XXVI Niedziela Zwykła

28 wrze 2014

OGŁOSZENIA PARAFIALNE – XXVI NIEDZIELA ZWYKŁA, 29.08.2014

1.      Dziś po Mszy św. ofiary zbierane do puszek będą przeznaczone na potrzeby zespołu ks. Jarosława Świderka. Dziękujemy za piękny występ tego zespołu.

2.      Za tydzień ofiary do puszek będą zbierane na Caritas.

3.      Od środy 1 października rozpoczynamy nabożeństwo różańcowe. W dni powszednie różaniec po Mszy Świętej o godz. 18:00, w niedzielę i święta po Mszy Świętej o godzinie 9:30. Niech uczestnictwo w tym nabożeństwie będzie odpowiedzią na wezwanie Maryi „Odmawiajcie różaniec”. Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach w intencji naszej ojczyzny.

4.      W czwartek 2 października I czwartek miesiąca. O godzinie 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 17:30 różaniec. Po różańcu Msza św.

5.      W tym tygodniu 3 października I piątek miesiąca. W tym dniu uczniowie klasy III podstawowej i II gimnazjum korzystają z Sakramentu Pokuty. Msza św. o godz. 7.00 – po niej wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja do Mszy św. o 8.30. O 17.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja, o 17:30 różaniec. Po różańcu Msza św. Tego dnia wspomnienie św. Franciszka, założyciela trzech zakonów, w tym o Franciszkańskiego Zakonu świeckich.

6.      W sobotę 4 października I sobota miesiąca. Po Mszy św. wieczornej o godz. 18 różaniec.

7.      W każdą środę podczas Mszy Św. wieczornej zapraszamy na nowennę ku czci Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

8.      W najbliższą sobotę 4 października spotkanie kółek różańcowych naszej diecezji w Osuchowej. Zachęcamy chętne osoby do wyjazdu. Prosimy zgłaszać się do ks. Proboszcza.

9.      Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię. Prosimy panie i panów sołtysów o zbiórkę.

10.Pani Dyrektor Halina Prusaczyk w imieniu Społeczności Publicznego Gimnazjum w Kadzidle serdecznie zaprasza Absolwentów, Rodziców, Nauczycieli Emerytów, wszystkich przyjaciół Gimnazjum na uroczystość z okazji 14 rocznicy nadania szkole imienia Gen. Aleksandra Krzyżanowskiego „Wilka” 29 września w poniedziałek. Rozpoczęcie o godzinie 9.00 Mszą świętą.

11.Dziękujemy za ofiary na ławki – stalle z Gleby, z Golanki i Gleby.

12.W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: Henryk Prusaczyk lat 81 z Jazgarki, Kazimierz Mamajek lat 58 z Golanki i Ryszard Dawid lat 58 z ul. Zawadzkiego.