbiorki płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię. Komu będzie trudno ofiarować płody ziemi można złożyć ofiarę pieniężną. Bóg zapłać za ofiarę z Klimk – 300 zł i za przywiezione ziemniaki Panu Zenonowi Grala z Gral i rodziny Rejchów z Brzozówki.

4.     Za tydzień w niedzielę zbiórka do puszek na Caritas Diecezji Łomżyńskiej.

5.     W każdą środę podczas Mszy Św. wieczornej zapraszamy na Nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

6.     W sobotę 1 października pielgrzymka do Matki Bożej w Osuchowej. Wyjazd w sobotę o godz. 8.00.

7.     Dziękuje delegacji z Podgatki, którzy z wieńcem dożynkowym reprezentowali naszą parafię w Kobylinie podczas Diecezjalnych Dożynek. Dziękuje Panu Wiesławowi i Pawłowi Jaksinie za dowiezienie samochodem  naszej delegacji.

8.     Pan Dyrektor Michał Bogdański w imieniu Społeczności Publicznego Gimnazjum w Kadzidle serdecznie zaprasza Absolwentów, Rodziców, Nauczycieli Emerytów, wszystkich przyjaciół Gimnazjum na uroczystość z okazji 16 rocznicy nadania szkole imienia Gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” 29 września w czwartek. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 Mszą Świętą. Młodzież zapraszamy do spowiedzi św. przed Mszą św.

9.     Gorąco proszę rodziców o zmobilizowanie swoich synów do służby przy ołtarzu jako ministrantów. Czyż nie pięknie wygląda prezbiterium wypełnione sporą gromadką chłopców. Na pewno nic złego się nie nauczą przy ołtarzu, a wręcz przeciwnie Pan Jezus, którego tak blisko są pomoże im jak najpiękniej przeżywać ich młodość. Najbliższe spotkanie w sobotę 1 października o godz. 14.00 na Hali Sportowej.

10.Pielgrzymka do Wilna i Kowna w dniach 12 i 13 października. Koszt około 300 złotych. Można się zapisywać, są jeszcze wolne miejsca.

11.Na Misje Święte zostały przygotowane kopie obrazu Trójcy Świętej z naszego głównego ołtarza. Obrazy wystawione w pudełku są na stoliku na końcu ławek. Można je wziąć. Za przygotowanie ich dokonano opłaty. Gdyby ktoś chciał uczestniczyć w pokryciu tych kosztów niech złoży dobrowolną ofiarę do skarbony za gazety. Każda rodzina powinna taką pamiątkę Misji posiadać w domu.

12.Parafialny Zespół Caritas informuje, że dary żywnościowe dla osób, które złożyły zaświadczenia z Ośrodka Pomocy Społecznej w Kadzidle będą wydawane w sobotę 1 października w godzinach od 8.00 do 14.00 w Domu Parafialnym.

13.Dziękujemy za ofiary na elewację świątyni: ks. prał. Marian Niemyjski – 800 zł, z Kadzidła: ul. Sienkiewicza Państwo Sadłowscy – 300 zł, Stanisław i Teresa Duszak z ul. Kościuszki 2.200 zł, ul. 1 Maja Pan Stanisław Tomczak – 100 zł, Pan Sławomir Kuzia z Gleby – 100 zł, z Gleby – 100 zł, Ewa i Adam Kowalczyk z Piaseczni – 200 zł, od Róży Kobiet z Piaseczni (zelatorka Pani Zofia Kowalczyk) – 200 zł.

14.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: Śp. Władysław Parzych lat 59 z Golanki, Teresa Deptuła lat 55 z Ostrołęki – z Jazgarki.