NIEDZIELA MIŁOSIERDZIA

27 kwi 2014

Niedziela Miłosierdzia Bożego 27.04.2014 r.

1. Niedziela Miłosierdzia to dla nas Polaków dzień wyjątkowy i szczególny. Za chwilę będziemy cieszyć się wyniesieniem na Ołtarze dwóch papieży: Jana Pawła II i Jana XXIII. Za chwilę będą świętymi. Zachęcamy do obejrzenia transmisji w telewizji. O godz. 9:30 i 12:00 Msza Św. bez kazania. Jako dziękczynienie za świętych papieży, a szczególnie za Jana Pawła II, w środę i w piątek całodzienna adoracja. Prosimy o wpisywanie się na listę.

2. W dzisiejszą niedzielę w Kościele rozpoczyna się 70. Tydzień Miłosierdzia. Dziś zbiórka do puszek przed kościołem na „Caritas”. Wesprzyjmy swoją ofiarą różne, piękne dzieła Caritasu na rzecz drugiego człowieka.

3. Rocznica I Komunii świętej klas trzecich 4 maja o godzinie 13.00.

4. Pierwsza Komunia święta 18 maja o godzinie 10.00, z tej racji Msza z godziny 9.30 przeniesiona na godzinę 9.00.

5. Bierzmowanie 20 maja o godzinie 17.00. Spotkanie dla młodzieży i rodziców odbędzie się w niedzielę 11 maja po Mszy św. o godzinie 9.30. Od tego dnia, czyli od 11 maja, rozpocznie się nowenna przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Młodzież oraz ich rodzice przychodzą codziennie na Mszę Świętą o godz.18:00.

6. Jutro, 28 kwietnia, po Mszy wieczornej zapraszam na spotkanie dzieci z klas II i ich rodziców.

7. W środę Oaza Dzieci Bożych o godz. 18.30 za parkingiem. Zapraszamy na ognisko.

8. W czwartek rozpoczynamy najpiękniejszy miesiąc maj poświęcony Matce Najświętszej. Serdecznie zachęcamy do udziału w nabożeństwie majowym w kościele w dni powszednie o godz. 18.00, w niedziele i święta o 9.30. jak i w poszczególnych wioskach w świetlicach czy przydrożnych kapliczkach. Poświęcenie kapliczki w Piaseczni o godz. 15:00. Prosimy przy tym odnowienie wszystkich krzyży i kapliczek przydrożnych. Ponadto jest to także I czwartek miesiąca. O godz. 17:00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja, która zakończy nabożeństwem majowym, a potem Msza Święta. Serdecznie zachęcamy do adoracji wszystkich, w sposób szczególny grupy modlitewne z naszej parafii.

9. 2 maja I piątek miesiąca. Msze Święte o godz. 7:00, 8:30 i 18:00. Całodzienna adoracja. Spowiedź dzieci klas III i ich rodziców w piątek na Mszach Świętych porannych.

10. W sobotę 3 maja Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i kolejna rocznica uchwalenia konstytucji. Porządek mszy świętych jak w każdą niedzielę. Przed Mszą o godz. 9.10 rozpocznie się Akademia patriotyczna w wykonaniu młodzieży z naszego gimnazjum w Kadzidle. Jest to jednocześnie święto kościelne i państwowe dlatego też zachęcamy do wywieszenia przy naszych domach flag narodowych.  Po Mszy Świętej o godz. 9:30 nabożeństwo majowe i uroczyste wyjście ze świątyni do figury św. Jana Pawła II jako nasze dziękczynienie za nowego świętego.

11. Za tydzień I niedziela miesiąca – nabożeństwo majowe po Mszy Św. o godz. 9:30.

12. Boczne drzwi wejściowe do świątyni są cały czas odblokowane, wystarczy pociągnąć zasuwę do dołu i otworzyć drzwi.

9. Bóg zapłać za jedną ofiarę indywidualną na kościół – z ul. Ks. Mieszki i za ofiarę na komunikanty z Jeglijowca.

W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli śp. Zofia Bednarczyk, lat 75, z Gral; Halina Pokora, lat 79, z ul. Wiśniowej, Eugenia Chorążewicz, lat 77, z ul. Konopnickiej.