BOŻE NARODZENIE 2023

25 grudnia 2023

BOŻE NARODZENIE 25.12.2023

1. Dziękuję za ofiarowanie choinek i ozdób choinkowych do naszego kościoła. Dziękuję wszystkim tym którzy zaangażowali się w przygotowanie żłóbka i ustrojenie choinek na te święta Bożego Narodzenia. Niech Wam Bóg błogosławi.

2. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.

3. W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji.

4. 31 grudnia kończymy rok 2023. Nabożeństwo dziękczynno-błagalne na Mszy św. o godz. 17.00. Zapraszamy.

5. Przekażę teraz życzenia naszego księdza biskupa Janusza Stepnowskiego na Święta Bożego Narodzenia 2023 :

Drodzy Bracia i Siostry, umiłowani Diecezjanie i Goście.

Już niebawem Liturgia prowadzić nas będzie w duchowej pielgrzymce do Betlejem, by adorować Słowo, które stało się Ciałem. Jezus, Syn Maryi, ale i Syn Boży, zechciał zstąpić na ziemię, by dokonać naszego odkupienia. On przynosi nam Swe błogosławieństwo i obdarza darami łaski.

Oddając Mu cześć prosimy o te dary, a szczególnie o dar pokoju dla naszych serc, dla naszych rodzin, dla krewnych i przyjaciół. Prosimy o Chrystusowy pokój dla tych krajów i ludów, które właśnie w tym czasie doświadczają konsekwencji różnych wojen i konfliktów. Niech Jezus, Książę Pokoju wspiera każdy ludzki wysiłek zmierzający do zakończenia przelewania ludzkiej krwi i zaprzestania niszczenia ludzkiego mienia.

Wraz z Biskupem Tadeuszem przesyłamy Wam – umiłowani Bracia i Siostry, życzenia obfitości łask Bożych, Chrystusowego pokoju i z serca błogosławimy.

+ Janusz Stepnowski -  Wasz Biskup                   Łomża, dnia 15 grudnia 2023 r

6. Życzenia dla naszej parafii nadesłali: Ks. Rektor Wyższego Seminarium Duchownego w Łomży; Dyrektor Caritasu w Łomży, Siostry  Zakonne  Służki z macierzystego domu Siostra Katarzyna Grzybowska, Pan starosta Stanisław Kubeł, Pan Wójt Gminy – Dariusz Łukaszewski i Przewodnicząca Rady Gminy – Barbara Bączyk oraz sołtysi Gminy Kadzidło, Szlachetna Paczka, Gospodarka Komunalna w Kadzidle Pan Adam Białobrzeski;  posłowie i senatorowie z naszego rejonu pan Arkadiusz Czartoryski, pan Henryk Kowalczyk, pan Robert Momątow, pan Jarosław Kalinowski, Adam Bielan Dyrektorzy naszych szkół, Dyrektorzy Domu Kultury i Biblioteki, Stowarzyszenie Artystów Kurpiowskich, Poczta Polska w Kadzidle, Bank Spółdzielczy w Kadzidle i wielu innych życzliwych nam ludzi.

7. W ten szczególny czas Betlejemskiej Nocy– kiedy przeżywamy po raz kolejny Pamiątkę Narodzenia naszego Zbawiciela, Jako Wasz Proboszcz wraz z Księżmi Wikariuszami pragniemy złożyć z serca płynące życzenia.

Życzymy Wam wszystkim: Wam drodzy Parafianie i Szanowni Goście, aby Jezus obdarzył Was wszelkimi łaskami: zdrowiem, radością i pokojem. Niech będzie źródłem miłości i nadziei, która pozwoli nam z ufnością spojrzeć w nowe jutro. Życzymy, aby te dary zagościły w Waszych sercach. Maryja i św. Józef, którzy czuwali przy Żłóbku Pana– niech czuwają nad Wami i wypraszają u Swego Syna potrzebne dary i łaski w czasie Świąt i na każdy dzień Waszego życia.

Spokojnych, Radosnych i Błogosławionych Świąt oraz obfitości w Nowym 2024 Roku.