II NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU 2024

25 luty 2024

II Niedziela Wielkiego Postu – 25.02.2024

Ogłoszenia duszpasterskie

1. W Wielkim Poście módlmy się nabożeństwem Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żali. Zapraszamy na Drogę Krzyżową i Gorzkie Żale do Kościoła, zachęcamy również do modlitwy na wioskach i w naszych rodzinach.

2. Droga Krzyżowa jutro w poniedziałek w Golance o godz. 14.00. we wtorek 27 lutego Droga Krzyżowa Siarcza Łąka i Todzia o godz. 14.00, w środę o godz. 19.00 w Tatarach.

3. Dziś ofiary zbierane do puszek przed kościołem będą przeznaczone na misje. Niedziela Ad Gentes.

4. Rozpoczęliśmy prace przy naszym kościele. Dziękujemy Gminie Kadzidło oraz Panu Wójtowi za włączenie się w uzyskanie dofinansowania z Polskiego Ładu, które umożliwia wymianę dachu. Okazało się, że po zdjęciu starej blachy; wymiana dachu jest konieczna. Wspólnie tworzymy piękną przestrzeń dla społeczności, Wspólnoty Parafialnej.

5. Zapraszamy chętne dzieci i młodzież do udziału w spotkaniach ze Słowem Bożym w Oazie Dziecięcej lub Oazie Młodzieżowej, scholii dziecięcej i młodzieżowej, oraz chłopców na ministrantów. Więcej informacji u księży lub na stronie internetowej parafii i Fejsbuku.

6. W tym tygodniu pierwszy, piątek, sobota niedziela miesiąca. Wystawienie Najświętszego Sakramentu godzinę przed wieczorną Mszą Świętą. W niedziele po Mszy św. o godz. 9.30.

7. 27 lutego 2024 we wtorek odbędą się bezpłatne badania mammografii dla kobiet wieku 45-74 lat. Badania mammograficzne odbędą się w mammobusach i pracowniach.

8. Za tydzień w niedzielę po Mszy św. o godzinie 17.00 zapraszamy na Modlitwę Uwielbienia  z modlitwą o uzdrowienie.

9. Zapraszamy do uczestnictwa w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej, organizowanej w Parafii Łyse - 22 marca, w piątek przed Niedzielą Palmową. To czas, spędzony tylko i wyłącznie z Bogiem. Ekstremalna Droga Krzyżowa odbywa się w nocy i polega na pokonaniu wybranej trasy w ciszy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. Ma ona charakter indywidualny. Msza Święta na rozpoczęcie Drogi Krzyżowej o godzinie 19:00. Następnie około godz. 20:00 uczestnicy wyjdą na wybrana trasę. Wyznaczone są 2 trasy, dłuższa - 40 km i krótsza - 20 km. Zapraszamy do podjęcia wyzwania, by doświadczyć szczególnego spotkania z Bogiem. Zapisu można dokonać przez stronę internetową: www.edk.org.pl Wszelkie informacje oraz aktualności dostępne na Facebooku: EDKLyse

10. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odszedł śp. Henryk Dymerski lat 77 z Golanki.  Polećmy go miłosierdziu Bożemu…