Uroczystość Trójcy Świętej

22 maj 2016

NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ 22.05.2016 r.

1.      26 maja Uroczystość Bożego Ciała. Msze święte o godz. 7.30, 9.30, 11.00 i  17.00. Procesja Eucharystyczna do czterech ołtarzy po Mszy świętej z godziny 11.00. Trasa procesji – ul. Sportowa, Bema, 1-go Maja i Kościuszki. Bardzo proszę o przygotowanie ołtarzy.

I ołtarz przy grocie – przygotowują Kółka Różańcowe z ul. Kościuszki, Sportowej i Ogrodowej.

II ołtarz przy pomniku szwedzkim – przygotowują siostry zakonne i katecheci.

III ołtarz na skrzyżowaniu ulic Kurpiowskiej i 1-go Maja – przygotowują mieszkańcy ulicy Kurpiowskiej i Kółko Różańcowe z ul. Kurpiowskiej.

IV ołtarz przy posesji państwa Białobrzewskich na ul. Kościuszki – przygotowują mieszkańcy Tatar (Barbara i Czesław Syrowik, Agnieszka i Sławomir Grzyb, Hanna Bakuła, Agnieszka i Stanisław Giers, Karolina, Michał i Teresa Jurga, Jadwiga i Józef Jurga, Małgorzata i Krzysztof Bieluch).

Do udziału w procesji zapraszamy mieszkańców całej parafii i gości: dzieci z Komunii Świętej, dzieci do sypania kwiatków, chór, orkiestrę, biorących udział w procesji – feretrony z każdej wioski, druhny i druhów strażaków. Zapraszamy w strojach ludowych. Prawdopodobnie są jeszcze wolne chorągwie i feretrony, które mogłyby być niesione w procesji. Osoby chętne prosimy o zgłoszenie się do zakrystii nawet dzisiaj w celu ustalenia szczegółów.

2.      Oktawa Bożego Ciała o godz. 18.00 w dni powszednie, w niedzielę 05.06 o godz. 9.30 procesja wokół Kościoła z Najświętszym Sakramentem.

3.      28 maja w sobotę o godz. 10 w Katedrze Łomżyńskiej z rąk ks. bp Janusza Stepnowskiego otrzyma święcenia kapłańskie dk. Mateusz Cymek – nasz parafianin. Kto chciałby pojechać na święcenia kapłańskie do Łomży można się zgłaszać do księży. Otoczmy ks. Mateusza naszą serdeczną modlitwą.

4.      Mszę św. prymicyjną ks. Mateusz Cymek będzie sprawował 29 maja o godz. 12.

5.   Próba dzieci do sypania kwiatków we wtorek 24 maja po Mszy wieczornej.

6.      Organizujemy letnie kolonie z Panem Bogiem dla dzieci klas 4 – 6 w Ptakach    k. Nowogrodu. Termin kolonii od 25 czerwca do 1 lipca. Koszt uczestnictwa 320 zł. Więcej informacji i zapisy u katechetów i ks. Marka.

7.      Wspólnota Domowego Kościoła zaprasza sakramentalne małżeństwa pragnące wspólnie zbliżyć się do Boga z naszej parafii na krótkie spotkanie informacyjne. Spotkanie odbędzie się dzisiaj o godz. 19 w Domu Parafialnym.

8.      Są do nabycia obrazy z Trójcą Świętą z głównego ołtarza naszego kościoła jako pamiątka Misji Świętych. Zachęcamy, by każda rodzina posiadała taki obraz w domu.

9.      Na stoliku są wyłożone obrazki jako pamiątka spowiedzi misyjnej. Można wziąć sobie taki obrazek na pamiątkę.

10.Z racji Roku Miłosierdzia jak już ogłaszaliśmy planujemy pielgrzymkę do Krakowa, Łagiewnik, Kalwarii Zebrzydowskiej, Oświęcimia w dniach 20, 21 i 22 czerwca. Można się już zapisywać jak najszybciej, ponieważ są zarezerwowane noclegi i jedzenie, autokar, przewodnicy. Gdyby nie było chętnych pielgrzymkę odwołamy. Koszt około 270 zł.

11.Przy kościele rozpoczęto prace na nowo przy elewacji na naszej świątyni. W odpowiedzi na pismo z dnia 1.04.2016 r. Gmina Kadzidło informuje, że sprawa udzielenia dotacji na wykonanie elewacji kościoła w Kadzidle może być rozważona w ramach obowiązujących przepisów prawa i możliwości finansowych Gminy Kadzidło po zakończeniu wszystkich prac i przedstawieniu Gminie Kadzidło ostatecznego rozliczenia inwestycji wraz z informacją o wysokości pozyskanych dotacji z innych źródeł.  Dziękujemy za złożoną ofiarę na kościół z Jeglijowca.

12.Nabożeństwo poświęcenia pól w tym tygodniu według następującego porządku: 30 maja w poniedziałek – Strzałki godz. 19.

13.30 maja od godz. 11:30 w przychodni lekarskiej „Doktor Ewa” przy ul. Kościuszki 15 w Kadzidle odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc oraz echo serca. Badania wykonywane są nowoczesnym aparatem USG Doppler Kolor. Badania są odpłatne. Cena jednego badania to 55 zł. Bliższe informacje w przychodni.

14.9 czerwca w Ośrodku Zdrowia w Kadzidle odbędzie się bezpłatne badanie wzroku.

15.W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej do wieczności odeszli: Śp. Zenon Duszak lat 46 z Siarczej Łąki, Arkadiusz Bieńkowski lat 37 z ul. Jagodowej.