XXIX NEDZIELA ZWYKŁA

20 paź 2013

XXIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 20.10.2013 (NIEDZIELA MISYJNA)

1.      Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji.

2.      Dziś darem serca do puszek wesprzemy ofiary wojny w Syrii. Mieszkający tam nasi bracia są w ogromnej potrzebie, a doskonale wiemy jakie skutki niesie wojna.

3.      W dniu dzisiejszym w całej Polsce dokonuje się liczenie wiernych, obecnych na Mszy Świętej i przystępujących do Komunii Św.

4.      Dziś po Mszy Św. o godz. 12:00 zapraszamy na koncert w ramach Międzynarodowego Festiwalu Kameralistyki SACRUM ET MUSICA.

5.      W tym tygodniu  Msza Święta wieczorna o godzinie 17:00 i później nabożeństwo różańcowe.

6.      Zachęcamy do odmawiania różańca na wioskach i w naszych rodzinach. W tym tygodniu ks. Proboszcz chciałby spotkać się na różańcu z mieszkańcami wiosek. Dziś o 10:30 Gleba, a godzinie 14:00 Jazgarka.
W poniedziałek 21.10 o godzinie 15:30 – Brzozówka i o 19:00 Klimki. We wtorek 22.10 o 19:00 – Siarcza Łąka. Środa 23.10 o godz. 19:00 – Grale. Czwartek 24.10 – o godz. 19:00 – Rososz.

7.      Ks. Tomasz Grala zaprasza młode małżeństwa i rodziny z naszej parafii do tworzenia kręgów Domowego Kościoła. Taki krąg, który winien skupiać od
6 do 8 rodzin spotyka się tylko raz w miesiącu, aby wspólnie się pomodlić, rozważyć Słowo Boże, porozmawiać ze sobą.

8.      Dzieci z klas 4 – 6 zapraszamy na pierwsze spotkanie Oazy Dzieci Bożych do Domu Parafialnego w najbliższą środę o godzinie 18:00. Szczegóły u ks. Tomasza.

9.      Ksiądz Rektor naszego Seminarium zwrócił się do nas z prośbą o pomoc w postaci płodów rolnych. Można już je zwozić na plebanię. Bóg zapłać za ofiarę na Seminarium Duchowne  od 3 Róż Różańcowych z Kierzka, od mieszkańców Sula,
z Gral ofiarę pieniężną i dary ziemi. Zwracamy się z prośbą do tych, którzy jeszcze nie złożyli daru serca na łomżyńskie seminarium.

10.  Dziękujemy za 2 ofiary na kościół – parking, za ofiarę zbiorową ze Strzałk. Bóg zapłać.

11.  Są jeszcze do nabycia książkowe kalendarze rolników po 25 złotych. Można nabyć je w zakrystii.

12.  Bóg zapłać firmie państwu Ciężar za przywóz darów z Caritasu oraz tym osobom, które rozprowadzały te dary.

13.  Zakupiliśmy nowe instrumenty dla orkiestry parafialnej. Grających na tych instrumentach usłyszymy w uroczystość Wszystkich Świętych.

14.  W tym tygodniu w godzinach kancelaryjnych możemy zamawiać wypominki za naszych zmarłych w kancelarii parafialnej.

15.  Rozpoczęliśmy na dobre sprzątanie na grobach naszych bliskich na naszym cmentarzu grzebalnym. Jest serdeczna prośba, żeby nie wrzucać do kontenerów trawy, liści, ziemi, żywych kwiatów, ale na osobne miejsce. Nie wrzucamy również dużych, plastikowych wieńców. Składamy je obok. Do kontenerów wrzucamy szkło i pojedyncze śmieci.

16.  Stolarz wykonał i przywiózł część odrestaurowanego kredensu z zakrystii, który ma ponad 100 lat.