II NIEDZIELA ADWENTU 2023

10 grudnia 2023

II  NIEDZIELA ADWENTU, 10.12.2023

Ogłoszenia duszpasterskie

1. Trwamy w okresie Adwentu. Roraty codziennie o godz. 7:00, dzieci i młodzież zapraszamy dodatkowo na Msze Święte roratnie we wtorki i czwartki o godzinie 17.00.

2. Dziś przy Kościele zbiórka do puszek na potrzeby Kościoła na Wschodzie. Sytuacja Kościoła na wschodzie jest bardzo trudna. Bóg zapłać za wsparcie modlitwą i ofiarą.

3. Dziś  po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej w kościele.

4. Nasza Parafia, Wójt Gminy Kadzidło, Przewodnicząca Rady Gminy mają zaszczyt zaprosić na Mszę św. o godz. 10.00.  12 grudnia na uroczyste świętowanie 50 rocznicę ślubów małżeńskich Złotych Godów. Zapraszamy jubilatów ich dzieci, wnuczków i prawnuczków oraz najbliższych, by razem dziękować za otrzymane łaski.

5. Zapraszamy na pielgrzymkę samolotową do Portugalii i Hiszpanii, która odbędzie się w dniach 12 – 19 kwietnia 2024 roku. Odwiedzimy nie tylko malownicze miejsca, lecz także liczne sanktuaria i świątynie (m.in. Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej, Sanktuarium św. Jakuba Santiago de Compostela, Lizbona, Porto). Program pielgrzymki, zamieszczony na stronie parafii www.parafiakadzidlo.pl oraz na Fejsbuku. Zapisy i więcej informacji u ks. Adama.

6. Rekolekcje adwentowe w naszej parafii  w tym tygodniu w piątek, sobotę i niedzielę. Msza św. roratnia o godz. 7:00 bez kazania, a później 9:30, 12:00 i 18:00. W sobotę o godz. 12.00 zapraszamy na Mszę Świętą z sakramentem Namaszczenia Chorych osoby starsze i chore, które można przywieźć do kościoła. Prosimy kogoś z rodziny aby pomóc dotrzeć do świątyni. W niedzielę porządek niedzielny. W tych dniach rekolekcyjnych zapraszamy wszystkich do spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi dominikanin o. Adam Szustak - znany duszpasterz, kaznodzieja, autor wielu książek i audiobooków. Prosimy o modlitwę w intencji uproszenia łask na czas rekolekcji dla nas samych, a także dla misjonarza i spowiedników. Ofiary tradycyjnie składane w niedzielę na zakończenie rekolekcji będą przeznaczone dla misjonarza jako dowód naszej wdzięczności. W Glebie Msza św. i spowiedź rekolekcyjna w sobotę o godz. 15.00.

7. Parafialny Zespół Caritas informuje, ze na końcu kościoła na stoliku są wyłożone torby - Tytki Charytatywne. Osoby, które chcą wesprzeć swoją pomocą potrzebujących parafian mogą zabrać pustą torbę do domu. Wypełnione torby przynosimy do kościoła do 17 grudnia 2023r.

8. Caritas Diecezji Łomżyńskiej informuje, że są organizowane zimowe kolonie dla dzieci. Termin dla chętnych z naszej parafii jest wyznaczony od 15 do 21 styczeń 2024r roku ( osiem dni). Wiek od 8 do 16 lat. Cena uczestnictwa jednego dziecka z ubezpieczeniem KRUS - 300 zł. (+ zaświadczenie) natomiast ZUS - 1200 zł. Więcej informacji u księży wikariuszy i p. Marty. Serdecznie zapraszamy.

9. Zapraszamy na Adwentowy Dzień Wspólnoty Kościoła Domowego małżeństwa już należące i te małżeństwa, które chcą poznać zasady tej Wspólnoty. Początek dziś w Domu Parafialnym o godz. 14 30.

10. Ruszyła akcja "Paczuszka dla maluszka" w inicjatywę można włączyć się poprzez przygotowanie paczki z artykułami higienicznymi, takimi jak: proszki, płyny do prania, kremy, szampony, pieluchy i pozostawienie jej pod choinką, która stanie w naszym kościele. W zamian zabieramy z choinki symboliczną papierową bombkę do domu. Można też wpłacić darowiznę na konto fundacji. Beneficjentem naszych paczuszek jest Ośrodek Wsparcia Rodziny im. św. Faustyny Kowalskiej w Łomży. Akcja, zakończy 6 stycznia 2024. Serdecznie zapraszamy do pomocy. Więcej szczegółów i wykaz potrzebnych artykułów na plakacie oraz na stronie www.paczuszkadlamaluszka.pl.

11. Chorych, których nie można dowieść do kościoła odwiedzimy w ich domach 20 grudnia. Prosimy o zgłaszanie chorych w zakrystii.

12. Jeśli ktoś chciałby ofiarować choinki świerkowe do kościoła, to prosimy o zgłoszenie się do zakrystii.

13. Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom – świece Caritas na stół wigilijny są do nabycia  w Kościele od wolontariuszy Caritas. Cena świecy 20 zł.

14. Po każdej Mszy Świętej można nabyć kalendarze parafialne na rok 2024, w Zakrystii lub u Ministrantów. Koszt 10 zł.

15. W tym tygodniu Pan Organista będzie roznosił opłatki. Ofiary składane mu przy tej okazji są naszym podziękowaniem za jego codzienną całoroczną pracę i posługę na rzecz naszej parafii…

16. Znosząc zmarznięte kwiaty nie wrzucajmy ich do kontenera tylko położyć je obok kontenera.

17. Drogie dzieci, rozpoczęliśmy konkurs adwentowy, który polega na wykonaniu dekoracji choinkowej. Należy wykonać dekorację na choinkę, którą trzeba PODPISAĆ IMIENIEM I NAZWISKIEM, a następnie powiesić na choince w Kościele przeznaczonej dla Was kochane dzieci. Trzy wylosowane dekoracje będą nagrodzone nagrodami, a pozostałe upominkami. Zachęcamy Was drogie dzieci.

18. W ostatnim tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności: śp. Stanisława Pabich lat 82 z Brzozówki, pogrzeb jutro o godz. 10.00.  Polećmy ich  miłosierdziu Bożemu.