XXX Niedziela Zwykła

26 pazdz 2014

XXX NIEDZIELA ZWYKŁA, 26.10.2014

1.      Dziś o godz. 18 zapraszamy na koncert chórów Filharmonii Narodowej.

2.      1 listopada w sobotę w Uroczystość Wszystkich Świętych Msza Św. o godzinie 7:30, 9:30, 11:00 i 17:00. Uroczysta procesja na cmentarz ze śpiewem Litanii do Wszystkich Świętych po Mszy Św. o 11:00. Zatrzymujemy się przy mauzoleum, odmawiamy różaniec, w czasie różańca będą zbierane ofiary na Mszę Świętą za zmarłych, 2 listopada o godzinie 12:00. Później procesja żałobna na cmentarzu z modlitwami za zmarłych do pięciu stacji. Jest to zarazem I Sobota miesiąca.

3.      2 listopada, w niedzielę – Dzień Zaduszny. Msza Św. o godzinie 7:30, 9:30, 12:00 i 17:00. Procesja na cmentarz z modlitwami za zmarłych po Mszy Św. z godziny 12:00.

4.      Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny za pobożne nawiedzenie cmentarza i odmówienie modlitwy za zmarłych. Odpust ten wolno ofiarować jedynie za zmarłych.

5.      Wypominki będą przyjmowane dziś, w Uroczystość Wszystkich Świętych i Dzień Zaduszny w Sali Księdza Mieszki.  W dni powszednie możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej w godzinach kancelaryjnych.

6.      W tym tygodniu, we wtorek ogarniamy modlitwą solenizantów, a w sposób szczególny księży biskupów Tadeuszów.

7.      Są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolników po 25 złotych. Można nabyć je w zakrystii.

8.      9 listopada, w niedzielę wraz ze wspólnotą Rodziny Franciszkańskiej będziemy gościli bł. Aniele Salawę w postaci relikwii. Cała niedziela będzie poświęcona błogosławionej.

9.      Chrzty w listopadzie będą 9 i 23. Ostatnia niedziela listopada to już I Niedziela Adwentu.

10.  Uprzejmie informujemy, że w dniu 1 listopada od godz. 8-15 na ul. Sportowej od Białego Krzyża do Pomnika Szwedzkiego będzie wprowadzona zmiana organizacji ruchu.

11.  W Gralach u państwa Gralów został poświęcony nowy duży krzyż.

12.  W ostatnim tygodniu spłonął dom rodzinie państwa Kita z Gleby. Nasza parafia i parafialne Caritas włączy się w pomoc poszkodowanej rodzinie przez zbiórkę do puszek w niedzielę 16 listopada.

13.  Dziękujemy za  ofiary na kościół – stalle z Brzozówki -125 zł i z Ostrołęki. Bóg zapłać.

14.  Bóg zapłać za ofiarę na Seminarium Duchowne  od Róży Kobiet z Kierzka 150 zł,  z ul. Piłsudskiego – 220 zł, od mieszkańców Golanki – 200 zł, Rososz – 80 zł, Todzia – 170 zł, Krobia – 250 zł i Tłomacki Andrzej ziemniaki z Gleby.

15.  Dziękujemy za pracę przy kościele Sul: pani Śnietka Stanisława, Konrad Lenda ciągnikiem z przyczepą, Mieczysław Mamajek, Stefan Mamajek. Todzia: pan Stanisław Osowiecki, Krzysztof Wielechowski, Aleksandra Brzozowa, Stanisław Gawryluk, Jan Budzyński. Rososz: pan Stanisław Mróz, Andrzej Kur ciągnik z turem, Lucjan Mróz, Mieczysław Pysznik, Stanisław Duszak z Kadzidła.

16.  Prosimy serdecznie do pracy na jutro w poniedziałek panów z Piaseczni. Potrzebne będą dwa ciągniki z turem i przyczepa.

17.  Z mieszkańców Tatar nikt nie zgłosił się do pracy.

18.  Trwa sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci. Cmentarz i kościół jest własnością całej parafii i wszyscy starajmy się dbać o czystość i  piękno tych miejsc.

19.  Zostało przygotowane dodatkowe miejsce na parking na łące za nowym parkingiem. Można swobodnie tam wjeżdżać samochodami. Na tym parkingu jest toaleta.

20.  Spotkanie na Różańcu w tym tygodniu jutro o godz. 15 w Kierzku i o 19 w Jazgarce.

21.  W ostatnim tygodniu z naszej rodziny parafialnej odeszli do wieczności ś.p. Jan Burbula lat 50 Długi Kąt, Stanisław Berg, lat 91 Jeglijowiec, pogrzeb jutro o godz. 14.