IV NIEDZIELA ADWENTU 2023

24 grudnia 2023

IV NIEDZIELA ADWENTU 24.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś Wigilia Bożego Narodzenia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Zaplanujmy tak te świąteczne dni, by znaleźć chwilę na odwiedzenie naszej parafialnej świątyni i na indywidualną modlitwę i adorację przy żłóbku, na rodzinne śpiewanie kolęd.

2. Dziś nie będzie Mszy św. o 17.00, Pasterka o godz. 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy.

3. Msze św. w pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia tak jak w każdą niedzielę.

4.  W drugi dzień świąt Bożego Narodzenia taca na KUL i inne cele edukacyjne naszej diecezji

5. Dziękuję za ofiarowanie choinek i ozdób choinkowych do naszego kościoła. Dziękuję wszystkim tym którzy zaangażowali się w przygotowanie żłóbka i ustrojenie choinek na te święta Bożego Narodzenia. Niech Wam Bóg błogosławi.

6. Od Wigilii odwołujemy Msze Święte wieczorne w dni powszednie o godzinie 17.00 do końca stycznia.

7. W przyszłą niedzielę 31 grudnia będziemy przeżywali święto Świętej Rodziny Zapraszamy Małżonków na odnowienie przyrzeczeń małżeńskich na Mszach Świętych o godz. 7.30, 9.30 i 12.00. Zapraszamy też na nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne na Mszę Św. o godz. 17.00, w czasie którego odśpiewamy uroczyste Te Deum laudamus za mijający czas, za co w tym ostatnim dniu roku można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.

8. Serdecznie dziękuję wszystkim parafianom, którzy włączyli się w akcję charytatywną Caritas Diecezji Łomżyńskiej pt. „Torba charytatywna”.

9. Tradycyjnie po świętach Bożego Narodzenia 28 grudnia rozpoczniemy duszpasterskie odwiedziny rodzin zwane kolędą. Pragniemy dzielić się radością spotkania, rozmawiać o radościach i smutkach. Połóżmy na stole Pismo św.  Prosimy aby dzieci przygotowały swoje zeszyty od religii czy też ćwiczenia do podpisu kapłana. Jak zwykle przy kolędzie składane są ofiary. Zgodnie z zarządzeniem ks. Biskupa ofiary składane przy tej okazji należy dzielić „na kolędę i na kościół”.  Dlatego prosimy by konkretnie zaznaczać  ile z danej ofiary  będzie przeznaczone „na kolędę” a ile „na kościół”. W roku 2024 będziemy kontynuować prace renowacji trzeciej dolnej część dzwonnicy na cmentarzu grzebalnym. Planujemy też przykrycie dachów na kościele, dwóch bocznych naw i dwóch zakrystii. Za każdą pomoc jesteśmy wdzięczni. Dziękuję już teraz za życzliwość, zrozumienie, jak również za te wszystkie ofiary które zostaną złożone.

28 grudnia 2023 ( czwartek)

8:30 – Brzozówka - 3 ks. od Państwa Malinowskich 2 księży tak jak było wcześniej.

29 grudnia 2023 ( piątek)

8:30 – Golanka - 3 ks.

30 grudnia 2023 ( sobota)

9:00 Kadzidło Podgatka –  /od Państwa Pabichów w stronę Kadzidła obie strony Trasy Mazurskiej do ul. Piłsudskiego i ul. Słodka – 1 ks.

- od Pana Wiesława Jaksiny ul. Piękna, Nowa, Piaskowa, Ekologiczna, Zgody i ul. Wiejska po lewej stronie – 1 ks.

- od dawne Nadłącze, ul. Deszczowa, Platynowa i ul. Wiejska po prawej stronie – 1 ks.

2 stycznia 2024 (wtorek)

8:30 - Grale 2 ks.

15.00 - ul. Ogrodowa 1 ks.

ul. Sosnowa, Świerkowa i Brzozowa - 1 ks.

ul. Mickiewicza, Spacerowa i Herberta – 1 ks.

10.  Przy wyjściu z Kościoła (od ministrantów) albo w zakrystii jest możliwość nabycia kalendarza parafialnego na rok 2024. Koszt kalendarza - 10 zł.

11. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritas na stół wigilijny. Cena świecy 20 zł.

12. Drogie dzieci, zapraszamy na rozstrzygnięcie konkursu adwentowego 7 stycznia po Mszy o godz. 12.00.

13. W ubiegłym tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszła: śp. Halina Dudek lat 74 z ul. Ks. Mieszki.  Polećmy ich miłosierdziu Bożemu…