II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

16 mar 2014

II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 16.03.2014

1.      Zapraszamy Wielkim Poście 2 razy w tygodniu na całodzienną Adorację Najświętszego Sakramentu w środę 19 marca i w piątek 21 marca. Prosimy chętne osoby o wpisywanie się na listę, aby przez cały czas ktoś trwał na modlitwie.

2.      Dziś po Mszy Św. przed Kościołem zbiórka do puszek na misje święte jako wyraz naszej solidarności z misjonarzami z krajów, dotkniętych prześladowaniami. Bóg zapłać!

3.      Ks. Marcin Sobiech zaprasza na spotkanie organizacyjne przed wyjazdem na pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację. To spotkanie odbędzie się dziś po Mszy Św. o godz. 9.30 w Domu Parafialnym.

4.      Dziś także o godz. 11.30 w Domu Parafialnym będą pobierane miary na alby dla dzieci pierwszokomunijnych.

5.      Za tydzień w niedzielę po Mszy Św. o godz. 9:30 katecheza dla kandydatów do bierzmowania i ich rodziców. Obecność obowiązkowa.

6.      Ruch Światło – Życie rejonu Ostrołęka organizuje w Olszewie – Borkach Dzień Wspólnoty. Dlatego pragniemy zaprosić dzieci od klasy III, które uczęszczają na parafialną Oazę do przeżycia tego Dnia Wspólnoty z innymi dziecięcymi Oazami. Wyjazd za tydzień w niedzielę 23 marca o godz. 9:15. Koszt przejazdu to 10 złotych. Zapisy i szczegóły u
ks. Tomasza.

7.      W naszej parafii zawiązał się I krąg Domowego Kościoła. Dziękujemy małżeństwom, które pozytywnie odpowiedziały na nasze zaproszenie i obiecujemy modlitwę.

8.      Firma SZKOLTEX Centrum Usług BHP i Kadr z Lublina organizuje obowiązkowe szkolenie skierowane do rolników w zakresie stosowania środków ochrony roślin, które odbędzie się w dniu 17 marca o godz. 9:00 w Centrum Kultury Kurpiowskiej w Kadzidle.

9.      W każdą środę Wielkiego Postu o godz. 12:00 Rodzina Franciszkańska zaprasza na Drogę Krzyżową.

10.12 marca została poświęcona kancelaria adwokacka Łukasza Kubeł i Tomasza Grzyb w Kadzidle przy ul. Kościuszki 33 A. Młodzieńcy jako adwokaci wywodzą się z rodzin zamieszkałych w parafii Kadzidlańskich. Jako proboszcz cieszę się, że nie wyjeżdżają do większych miast czy za granicę, ale będą służyć w swoim środowisku.

11.Zachęcam do kontemplacji i odprawiania Drogi Krzyżowej oraz Gorzkich Żali w naszych rodzinach i wioskach. Przeżywamy wyjątkowy czas w Kościele i w naszym religijnym życiu – Wielki Post. W tym tygodniu zapraszam wszystkich mieszkańców następujących miejscowości: we wtorek – Krobia / w środę – Klimki / w czwartek Golanka – wszystkie na godz. 19:00.

12.Są już do nabycia świece, które zapalimy w naszych domach jako znak duchowej łączności z Watykanem, kiedy bł. Jan Paweł II i bł. Jan XXIII będzie ogłaszany jako święty.

13.Bardzo prosimy, aby nie składać do kosza na cmentarzu dużych wieńców sztucznych czy też z żywych kwiatów.

14.   Rycerze Kolumba Diecezji Łomżyńskiej organizują, w dniach od 24 do 29 kwietnia br., pielgrzymkę do Rzymu na kanonizację bł. Jana Pawła II i bł. Jana XXIII. Wyjazd jest propozycją skierowaną do młodzieży szkół średnich, studentów i tych wszystkich, którzy mają ograniczony budżet. Koszt wyjazdu to 100 euro. Szczegóły u kapłanów naszej parafii.

15.   Bóg zapłać za  ofiary na Kościół – 2 ofiary ze Strzałk, z Kuczyńskich, na komunikanty z Golanki, oraz na Kwiaty do Grobu Pańskiego –od RK z ul. Kurpiowskiej, ul. Targowej
i z Piaseczni.

16.   W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Edward Krystian, lat 76– z Długiego Kątu. Pogrzeb jutro o godz. 10:00.