VI Festiwal Młodych w Płonce Kościelnej

20 czer 2015

20 czerwca 2015  roku w Płonce Kościelnej odbył się VI Festiwal Młodych. Pod hasłem " Czystego serca i mocnego Ducha." Z  naszej parafii na festiwal wyjechało 20 młodych osób wraz z opiekunami siostrą Iwoną Budnicką i ks.Markiem Ulatowskim. Wyjechaliśmy sprzed kościoła o godzinie 7.00 rano. Na miejsce  do Królowej Młodzieży dotarliśmy  o 9.25. O  godzinie 9.30 spotkaliśmy się przy źródle "na Łasku" , gdzie została zawiązana wspólnota. Następnie o 10.00 odbyło się nabożeństwo, wniesienia znaków Światowych Dni Młodzieży oraz procesja do pola festiwalowego. O 11.00 na scenie wystąpił ze świadectwem i śpiewem Bęsiu Rymcerze. Zespół ewangelizuje  ludzi poprzez rapowanie o charakterze religijnym. Kolejnym punktem programu była katecheza pt." Jak skradziono naszą niewinność?" poprowadzona przez Rafała Porzezińskiego - reżysera filmowego . Po tym wygłosił swoje świadectwo Marcin Kwaśny. Ukończył on studia  w Warszawskiej Państwowej  Wyższej Szkole Teatralnej, a następnie został aktorem Teatru Kwadrat  w Warszawie. Po wystąpieniu Marcina wszyscy zostali zaproszeni na pyszny obiad. W drugiej części programu o godz. 15.00 odmówiliśmy Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W dalszej kolejności  wystąpił jeszcze raz zespół Bęsiu-Rymcerze. Po koncercie mogliśmy Uwielbiać Pana Jezusa Eucharystycznego. Mieliśmy okazję  do skorzystania z sakramentu pokuty i modlitwy wstawienniczej. Później odbyła się Uroczysta Msza Święta  pod  przewodnictwem ks. Infułata Jana Sołowianiuka . Bardzo ciekawą i młodzieżową  homilię wygłosił ksiądz Adam Ulatowski. Ostatnim  punktem spotkania młodych  był koncert zespołu Dzień Dobry , następnie Apel Jasnogórski oraz zakończenie VI Festiwalu Młodych w Płonce Kościelnej.

Prezes KSM-u