NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2024

31 marca 2024

NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 31.03.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W ten radosny dzień Zmartwychwstania Jezusa Chrystusa przyszliśmy do naszego parafialnego kościoła, aby wyśpiewać radosne ALLELUJA, bo dzisiaj całe stworzenie śpiewa na chwałę Pana owo radosne ALLELUJA. Przywróćmy w naszych rodzinach wielkanocne pozdrowienie „CHRYSTUS ZMARTWYCHWSTAŁ! PRAWDZIWIE ZMARTWYCHWSTAŁ!” i przez dni oktawy nim się pozdrawiajmy.

2. Pragnę podziękować wszystkim za przygotowanie naszego parafialnego kościoła do przeżywania tych najważniejszych świąt chrześcijańskich: za jego posprzątanie, za przygotowanie dekoracji ciemnicy, grobu Panu Jezusowi i liturgii na czas Triduum Paschalnego oraz za czynny i żywy udział w liturgiach minionych dni. Niech Wam wszystkim Dobry Bóg wynagrodzi obfitością swojej łaski.

3. Mieszkańcom wiosek i Kadzidła dziękuje bardzo gorąco i serdecznie za trwanie na adoracji Pana Jezusa w ciemnicy i w grobie w wyznaczonych dla siebie godzinach.

4. Nowenna przed uroczystością Miłosierdzia jutro przed Mszą św. o godz. 9:30, w następne dni od wtorku do soboty przed Mszą św. wieczorną o godz. 17:45.

5. Dziś Msze Święte jeszcze o godz. 9.30; 12.00; 17.00 i o 11.00 w Glebie.

6. Bóg zapłać za udział w procesji rezurekcyjnej: chórowi z Panem Józefem na czele, druhnom i druhom strażakom, harcerzom, ministrantom i tym, którzy przybyli w strojach ludowych, dziewczynkom sypiącym kwiaty, ministrantom, całej asyście procesyjnej, niosącym chorągwie i feretrony. Dziękuję wszystkim.

7. Jutro II dzień Świąt Wielkanocnych – porządek Mszy 7.30; 9.30; 12.00 i 17.00 i o 11.00 w Glebie. Taca przeznaczona na KUL i  inne cele edukacyjne diecezji.

8. Podczas paschalnej oktawy przeżywać będziemy pierwszy czwartek, piątek, sobotę  i niedzielę miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed Mszami Świętymi. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

9. Z racji oktawy Wielkanocy w piątek nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych, można spożywać pokarmy mięsne.

10. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, odpust w kaplicy w Glebie. Msza św. o godz. 11.00. Zbiórka do puszek przed kościołem na Caritas.

11. W niedziele za tydzień po Mszy św. o godz. 17.00 WIECZÓR UWIELBIENIA z modlitwą o uzdrowienie, zapraszamy.

12. Najserdeczniejsze życzenia nadesłali dla nas Ksiądz Biskup Łomżyński Janusz Stepnowski, Caritas Diecezji Łomżyńskiej - dyrektor ks. Andrzej Mikucki, Wójt Gminy pan Dariusz Łukaszewski i przewodnicząca  Rady Gminy Kadzidło Barbara Bączek, Starosta Stanisław Kubeł, Posłowie i senatorowie na Sejm  Arkadiusz Czartoryski, Adam Bielan oraz Robert Mamontow, przełożona prowincji naszych sióstr Służek Joanna Sarnowska, dyrektorzy naszych Szkół – Zespołu Szkół Powiatowych Ewa Duszak,  Zespołu Placówek Oświatowych Halina Prusaczyk, Szkoły Podstawowej w Jazgarce Ewa Abramczyk, Dyrektor Kształcenia zawodowego i ustawicznego w Ostrołęce,  Dyrektor Biblioteki w Kadzidle Małgorzata Napiórkowska,  Dyrektor Gospodarki Komunalnej Adam Białobrzeski, Dyrektor Centrum Kultury Kurpiowskiej Grzegorz Parzych, Dyrektor Urzędu Pocztowego w Kadzidle Janusz Kubeł, Dyrektor Banku Spółdzielczego w Kadzidle Anna Przygoda, Kierownik Ośrodka Pomocy Społecznej Mariola Bednarczyk i Justyna Lendzioszek  i wiele osób, których nie sposób tu wymienić.

ŻYCZENIA BISKUPA ŁOMŻYŃSKIEGO NA UROCZYSTOŚĆ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO 2024

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie!

Przez cały Wielki Post rozważaliśmy przeogromną miłość Boga do każdego człowieka, do każdego z nas. Jezus bowiem ofiarował siebie na ołtarzu krzyża, by być naszym Odkupicielem. Ukoronowaniem naszej refleksji jest duchowa pielgrzymka do pustego grobu Pana w dzisiejszy poranek wielkanocny, by na nowo przyjąć prawdę: On zmartwychwstał! Pan żyje!

Niech Chrystus, Zwycięzca śmierci błogosławi nam wszystkim. Niech to błogosławieństwo stanie się udziałem naszych rodzin, naszych parafii, całej naszej diecezji. Obejmując Was modlitwą proszę, by Pan, który po zmartwychwstaniu przynosił pokój zalęknionym uczniom, obdarzał także współczesny świat i każdego z nas darem prawdziwego pokoju.

Na czas wielkanocnego świętowania przy stole Eucharystii, w gronie rodziny i przyjaciół, wraz z biskupem Tadeuszem z serca Wam błogosławię. + Janusz Stepnowski BISKUP ŁOMŻYŃSKI

13. Z okazji Świąt Wielkanocnych, jako Wasz Proboszcz wraz z księżmi wikariuszami składam najserdeczniejsze życzenia, wszystkim kochanym Parafianom i drogim Gościom, aby Zmartwychwstały Pan i Zbawiciel opromieniał swoją łaską i błogosławieństwem każdą chwilę życia i by udzielał zdrowia i wszelkich potrzebnych darów.

14. W ostatnim tygodniu do wieczności odszedł śp. Ks. Władysław Zyśk lat 83 pogrzeb we wtorek 2 kwietnia o godz. 12.00 w Przasnyszu. Polećmy ich Miłosierdziu Bożemu…