XXI Niedziela Zwykła

21.08.2016

XXI Niedziela Zwykła, 21.08.2016 r.

1.     W piątek Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze święte o godzinie 7.30, 9.30 i 18.00. W tym dniu nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych z racji Uroczystości.

2.     Jutro w poniedziałek 22.08.2016 wyruszy z przed kościoła pielgrzymka autokarowa do Sokółki, Św. Wody i MB Różanostockiej. Wyjazd o godz. 7.30

3.     12 i 13 (środa i czwartek) października planujemy pielgrzymkę autokarową do Wilna i Kowna. Koszt ok. 300 zł. W koszt pielgrzymki wliczone są: nocleg, 2 obiady, przewodnicy i przejazd autokarem.

4.     Informuję, że trwają prace przy elewacji kościoła. W tym roku wykonujemy wymianę tynków i malowanie od strony zachodniej, gdzie stan elewacji był najgorszy. Roboty wykonuje firma Mirosławy i Andrzeja Borkowskich z Ostrołęki, mająca wieloletnie doświadczenie przy obiektach sakralnych. Elewacja od strony frontowej kościoła jest w najlepszym stanie i będzie wykonywana na końcu. Odpadanie tynków całymi płatami było już widoczne ok. 10 lat temu. Można to zaobserwować na ścianie od strony plebani. Przyczyną odpadania tynków jest ich długoletni wiek oraz najprawdopodobniej wykonana przecierka cementowa podczas malowania elewacji ok. 30 lat temu. Obecnie do robót renowacyjnych używamy materiałów rekomendowanych przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Kosztorysy na roboty były porównywane z cenami innych firm i w ostateczności jeszcze negocjowane. Na roboty jest udzielona długoletnia gwarancja wraz z tynkami są wykonywane inne potrzebne roboty jak naprawa obróbek blacharskich, likwidacja pęknięć, naprawy cokołu i okien. Jestem przekonany, że po wykonaniu tych robót będziemy mieli na 100 lat spokój z elewacją, a kościół będzie najpiękniejszy w okolicy. Prace są kosztowne. Cały czas staramy się o pozyskanie środków zewnętrznych. Są złożone odpowiednie wnioski. Ale aby prace mogły trwać i tak potrzebna jest duża ofiarność parafian. Dla tego proszę o zrozumienie mnie kiedy proszę o pomoc na remont elewacji. To przecież nasz wspólny kościół, nasz kościół w Kadzidle. Z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc.

5.     Dziękujemy za złożoną ofiarę na elewację na naszej świątyni z Kadzidła z ul.

Państwu Jadwidze i Andrzejowi Białobrzeskim z ul. Akacjowej 50 zł

Pani Stanisławie Dawid z Krobii 100 zł

Państwu Halinie i Kazimierzowi Wąsiewskim z Kierzka 100 zł

Pani Stanisławie Giers z Piaseczni 100 zł