NIedziela Zmartwychwstania Pańskiego

05 kwi 2015

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 05.04.2014

1.                 Pragnę serdecznie podziękować za przygotowanie bardzo pięknego grobu Panu Jezusowi w naszym Kościele ks. Krzysztofowi, siostrze Mirosławie, Halinie i Iwonie, pani Wiesławie Bogdańskiej, pani Teresie Kaczyńskiej, panu kościelnemu Jackowi i Gracjanowi Malinowskiemu. Wszystkim którzy się zaangażowali w przygotowanie Grobu i Ciemnicy składam serdeczne Bóg zapłać.

2.                 Dziękuje Panu Stanisławowi Duszak z ul. Trasy Mazurskiej za pomoc w pracach koparką.

3.                 Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i o 11.00 w Glebie.

4.                 Składam serdeczne podziękowania za włączenie się w adorację podczas Triduum Paschalnego.

5.                 Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: chórowi, orkiestrze z Panem Józefem na czele, druhnom i druhom strażakom i tym, którzy przybyli w strojach ludowych.

6.                 Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy tak jak w każdą niedzielę Ofiary składane na tacę przeznaczone są na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

7.                 Najbliższe spotkanie Oazy będzie 9 kwietnia o godz. 19:00 w Domu Parafialnym.

8.                 12 kwietnia w niedzielę po Mszy św. o godz. 12:00 spotkanie rodziców i dzieci z klas III  przed rocznicą Komunii Świętej.

9.                 W niedzielę 12.04.2015 Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. O godz. 11.00.

10.             Bóg zapłać za ofiary: na kwiaty do Grobu Pańskiego z ul. Świerczewskiego i na kościół Pan Tadeusz i Elżbieta Kulesza z Piaseczni, z ul. Sienkiewicza i z ul. Kościuszki.

11.             Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas także Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, wójt gminy i przewodniczący rady gminy Kadzidło, starosta, posłowie na sejm, przełożona prowincji naszych sióstr, dyrektorzy naszych Szkół, Dyrektor Biblioteki i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.

12.             Życzenia ks. Biskupa Janusza Stepnowskiego:

Umiłowani Bracia i Siostry,

Kolejny raz brzmią dziś radosne słowa Sekwencji wielkanocnej mówiące o zmartwychwstaniu Chrystusa. Nie tylko utwierdzają nas w przekonaniu, że nasz Pan odkupił nas i pojednał z Ojcem, ale także napełniają nadzieją tak bardzo potrzebną w sytuacji, kiedy różnego rodzaju niepokoje w kraju czy konflikty na świecie towarzyszą naszemu życiu.

Dziś, kiedy jesteśmy pewni, że Chrystus żyje, kiedy rozumiemy, że Jego miłość wzięła górę nad siłą, przemocą i nienawiścią, prośmy z ufnością, aby nieprzyjaciele podali sobie ręce, zwaśnione ludy doszły do zgody a prześladowani chrześcijanie doczekali się wolności wyznania w krajach, w których żyją.

Wraz z Księżmi Biskupami życzę Wam – Umiłowani Diecezjanie – radosnych Świąt Wielkanocnych oraz siły i odwagi potrzebnej do budowania na ziemi, Królestwa Chrystusowego pełnego miłości i pokoju.

+ Janusz Stepnowski - Wasz Biskup

13.        Z okazji radosnych Świąt Wielkanocnych jako proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia.  Wszystkim Najdroższym Parafianom: chorym, starszym, władzom gminy, nauczycielom i wychowawcom, katechetom i rodzicom, dzieciom i młodzieży (ministrantom). Wszystkim Najmilszym Gościom, którzy są razem z nami ślemy najserdeczniejsze życzenia, by Chrystus Zmartwychwstały umocnił nas w wierze, nadziei i miłości, by pomnożył radość w naszych sercach, by wspierał nas swoja łaską w odważnym dawaniu świadectwa o Nim jak dawał świadectwo wiary  nasz najukochańszy Papież św. Jan Paweł II.