III NIEDZIELA ADWENTU 2023

17 grudnia 2023

III  NIEDZIELA ADWENTU 17.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Dziś kończymy nasze rekolekcje adwentowe. Dziękuję w tym miejscu naszemu misjonarzowi, Ojcu Adamowi Szustakowi Dominikaninowi, który poprowadził tegoroczne rekolekcje Adwentowe i Wam drodzy parafianie za Wasz udział.

2. Trwamy jeszcze w okresie Adwentu, Mszę Św. roratnie o godzinie 7:00. Dzieci i młodzież zapraszamy dodatkowo z lampionami w każdy wtorek i czwartek na godz. 17:00.

3. Chorych, których nie można dowieść do kościoła odwiedzimy w ich domach. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii. Chorych odwiedzimy 20 grudnia w środę.

4. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritasu na stół wigilijny są do nabycia w Kościele od wolontariuszy Caritas lub w zakrystii. Cena świecy 20 zł

5. Gdyby jeszcze ktoś nie posiadał opłatka to można zgłosić się do Pana Organisty lub Kancelarii Parafialnej. Przy tej okazji Pan Organista bardzo serdecznie dziękuje za życzliwe przyjęcie w trakcie roznoszenia poświęconego opłatka, gościnność, wyrozumiałość i złożone ofiary. Pan Organista składa serdeczne Bóg zapłać i życzy Wesołych Świąt, radosnego śpiewu kolęd i szczęśliwego spokojnego całego 2024 roku.

6. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki do kościoła, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

7. Przy wyjściu z Kościoła (od ministrantów) albo w zakrystii jest możliwość nabycia kalendarza parafialnego na rok 2024. Koszt kalendarza - 10 zł.

8. W niedzielę, 24 grudnia Wigilia Bożego Narodzenia, wraz z bliskimi zasiądziemy przy wigilijnym stole. Zadbajmy o religijny wymiar tej wieczerzy. Niech będzie swoistym nabożeństwem przeżytym w rodzinie. Na stole niech zapłonie świeca wigilijna. Chociaż odrobinę sianka włóżmy pod obrus. Niech towarzyszy nam modlitwa, czytanie fragmentu Ewangelii Świętego Łukasza o narodzeniu Chrystusa, łamanie opłatkiem oraz śpiew kolęd. Zachowajmy tradycyjny postny charakter wieczerzy, nie podając również alkoholu. Niech będzie to czas rodzinnego spotkania, przepełniony życzliwością, dobrocią, a także okazja do pojednania w naszych małych wspólnotach. Obdarujmy się drobnymi, skromnymi prezentami. Pamiętajmy w modlitwie także o tych, których w tym roku przy stole wigilijnym zabraknie.

9. Msze św. w Wigilię w niedzielę rano o godz. 7.30; 9.30; 12.00 nie będzie Mszy św. o 17.00

10. Pasterka o godz. 24.00. Od godz. 23.30 będziemy śpiewać kolędy.

11. Na stoliku przy wyjściu z kościoła można zabrać folderki z kuponem na zakup choinki z  plantacji choinek w Lipnikach, cena choinki 39 zł.

12. Drogie dzieci, przypominamy o konkursie adwentowym, który polega na wykonaniu dekoracji choinkowej. Należy wykonać dekorację na choinkę, którą trzeba PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM, a następnie powiesić na choince w Kościele przeznaczonej dla Was kochane dzieci. Trzy wylosowane dekoracje będą nagrodzone nagrodami, a pozostałe upominkami. Zachęcamy Was drogie dzieci.

13. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się w dniach
12-19 kwietnia 2024 roku. Odwiedzimy nie tylko malownicze miejsca, lecz także liczne sanktuaria i świątynie (m.in. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Sanktuarium św. Jakuba Santiago de Compostela, Lizbona, Porto). Program pielgrzymki, zamieszczony na stronie parafii www.parafiakadzidlo.pl oraz na Fejsbuku. Zapisy i więcej informacji u ks. Adama.

14. W ostatnim tygodniu do wieczności z naszej rodziny parafialnej odeszli: śp. Zofia Dawid z ul. Armii Krajowej lat 90. Polećmy ją miłosierdziu Bożemu